Joj to kakanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


mama76 -> Joj to kakanje (1.8.2005 10:19:28)

No pa, da vam še jaz pojasnim naš problem , naša dvomesečnica ima velike probleme s kakanjem oziroma kaka le na kakšnih 10 dni in še to samo, če ji pomagamo, dobila sem že več nasvetov od tega, da to ni nič narobe, ker je samo dojena do tega, da če sem normalna, da jo pustim toliko časa in da ji lahko poči črevo, tudi zdravnika sem vprašala za nasvet in je rekel naj vsako jutro popijem 1/2l Donata, jaz sem Donat pila in pridno čepela na WC-ju mala pa nič.Prosim pomagajte mi, ker to mi postaja že prava muka in je vsak dan težje.
Lep pozdrav




Marogica -> Joj to kakanje (1.8.2005 10:24:50)

Kaj dosti ti ne vem povedat. Probaj ji dat čim več za pit, kljub temu, da dojiš (prekuhane vode ali čaja).




beba76 -> Joj to kakanje (1.8.2005 10:29:58)


Nam ni pomagalo nič ampak res nič drugo kot kompot suhih sliv.
Skuhala sem par sliv (kakih 7-8 v 1,5 dcl vode), ohladila in vodo fajn sladkala - 4 male žličke na 1 dcl, pa je čez dobro urco bil posračkan :bravo:.
Slive pa lahko ti poješ...





Marogica -> Joj to kakanje (1.8.2005 10:33:06)

Sem se še spomnila, da ko smo mi imeli tak problem, mi je rekla pediatrinja, naj skuham kamilični čaj, vendar moram vrečko vzeti hitro ven, drugače začnejo kamilice zapirat in na približno 1 dcl čaja 5 majhnih žličk sladkorja. V glavnem sladko mora biti kot hudič. Je pomagalo.




ZARA -> Joj to kakanje (1.8.2005 10:38:54)

Probaj s kakšno žlicko postanega Donata!




mimica -> Joj to kakanje (1.8.2005 10:40:46)

Za dojene otroke je normalno da ne kakajo do pet dni. Moj :duda:kaka nekje na štiri dni, pa še to z našo pomočjo in sicer mu skuham komarčkov čaj, ampak malo bolj močni ( na 50 ml skoraj 2 žlički ) ter mu dam še toplega za pit na tešče ( 2 uri po hranjenju ). Močno sladkati čaj s sladkorjem je meni patronažna odsvetovala, komarčkov čaj je tudi bolj sladek. Če to ne pomaga si pomagam, da naredim svaljek iz vate in ga namočim v vodo ter ga masiram okrog ritke. Pomaga pa tudi, da mi v ritko potisneš termometer,ampak jaz najraje poiskusim s čajem, saj je še vedno delovalo




mama76 -> Joj to kakanje (1.8.2005 10:43:25)

Najprej hvala za nasvet , zanima me pa , če se lahko daje to za pit tako malim dojenčkom, najina je stara šele dva meseca, ali jih pol nič ne napenja?




Marogica -> Joj to kakanje (1.8.2005 10:47:35)

to s kamilicami lahko. Moj je bil star 1,5 meseca, ko se je to zgodilo. Nasvet pediatrinje




Anonimen -> Joj to kakanje (1.8.2005 10:54:59)

Ja, najprej se poskusi z zelo sladkimi čisto na hitro prevretimni kamilicami. Lahko pa jih tudi sladkaš z mlečnim sladkorjem, ta naj bi še bolj pognal. Kupi pa se ga v lekarni.




mama76 -> Joj to kakanje (1.8.2005 10:55:17)

Kaj pa tole s slivami , kamilice sem že probala pa je pomagalo samo prvič, ko sem ji dala sedaj pa ne pomaga več.




mimica -> Joj to kakanje (1.8.2005 11:04:43)

Moj je star dva meseca. Tole s komarčkom nič ne škodi.




Anonimen -> Joj to kakanje (1.8.2005 11:56:28)

Moja tudi ni šla po 10 dni.Nič ni pomagalo,čeprav sem vse poskusila.Ko enkrat ni šla 12 dni sem jo peljala k zdravniku in jo je pretipal in ni bil čisto nič trd trebušček.Rekel mi je naj ji dam svečko,čez dve uri pa še eno.No ni blo treba,ker se je na poti domov do vratu pokakala:)-Nikoli pa je ni napenjalo,čeprav toliko časa ni šla.




b.j.n. -> Joj to kakanje (1.8.2005 12:39:13)

potrjujem zgornji nasvet.Daj ji malo mlacnega donata brez mehurckov.
barbara




zi&mm -> Joj to kakanje (1.8.2005 13:03:56)

Pri nas smo imeli tudi težave s kakanjem in od zgoraj naštetega nam skoraj nič ni pomagalo; ko privič ni kakal 5dni in se je močno napenjal in jokal sem mu dala sladko kamilico, pa sladko vodo, pa masirala ritko z milnico, pa trebušček z oljem in nič od tega tako da je preostal termometer; pol je bilo kake 3dni ok in spet: 2dni ni kakal ampak se je full napenjal pa sem mu 3.dan skuhala kamilico - nič, 4.dan pa zelo sladkano vodo 1dcl vode + 1žlica (od juhe) sladkorja in se je pokakal; sicer pa mu dam da malo pocuca lubenico in kaka lepo vsak dan brez napenjanja; pa tudi če ti ješ blitvo, cikorijo, ohrovt pomaga; vsaj pri nas. Je pa Žiga star 2meseca in že od 1tedna pije otroški čajček in prekuhano vodo.




barbaw -> Joj to kakanje (1.8.2005 14:42:35)

Naš Jaka je bil star 10 dni ko je dobil prvi čaj, saj ga je ful napenjalo in je Hippov komarčkov čaj (instant) zelo pomagal. Zdaj je star dobre tri mesece in spije nekje 1l čaja poleg tega, da polno dojim in zelo lepo napreduje (po oceni naše pediatrinje en mesec prehiteva), tako da ni nič narobe s tem, da veliko popije. Zunaj je tako vroče in pa notri tudi (ni klime :(( ), da se jaz ne morem odžejat in si sploh ne predstavljam, da ne bi dala Jaku čaja. Meni je sestra v posvetovalnici kako pregneteš trebušček; kot testo pač z občutkom. Mi smo tudi termometer uporabljali, ampak le takrat ko je hotel kakat in mu ni šlo (napenjal se je, razultata pa ni bilo). Počasi se mu pa ureja, tako da zdaj pridno kaka, tu pa tam kakšen dan izpusti.




Stran: [1]