najemnik in dimnikar (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


bubu_bibi -> najemnik in dimnikar (1.10.2010 10:04:18)

Ali je plačilo letnega dimnikarskega pregleda strošek lastnika nepremičnine ali nejemnika za tekoče leto ali je stvar dogovora?

Hvala za odgovore!




loremi -> RE: najemnik in dimnikar (1.10.2010 10:27:49)

hmm dobro vprašanje
nekak razmišljam ... da je to spada pod vzdrževanje objekta in naj bi potemtakem plačal lastnik
ampak je to samo moje mnenje, verjetno bodo bolj vedele povedat ostale, ki plačujejo najemnino




ajataja -> RE: najemnik in dimnikar (1.10.2010 10:48:05)

Moja mami je najemnica občinskega stanovanja in ona plačuje te storitve tako da po tem takem najemnik plača dimnikarja.




blaža -> RE: najemnik in dimnikar (1.10.2010 10:55:26)

Ko smo bli mi podnajemniki, smo to tudi sami urejali in plačevali.




Kerensa* -> RE: najemnik in dimnikar (1.10.2010 13:12:59)

Vzdrževanje vsega tistega v stanovanju in v skupnih delih stavbe, kar najemnik uporablja v času najema, je najemnikov strošek. Adaptacije in zamenjave pa ne. Plačaš torej npr. čiščenje dimnika in redni servis dvigala, ne pa tudi novih vhodnih vrat bloka (v kolikor starih nisi sam uničil) ali nove pipe v kopalnici, ki je razpadla zaradi dotrajanosti.




Spark -> RE: najemnik in dimnikar (1.10.2010 21:09:11)

Malo se bom urinila, kako je po zakonu, na koliko časa ti morajo očistit dimnik?




urška -> RE: najemnik in dimnikar (1.10.2010 21:25:38)

odvisno na kaj se ogrevaš. če kuriš na drva, potem je čiščenje obvezno 4x v sezoni (od sept. do maja), če kurilno olje, potem 1x v sezoni čiščenje in enkrat meritve dimne emisije. 




Spark -> RE: najemnik in dimnikar (2.10.2010 18:55:33)

Mi se bomo sedaj ogrevali na drva, pa smo imeli čiščenje dimnika spomladi. Potem smo se ogrevali še kake tri tedne in smo nehali z ogrevanjem. sedaj pred začetkom sezone, pa ne vem ali naj zdej kličem dimnikarja ali počakam kak dva meseca pa ga pokličem.




Stran: [1]