|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zmešalo se mi bo
30.9.2010 14:24:53   
amii
pred 1 uro sem malega previjala in bil je vesel kot zmeraj ko ga slečem. brca, miga z rokicami in se smehlja - star je 1 mesec. nad previjalno imam lučko z žarnico in želela sem jo umakniti pa se je žarnica odlomla in padla na njegovo glavico. ravno se je smehljal in imel odprta usta. takoj sem šla s prstom v usta in nič našla. pobrala sem 3 steklene koščke iz njegovega vratu, več nisem našla, ker je počla samo na eni strani . žal ne morem ugotoviti ali bi moralo biti več steklenih koščkov user posted image . meni se bo zmešalo. kaj če je kakšnega pogoltnil? velik sicer ne more biti, ampak vsak nm stekla je lahko katastrofa. pa kaj hudiča imam nad previjalno luč?
takoj po tem sva se podojila, zdaj spi že 1 uro.
mi lahko prosim kdo pove kako dolgo je potrebno da pride popito mleko v črevesje? in v kolikem času se prebavi? da vem  kako dolgo bom v paničnem strahu.
hvala

_____________________________

Pa imamo svoj sonček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 14:27:50   
Kerensa*
Če bi pogoltnil črepinjo, bi že tulil kot žival, ne glede na to, v katerem delu telesa bi se črepinja nahajala.

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 14:34:59   
Hope2
Pomoje panika odveč, saj tak mali ne more kar pogoltnit koščkov, brez kakih grimas, joka ali stokauser posted image . Steklo je tudi oštro in glede na to, da vse sesajo, drgnejo jezik ob nebo, bi res začutil in jokal

Drugače pa sestavi žarnico nazaj, pa boš videla, če kak kos manjka. Ta teden sem jaz tak luč sestavljala, ker sva z mulčkom lovila muhe in razbila lučuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 30.9.2010 14:37:24 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 14:35:51   
amii
saj velika ni morala biti, ker sem šla s prstom takoj v usta. bolj se bojim kakšnih zelo majhnih "steklenih pikic".
in po kolikem času pride hrana v črevesje?

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 14:37:04   
amii
joj saj vem da sem panična, ampak ne morem si pomagat.........user posted image  pa sama sem kriva..........

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 14:43:37   
kristinaj
ne vem ali bi se smejala ali jokala..... skratka stanovanje uredi tako, da bo varno za otroka, kaj zaboga ima za delati tista lučka tam ????!!! kaj nimaš luči v sobi???!!!



_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 15:18:57   
marjetica8
Ne verjamem da bi pogoltnu, tud če je še tko majhna črepinja. Drgač ne vem, sam naš ko je bil tko majhen je refleksno z jezičkom pahnu iz ust če mu je pršu kak košček v usta, pa tud če je bil majhen...Pa tud, če bi slučajno pogoltnu, ti definitivno ne bi zaspal, ampak bi hudo jokal.
Pomoje ni razloga za paniko, če te pa skrbi pa še vseeno lahko pokličeš P in vprašaš...

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 15:22:10   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

ne vem ali bi se smejala ali jokala..... skratka stanovanje uredi tako, da bo varno za otroka, kaj zaboga ima za delati tista lučka tam ????!!! kaj nimaš luči v sobi???!!!


 

nad previjalno imam lučko

user posted image




_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 15:27:52   
amii
ja vem ja, sploh nisem pomislila da ni pametno imeti nad previjalno luči. Seveda je luč v sobici, ampak sem dala eno, takšno za ponoči (medlo svetlobo) nad previjalno, da se ne bi mali zbudil ker ga ponoči 1x previjem in sem brala da naj bo svetloba medla.
zmeraj vsako stvar večkrat premislim, ampak........... saj vem da sem sama kriva user posted image . niti na pamet mi ni prišla morebitna nevarnost. Verjemite, da imam hišo  "varno", upam da se bom tudi jaz lahko temu dogodku jutri smejala.

< Sporočilo je popravil amii -- 30.9.2010 15:29:33 >


_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 15:32:21   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: amii

ja vem ja, sploh nisem pomislila da ni pametno imeti nad previjalno luči. zmeraj vsako stvar večkrat premislim, ampak........... saj vem da sem sama kriva user posted image . niti na pamet mi ni prišla morebitna nevarnost. Verjemite, da imam hišo  "varno", upam da se bom tudi jaz lahko temu dogodku jutri smejala.



Pa upam, da imaš ovalno mizo, torej brez robov, pa da maš vtičnice zaščitene, pa 8 ključavnic nad vrati, pa preventivno bi menjala vsak teden žarnice na stropu, ker nikoli ne veš, kdaj katero raznese, leti pa po celi sobi....



Ah, dajte no, sedaj boste pa pametovale, zakaj je luč nad previjalno. user posted image Ker to pa ja v vsakem starševskem priročniku piše, da se ne sme met. Pa vidim, da imate nekatere nad previjalno tudi poličke. Pa kaj ste nore? Kaj pa če pade dol????

Ne najdem linka, ampak obstajajo ene take fajne čelade za otročke, za doma, da ne bo pomote, ne kolesarske. user posted image
Amii, brez panike. Malo opazuj otroka, pediatrinja ti je na voljo, ...Saj bo vse ok.




_____________________________



(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 16:24:23   
*miska.mcc*
petty user posted image
sem dvoumno napisala.... saj si imela lučko NAD previjalno. in ne NA previjalni, ko bi jo lahko mali zagrabil. tudi sama sem imela lučko  NAD previjalno. pa kreme, pa puder, pa vodo sem dala NA  previjalno. pa pačke za ušesa. pa povijalna plenicka je bila zraven,...

OMG baba zarukana.... sele zdaj vidim, kako sem se igrala z nesreco user posted image
kaj, ce bi una tavelka tuba padla mali na nos? alpa, da bi si palčko za usesa zarinila v grlo? vodo sem mela zraven!user posted image

uf pa....a veste kako dolge trakce imajo povijalne?????user posted image


daj, amii....nič ni in ne bo narobe!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 17:03:38   
sonček2009
Jaz bi ga na tvojem mestu peljala k zdravniku. Ko sem bila jaz majhna, mal starejša od tvojega dojenčka, se je moji mami zdrobila luč. Pospravila je vse delčke, samo jaz sm pa zdej slepa na eno oko. Mal stekla je šlo v oko, pa ni videla, oziroma se ni videlo. Peljala me je k zdravniku šele kasneje, ko je bilo vidno da nekaj ni ok. Ampak bilo je prepozno, jaz še danes ne vidim na eno oko in tudi nikoli ne bom.

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 18:54:44   
miapia
Tudi jaz bi jo peljala k zdravniku. Zato da bi bila mirna, da ni nič narobe.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu sonček2009)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 19:09:30   
amii
Zaenkrat ne kaže nekih znakov, samo danes (pa glih danes) je izredno miren, kar se je v mesecu dni zgodilo prvič. Celo popoldan spi, malo okice odpre, parkrat povleče in spet spat. To noč itak ne bom spala in ja, čist možno, da skočim jutri do pediatra. Bolje pretiravat, kot prezret.

Lučka je bila nad previjalno ja, ne na previjalni. Pa je ni več user posted image  Joj, če bi človek bil vedež........

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 20:39:58   
Lantea
amii nemogoče je predivdeti za vse stvari, ki se nam mogoče nekdaj naredijo. Zato se ne obremenjuj in obsojaj tako zelo. Ker potem se bi nam lahk zmešalo...veš kaj vse nas še v življenju z otroki lahko čaka. Tista luč je pač bila tam, kolikokrat ti je pa prej že koristila. zdaj je pač splet okoliščin tako nanesel. Ne moremo vse v vato zavit...pa še potem bi se lahko s to vato zadušiliuser posted image . Upam in želim, da je z malim vso OK, pa da se ti čimprej pomiriš in si oprostiš.

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zmešalo se mi bo
30.9.2010 21:22:21   
aknela123
punce ne napadajte je, no. to je res groza, ko se ti kaj takega zgodi, kriviš sebe, opazuješ malega in se živciraš.

amii, kot ti je napisala lantea.
pa poročaj, kaj bo.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zmešalo se mi bo
1.10.2010 8:21:46   
kristinaj
upam,da se je srečno končalo :=))) in da si lučko odmaknila..... naslednjič prižgi lučko na hodniku in bo ravno tako medla svetloba......

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zmešalo se mi bo
1.10.2010 9:19:10   
koala
Tiste ki set jo tako napadle zakaj lučka nad previjalno, a vaši otroci hodijo v balonih okoli? Sem prepričana da se hiše ne da nardit 100% otroku varno.

amii sem prepričana da je z pikcem vse OK, pa le stopi do pediatra da boš bolj mirna.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zmešalo se mi bo
1.10.2010 9:20:11   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: koala

Tiste ki set jo tako napadle zakaj lučka nad previjalno, a vaši otroci hodijo v balonih okoli? Sem prepričana da se hiše ne da nardit 100% otroku varno.

amii sem prepričana da je z pikcem vse OK, pa le stopi do pediatra da boš bolj mirna.
 


podpis!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zmešalo se mi bo
1.10.2010 9:24:12   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: koala

Tiste ki set jo tako napadle zakaj lučka nad previjalno, a vaši otroci hodijo v balonih okoli? Sem prepričana da se hiše ne da nardit 100% otroku varno.

amii sem prepričana da je z pikcem vse OK, pa le stopi do pediatra da boš bolj mirna.

Ja, res je tako. Nikoli ne moreš biti dovolj previden in verjetno nihče ne predvidi, kaj vse se mu lahko zgodi. Tudi jaz sem hotela imeti lučko, pa sem dojela, da mi je stropna dovolj, lahko pa bi se to zgodilo tudi meni. Ali pa tistim, ki jo obsojate. Kot sem že prej dejala, raje k zdravniku kot se kasneje sekirati, zakaj tega nisi storil. Pa sporoči, kako je s sinčkom.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zmešalo se mi bo
1.10.2010 12:15:32   
amii
Tak 24 ur je minilo, hvala bogu. K zdravniku nisem šla, ker mali ne kaže nobenih znakov, da bi bilo kaj narobe. Tudi mama in tašča pravita, da je mali čisto OK in da mi ni potrebno skrbeti.
Moram povedati, da takšnega šoka še v življenju nisem doživela in vsaki mamici in ateku priporočam, da naj pazijo pri žarnicah in da naj le-te ne bodo v bližini otrok (nikoli nisem niti pomislila na to, da se lahko žarnica brez razloga razpoči - mož pravi da je morala biti tovarniška napaka).
NA STENI (!!!) je že nova lučka -  rumena lunica z varčno žarnico, ki daje lepo medlo-rumeno svetlobo in jo bom imela prižgano čez celo noč.

Dobro, da ne vemo, kaj vse nas čaka pri naših otrocih, ker takšnega straha ne privočim nobenemu. Mož pravi da sem preveč panična, ampak mislim da imamo mamice tako močan materinski čut, ki se ga ne da kar tako prezreti.

Hvala za vzpodbudne besede in vsem staršem čim manj stresnih trenutkov user posted image

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zmešalo se mi bo
1.10.2010 12:25:03   
ronja
naš ko je bil tko majhen je refleksno z jezičkom pahnu iz ust če mu je prš

Drobna pikica bi se najverjetneje v želodcu raztopila, saj je not pH 1-2. Ne sekiraj se, tudi če bi kaj res pogoltnil, je najbolj verjetno, da se bo lepo izločilo samo. Pa če bi bilo kaj večjega, bi gotovo tulil. Tako - če boš še kdaj v strahu.
PS: otroci so kar trdoživi, hvalabogu!user posted image Te pa razumem, najhujše se je bat za svojega otroka!

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zmešalo se mi bo
1.10.2010 12:57:22   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: amii

Tak 24 ur je minilo, hvala bogu. K zdravniku nisem šla, ker mali ne kaže nobenih znakov, da bi bilo kaj narobe. Tudi mama in tašča pravita, da je mali čisto OK in da mi ni potrebno skrbeti.
Moram povedati, da takšnega šoka še v življenju nisem doživela in vsaki mamici in ateku priporočam, da naj pazijo pri žarnicah in da naj le-te ne bodo v bližini otrok (nikoli nisem niti pomislila na to, da se lahko žarnica brez razloga razpoči - mož pravi da je morala biti tovarniška napaka).
NA STENI (!!!) je že nova lučka -  rumena lunica z varčno žarnico, ki daje lepo medlo-rumeno svetlobo in jo bom imela prižgano čez celo noč.

Dobro, da ne vemo, kaj vse nas čaka pri naših otrocih, ker takšnega straha ne privočim nobenemu. Mož pravi da sem preveč panična, ampak mislim da imamo mamice tako močan materinski čut, ki se ga ne da kar tako prezreti.

Hvala za vzpodbudne besede in vsem staršem čim manj stresnih trenutkov user posted image


No super, da se je dobro končalo. Kar se pa tiče lučke prižgane čez celo noč - to ti odsvetujem, zakaj bi imela prižgano čez celo noč? Otrok naj se navadi, da je tema za spanje. Prav tako se bo prižgane lučke hitro navadil in jo boste lahko imeli prižgano tudi ko bo star že več kot 1 leto... No ne vem, jaz je ne bi imela prižgane celo noč.

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zmešalo se mi bo
1.10.2010 14:07:38   
Lantea
Tudi jaz se sprašujem, zakaj bi imela lučko celo noč prižgano.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zmešalo se mi bo
1.10.2010 14:41:01   
Grizo
amii, tudi po mojem ni nič hudega, ker je to fizična poškodba, ki bi se v 24 že videla. Lahko pa vseeno pokličeš zdravnika in ga vprašaš za mnenje. Čisto tako, za duševni mir.

Te pa čisto razumem zakaj si se ustrašila. Ko je meni moj tamali pri 7M padel s postelje na glavo (sva skupaj zaspala in se je on prvi zbudil), sem mislila, da me bo kap. Sem se kar zjokala, pa se ne zjočem tako hitro. In pa občutek krivde! No, zdaj ima 2,5 leti in za sabo že cel kup nezgod, bušk in prask.

IN PUNCE... nobena ni nezmotljiva, zato previdno z obtožbami. Da se ne boste zarečenega kruha najedle user posted image
Ja, hvalabogu, otroci so trpežni in "še noben ni brez bušk gor zrstu", kot pravi moja mami user posted image


_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Ime za punčko
mag3

Ime za punčko

Hana (18%)

Lina (10%)

Neli (13%)

Mia (17%)

Ema (27%)

Naja (15%)


Število vseh glasov: 595

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!