Rumeni flekci na tetra plenički (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


pika** -> Rumeni flekci na tetra plenički (30.7.2005 14:50:49)

Kako odstranit rumene flekce iz tetra pleničke od kakca?:duda: Tako živo rumene barve pa še ne!!! Takoj sem sprala kar se je dalo in namočila v raztopino Vanisha, pa ni videt, da bi kaj pomagalo.Do zdaj so šli grejo manjši flekci od kakca ven pri pranju. Tokrat pa je :duda: ta glavno porcijo spustil na tetra pleničko. Telovadila in brckala sva, peristaltika pa prec začne delovati.:kuza:
Kako si ve pomagate pri takšnih in podobnih večjih flekcih?:sloncek:




Tejči -> Rumeni flekci na tetra plenički (30.7.2005 15:28:01)

Oj,

jaz sem jih skuhala ven na štedilniku in so šli vsi flekci ven, razen kakšen prastari:)- Tisti pa so šli ven z varekino.

LP, Tea:sloncek:




žabec -> Rumeni flekci na tetra plenički (30.7.2005 15:28:25)

Ojla!

Tud nama z :duda:se je to dogajal. Pleničko sem najprej sprala samo z vodo, nato pa dala prat (kuhanje), zraven praška pa sem stresla še žličko vanisha. Pa ni blo nikjer videt nobenga rumenega flekca;).

Upam, da boš spravila flekce stran, pa lep dan še naprej;)




Grascakinja -> Rumeni flekci na tetra plenički (30.7.2005 17:05:24)

Pri meni deluje najprej namakanje v topli vodi z vanishem, potem pa pranje na 60 stopinj z gelom in žličko vanisha, dvojno izpiranje. Če ne pa navaden prašek pa kuhanje na štedilniku.




Seven* -> Rumeni flekci na tetra plenički (30.7.2005 18:01:04)

Na sonce obesi plenic, pa pusti ene dva dni, da UV zarki naredijo svoje. Se najbolj zdravo, kot pa plenice namakat v kemikalije. Sicer pa, to je samo vizuelno, fleki bodo po par pranjih zbledeli..




willma -> Rumeni flekci na tetra plenički (30.7.2005 18:08:04)

A so vam bele pleničke bolj pomembne ob tega, da dajete gor vse možne kemikalije?
Saj če opereš na 95*C je plenička čista, to pa da je flekec gor......raje imam flekaste, kot pa da dajem na otroka dodatne kemikalije.

Jaz sem kupila še en paket pleničk, tiste imam za javnost, druge pa pač samo doma uporabljam. (pa že to več ne kompliciram in skozi več pranj se tako ali tako flekci sperejo)




Tejči -> Rumeni flekci na tetra plenički (30.7.2005 18:57:35)

O tem, da bi flekci po nekaj pranjih izginili še nisem slišala, niti opazila:zmeden2: So bile nekatere pleničke velikokrat oprane na 95 stopinj, pa so flekci še kar vidni.

Ne vem pa kakšna kemikalija je prisotna, če daš v velik lonec vodo in prašek in pleničke prekuhaš:zmeden: , potem pa jih na roke (ali v pralnem stroju splahneš:zmeden:

LP, Tea:sloncek:




lex -> Rumeni flekci na tetra plenički (30.7.2005 19:33:48)

Flekci se 100% operejo po več pranjih na 95°C samo s praškom, ampak z prahom ne gelom.




Anonimen -> Rumeni flekci na tetra plenički (30.7.2005 19:59:28)

men ne 8)




Stran: [1]