[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.9.2010 22:52:19)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




krokos -> RE: kraje v trgovini z tekstilo (17.9.2010 7:16:31)

Na žalost nimaš pravne podlage za to, da osebe ne bi spustila v kabino.
Definitivno pa lahko zaradi suma zahtevaš, da ti pokaže torbico - to je tvoja pravica.




josephine27 -> RE: kraje v trgovini z tekstilo (17.9.2010 7:46:27)

ne moreš ji preprečit vstopa v kabino, lahko pa si ogledaš koliko kosov nese v kabino in koliko jih prinese nazaj.

enkrat sem bila v eni veliki trgovini kjer je pri garderobah stala ena ženska in dala tablico na kateri je pisalo koliko kosov oblačila si odnersel v kabino in ko si prišel ven je ona vzela tisto kar ti ni bilo prav pa si ji tablico dal nazaj.

sicer pa lahko prosiš da ti pokaže torbico, vendar če stranka odkloni in ti sama ne pokaže ji nimaš pravice odpret torbice, tudi če sumiš da ima kaj v njej.




Hope2 -> RE: kraje v trgovini z tekstilo (17.9.2010 8:43:06)

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

sicer pa lahko prosiš da ti pokaže torbico, vendar če stranka odkloni in ti sama ne pokaže ji nimaš pravice odpret torbice, tudi če sumiš da ima kaj v njej.




točno tako. Lahko je tudi zadržiš do prihoda varnostnika ali policistov, ampak ne na silo, torej če hoče it, jo moraš pustit[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Sve zadnjič s prijateljico sedeli na kavi na kar zapiska naprava ob izhodu v eni trgovini. Tip si je oblekel srajco čez svojo kratko majco, poslal otroka iz trgovine, potem pa je zalaufal za otrokom, kao otrok mu je ušel. Nato sta brez slabe vesti z otrokom zakorakala naprej.




noranate -> RE: kraje v trgovini z tekstilo (17.9.2010 9:10:05)

Po mojem mnenju je edina opcija, da ne dovoliš v kabino preden prešteješ oblačila, ki jih nese s seboj in to tudi zapišeš na listek ter seveda št. kabine. To sem že videla in doživela v enem privat butiku. Motilo me ni, verjetn pa tud kraj ni bilo toliko.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.9.2010 10:30:34)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Felicita -> RE: kraje v trgovini z tekstilo (17.9.2010 11:14:34)

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

šefica mi je dala pooblastilo da te tri osebe ki so mi včeraj nekaj ukradle ne spustim naslednjič v trgovino.
kaj pa v primeru da sumim da mi je nekaj vzela nisem pa 100%.....
lahko prosim naj mi pokaže torbico in ali mi jo zakonsko tudi mora ali ne?

to je tk naskrivaj vzela dve majici, eno vrnala eno ukradla in po minuti sem bila 95% ker nimam možnosti pogledat zaloge.
no na akmeri se vse lepo vidi.... obraz, kraja vse.

Hope - a pol nimam pravice (v primeru da jo zasačim) da jo zadržim do prihoda policistov

nornate vse stranke katere sem stregla sem sama dala robo v roke ali pa so mi pokazale kaj nesejo v kabino....
te še vidla nisem kdaj je obe nesla v kabino :S:S

jao jao...jezna sem tk, ati moj je reku ne sekiri se ko ti bojo stotič kej ukradl se že navadiš


na žalost moraš, ni to amerika, kjer imajo pravico zavrnit storitev. pri nas je ni. torej, lahko ti nekdo razbije trgovino in pokrade pol inventarja, pa ga morš naslednjič ko pride vseeno spustit notr in mu celo postrežt z nasmehom. vem iz prve roke, ker se je moj vd tast zanimov glede lokala, če lahko komu prepreči vstop oz. zavrne postrežbo - ne more, na noben način.

in ne, torbice ji ni treba pokazat, ker ti nimaš nikakršne pristojnosti. mogoče če bi mel kje napisan, da morš na zahtevo prodajalke pokazat osebno prtljago, pa še to ne vem če pije vodo, če ne velja to samo za varnostnike.

če se vidi na kameri, prijavi na policijo. nej jo oni identificirajo in ustrezno kaznujejo. ne bi pa zadržvala diha glede tega.

torej, na kratko, sama ne moreš nič. varnostnik ali policija, to je pa to.




Hope2 -> RE: kraje v trgovini z tekstilo (17.9.2010 13:01:32)

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

šefica mi je dala pooblastilo da te tri osebe ki so mi včeraj nekaj ukradle ne spustim naslednjič v trgovino.
kaj pa v primeru da sumim da mi je nekaj vzela nisem pa 100%.....
lahko prosim naj mi pokaže torbico in ali mi jo zakonsko tudi mora ali ne?

to je tk naskrivaj vzela dve majici, eno vrnala eno ukradla in po minuti sem bila 95% ker nimam možnosti pogledat zaloge.
no na akmeri se vse lepo vidi.... obraz, kraja vse.

Hope - a pol nimam pravice (v primeru da jo zasačim) da jo zadržim do prihoda policistov

nornate vse stranke katere sem stregla sem sama dala robo v roke ali pa so mi pokazale kaj nesejo v kabino....
te še vidla nisem kdaj je obe nesla v kabino :S:S

jao jao...jezna sem tk, ati moj je reku ne sekiri se ko ti bojo stotič kej ukradl se že navadiš





Imaš pravico, samo vprašanje kako jo boš. Ti ji lahko poveš in potem skupaj čičata pa čakata. Če pa bo ona šla, pa ne smeš uporabit sile, žal. Tako kot je felicita napisala in pooblastilo šefice gor ali dol.
Zakaj pa misliš, da ima čimveč trgovin varnostnike na vratih, da lahko takoj urgirajo, zadržijo osebo do prihoda policije, drugače se lahk sam obrišeš pod nos.




benika -> RE: kraje v trgovini z tekstilo (17.9.2010 13:22:47)

zivepo, čisto tako iz konteksta, a ti že delaš? Pa sej si ravnokar rodila[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.9.2010 18:11:26)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.9.2010 18:15:13)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




poli* -> RE: kraje v trgovini z tekstilo (17.9.2010 18:30:21)

Zivepo- a je partner sedaj na porodniški?

V bistvu je tako, da če imate zabeleženo krajo na kameri naj pač lastnica pokliče policijo in oni naprej urgirajo. Saj ne, da bi kaj dobili nazaj, ampak če je lastnici kaj v interesu ubranit svojo prodajalno... saj veš, če ljudje izvejo, da se tu pa lahko krade jih boste imeli dnevno na meniju.




Felicita -> RE: kraje v trgovini z tekstilo (17.9.2010 18:36:28)

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

felicita - varnostik ima pravico in zakonsko podlago odslovit gosta v diskoteki.

kaj pa lastnica trgovina ki je njena lastnina blago ki ga prodajam, ali ona lahko prepove vstop oz. izhod v primeru kraje?

benika ja delam že, a nism pridna? :)) :))





ja, to vem. ampak varnostnika je potrebno plačat. in za lokal s 6 al kok mizami in enim zaposlenim... njega je preprosto zanimal kaj lahko on kot lastnik naredi, ukrepa, brani svoje imetje, če se npr kdo odloči da mu bo lokal razsul. ne more in ne sme. to pa tudi že odgovori na tvoje drugo vprašanje.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.9.2010 19:58:22)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]