|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Osebni podatki pri menjavi blaga
8.9.2010 13:33:52   
pety78
Nekaj dni nazaj sem kupila v trgovini Takko otroške kavbojke velikost 116. Ker so bile občutno krajše, kot 116 iz druge trgovine, sem jih danes šla zamenjati v original vrečki, z vsemi pildeki, nenošene in seveda bistvo, z računom. Vse lepo in prav, dokler mi pod nos ne pomoli za izpolnit listka z vsemi OSEBNIMI podatki, torej z imenom, priimkom, popolnim naslovom in telefonsko številko!!! Ko vprašam, če res moram, pritrdi. Saj ne, da bi imela kaj za skrivat, samo glupo se mi zdi dajati podatke za take banalne stvari, sploh, ker sem itak imela račun s seboj. Ali le-ta ne zadostuje več!? Ne vem, no, ampak ali si res lahko sprdnejo in od nas potrošnikov zahtevajo pač kar se jim zahoče?

Me res zanima vaše mnenje, ampak meni se resnično ne ljubi izpolnjevati takih stvari za vsak drek!!!


_____________________________


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Osebni podatki pri menjavi blaga
8.9.2010 13:44:30   
Anonimen
Čudno.user posted image Prvič slišim.

Mene je danes vprašala v nkd-ju, če rabim vrečko, ker je zdej za plačat 10 centov.user posted image Sem sam rekla ne, sem imela itak avto 3 metre stran.user posted image

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Osebni podatki pri menjavi blaga
8.9.2010 13:48:56   
emma83
To imajo zdaj skoraj v vseh trgovinah (H&M, C&A, Mass,...) pa ne vem zakaj. Doplačilo vrečke so nekaj časa imeli tudi v Hervisu ampak so že ukinili.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Osebni podatki pri menjavi blaga
8.9.2010 13:53:12   
Felicita
jest mam na sumu da preprečijo kakšne prevare zaposlenih al pa kej... ne vem.

da pa vrečke zaračunavajo je pa skrajni čas. res skrajni.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Osebni podatki pri menjavi blaga
8.9.2010 14:04:31   
pajkica
Po moje je to res zato, da preprečijo kake prevare. Čeprav ne vem kakšne user posted image
Jst sm tud to mogla enkrat izpolnit v H&M in čez kakih 14 dni (ko sem že čisto pozabila na to) me je neka gospa celo klicala če sem res vrnila ta in ta izdelek. Sem se komaj spomnila o čem mi govori user posted image

Naslednjič ko sem nekaj vračala pa sem ravno tako mogla to izpolniti, klica pa ni bilo. Očitno jih kar tako naključno nekaj pokličejo, da preverijo.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Osebni podatki pri menjavi blaga
8.9.2010 14:06:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: emma83

To imajo zdaj skoraj v vseh trgovinah (H&M, C&A, Mass,...) pa ne vem zakaj. Doplačilo vrečke so nekaj časa imeli tudi v Hervisu ampak so že ukinili.


cca 14 dni nazaj mi ni noben zaračunal vrečke v omenjenih trgovinah.user posted image

(odgovor članu emma83)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Osebni podatki pri menjavi blaga
8.9.2010 14:07:48   
Naja31
Danes nakupovala v H&M pa mi niso vrečko zaračunali.

Drugače pa se bežno spomnim,da sem jaz tudi nekrat nekaj podobnega izpolnjevala, ko sem vračala blago. Mislim, da je bil spet H&M. Pa se nisem spraševala zakaj.

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 8.9.2010 14:08:30 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Osebni podatki pri menjavi blaga
8.9.2010 14:11:01   
kristinaj
nisi dolžna nič dajati.. a je tak problem samo zamenjati hlače...

drugače pa po zakonu je dovolj samo to, če je razvidno, da so bile kupljene v tisti trgovini, niti računa ne rabiš ampak za ljubi mir...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Osebni podatki pri menjavi blaga
8.9.2010 14:26:52   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: emma83

To imajo zdaj skoraj v vseh trgovinah (H&M, C&A, Mass,...) pa ne vem zakaj. Doplačilo vrečke so nekaj časa imeli tudi v Hervisu ampak so že ukinili.


cca 14 dni nazaj mi ni noben zaračunal vrečke v omenjenih trgovinah.user posted image



odebeljeni del se navezuje na osebne podatke. podčrtani na vrečke.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Osebni podatki pri menjavi blaga
8.9.2010 14:49:04   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

nisi dolžna nič dajati.. a je tak problem samo zamenjati hlače...

drugače pa po zakonu je dovolj samo to, če je razvidno, da so bile kupljene v tisti trgovini, niti računa ne rabiš ampak za ljubi mir...

Po zakonu jih ni treba sploh zamenjat! Kje šele, da bi to naredili brez računa.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Osebni podatki pri menjavi blaga
8.9.2010 15:12:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

nisi dolžna nič dajati.. a je tak problem samo zamenjati hlače...

drugače pa po zakonu je dovolj samo to, če je razvidno, da so bile kupljene v tisti trgovini, niti računa ne rabiš ampak za ljubi mir...

Po zakonu jih ni treba sploh zamenjat! Kje šele, da bi to naredili brez računa.



V opisanem primeru jih morajo zamenjat (ali odpravit napako ali vrnit denar), ker izdelek ni ustrezal navedenemu - imel je napako. Če pa bi se stranka spomnila zamenjat, ker ji ni všeč barva ali kaj podobnega, potem pa ni treba menjat.

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Osebni podatki pri menjavi blaga
8.9.2010 17:39:51   
krokos
Ponekod zahtevajo te podatke, da lahko preverijo, ali ste jih res vi vrnili ali pa trgovke kaj "kvačkajo".

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Osebni podatki pri menjavi blaga
8.9.2010 22:14:55   
josephine27
tud jaz sem istega mnenja kot kroks, verjetno zarad preverjanja trgovk. trgovine imajo pač različne sisteme kako preverjajo storno račune.

_____________________________



(odgovor članu krokos)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Osebni podatki pri menjavi blaga
9.9.2010 11:34:32   
Naja31
Danes sem v H&M vrnila nekaj stvari ( očitno otrok potrebuje večjo številko) pa niso zahtevali nobenih osebnih podatkov.


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Dopust
dejzi

Kje boste preživeli letošnji dopust (če ga sploh boste)?

na morju (75%)

v planinah (3%)

v toplicah (7%)

ob jezeru (1%)

drugje (13%)


Število vseh glasov: 355

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!