vsevedke na kup - zavod in študij (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


mojcaziga -> vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 17:01:42)

Ja, sem prebrala kar nekaj zakonov in razlag, ampak ne vem kdo je zdaj bolj nor - jaz ali referentka na Zavodu za zaposlovanje ali ona na fakulteti.

Do sedaj še nisem bila prijavljena na Zavodu za zaposlovanje. V večini sem delala preko AH. Lani sem se tudi vpisala v čisto en nov študij, 1. letnik BŠ, izredno seveda. In ne uveljavljam statusa študentke.

Torej, na Zavodu mi je rekla, da naj prinesem izpisnico iz faxa, ki naj bi dokazovalo, da ne uveljavljam statusa, referentka na šoli mi je rekla, da če sem vpisana sploh ne morem biti iskalka zaposlitve.........

Kaj zdaj drži?

Sem lahko iskalka zaposlitve in kot taka prijavljena na Zavod in seveda poleg tega izredno študiram ali ne?

Hvala in lp, Mojca




mojamura -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 17:04:28)

meni se tudi zdi da ne rabiš biti iskalka zaposlitve, torej vpisana v evidenco na zavodu če maš status rednega študenta. ampak ti tega ne uveljavljaš...tako da ne vem.




Petraa -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 17:29:24)

ne smeš




donna22 -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 17:42:44)


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

Ja, sem prebrala kar nekaj zakonov in razlag, ampak ne vem kdo je zdaj bolj nor - jaz ali referentka na Zavodu za zaposlovanje ali ona na fakulteti.

Do sedaj še nisem bila prijavljena na Zavodu za zaposlovanje. V večini sem delala preko AH. Lani sem se tudi vpisala v čisto en nov študij, 1. letnik BŠ, izredno seveda. In ne uveljavljam statusa študentke.

Torej, na Zavodu mi je rekla, da naj prinesem izpisnico iz faxa, ki naj bi dokazovalo, da ne uveljavljam statusa, referentka na šoli mi je rekla, da če sem vpisana sploh ne morem biti iskalka zaposlitve.........

Kaj zdaj drži?

Sem lahko iskalka zaposlitve in kot taka prijavljena na Zavod in seveda poleg tega izredno študiram ali ne?

Hvala in lp, Mojca




Res je tako ... To so uvedli kakšna 3 ali 4 leta nazaj, pred tem pa je bilo ogromno izrednih študentov prijavljenih na borzi; ko so jih ''zmetali'' dol, pa se je država hvalila, kako je brezposelnost padla[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




Klemy82 -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 17:43:03)

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga


Torej, na Zavodu mi je rekla, da naj prinesem izpisnico iz faxa, ki naj bi dokazovalo, da ne uveljavljam statusa, referentka na šoli mi je rekla, da če sem vpisana sploh ne morem biti iskalka zaposlitve.........

Kaj zdaj drži?

Sem lahko iskalka zaposlitve in kot taka prijavljena na Zavod in seveda poleg tega izredno študiram ali ne?

Hvala in lp, Mojca



Kot študentka ne moreš biti prijavljena na Zavodu. O tem smo debatirale par strani nazaj na čveku, malo pobrskaj. Zato ti je tudi rekla referentka, da prinesi izpisnico. Izpisnica pomeni, da se izpišeš iz faksa, nimaš statusa torej. Lahko bi se prijavila, če bi pavzirala, ali če bi kot izredna študentka izgubila redno zaposlitev in bi hotela koristiti nadomestilo iz Zavoda, vendar le za čas prejemanja le-tega.
To, da ti pravic, ki izhajajo iz statusa študenta ne koristiš (nimaš štipendije, ne ješ na bone, ne delaš preko ŠS), je pa tvoj problem, ki se Zavoda ne tiče. Tudi če bi hotela zaprositi za socialno pomoč, ti bodo najprej rekli, da ti status omogoča delo preko šs in razne subvencije, ki ti pomagajo pri preživetju in da ti ne pripada nič. V izjemnih primerih sicer  ti, o tem smo pa pisale na tisti temi, o kateri sem govorila prej. No, sem najdla link : http://www.ringaraja.net/forum/status_%C5%A1tudenta_%2D_da_ali_ne/m_5319427/tm.htm




donna22 -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 17:56:04)

Pa da še pristavim jaz eno vprašanje, ker vidim, da se spoznaš, Klemy[sm=smiley1.gif]

Vsepovsod piše, da lahko pravice, ki izhajajo iz statusa študenta, koristiš do 26. leta starosti. Ali to velja do dne, ko dopolniš 26 let ali potem še celo leto, tj. dokler si star 26 let oz. do 27. rojstnega dne?

Hvala za odgovor[sm=smiley1.gif]




Klemy82 -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 18:11:19)

IZVIRNO SPOROČILO: donna22

Pa da še pristavim jaz eno vprašanje, ker vidim, da se spoznaš, Klemy[sm=smiley1.gif]

Vsepovsod piše, da lahko pravice, ki izhajajo iz statusa študenta, koristiš do 26. leta starosti. Ali to velja do dne, ko dopolniš 26 let ali potem še celo leto, tj. dokler si star 26 let oz. do 27. rojstnega dne?

Hvala za odgovor[sm=smiley1.gif]


Odvisno katere pravice.
-študentsko delo: s 26 letom izgubiš pravico do študentske olajšave, če je od dneva vpisa minilo več kot 6 let, še vedno pa lahko delaš.
  • starost do 26 let (prizna se tudi študentu, ki je starejši od 26 let, če se vpiše na študij najpozneje v letu, ko je dopolnil starost 26 let, in sicer za dodiplomski študij za dobo največ šest let od dneva vpisa in za podiplomski študij za največ štiri leta od dneva vpisa).
V primeru enovitega magistrskega študija se posebna osebna olajšava prizna študentu, ki je starejši od 26 let, če se vpiše na študij najpozneje v letu, ko je dopolnil starost 26 let, in sicer za dobo največ 6 let.
Posebna osebna olajšava je priznana v celoti, tudi če le del koledarskega leta izpolnjuješ pogoje zanjo, kar pomeni, da se študentu, ki tekom leta dopolni 26 let, ne odvaja akontacija dohodnine do konca koledarskega leta.



-prav z dnem, ko dopolniš 26 let pa te starši ne morejo več uveljavljati kot vzdrževanega družinskega člana, preneha pravica do otroškega dodatka zate in ne moreš biti več zdravstveno zavarovana preko staršev.

Starostna omejitev je potem še za pridobitev štipendije (tu mislim na prvo vlogo, ne na podaljšanje prejemanja,šteje se koledarsko leto) pa za razne popuste.
Študentska prehrana, subvencija za prevoz in pa bivanje v študentskem domu pa so neodvisne od starosti študenta.
Upam, da nisem še kaj pozabila dodati.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




donna22 -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 18:31:28)

Hvala[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




mojcaziga -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 19:13:21)

ok, hvala vsem.

Torej, s tem, da se trudim prekvalificirati in postati bolj zaposljiv kader in seveda hudo visoko šolnino krijem sama, me država kaznuje s tem, da ne morem biti registrirana iskalka zaposlitve in morebiti koristiti programov usposabljanja na del. mestu in javnih del. Super, ni kaj.

lp, mojca




Klemy82 -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 19:41:35)

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

ok, hvala vsem.

Torej, s tem, da se trudim prekvalificirati in postati bolj zaposljiv kader in seveda hudo visoko šolnino krijem sama, me država kaznuje s tem, da ne morem biti registrirana iskalka zaposlitve in morebiti koristiti programov usposabljanja na del. mestu in javnih del. Super, ni kaj.

lp, mojca



Žal je res tako. Sama imam o našem sistemu zaposlovanja svoje mnenje, ampak to je za kakšno drugo temo. Veliko je nerazumljivih in bedastih stvari, recimo, največja bedarija mi je osebno to, da se mlade, ki pridejo na Zavod  po koncu izobraževanja, brez formalno priznanih delovnih izkušenj, ne pošiba takoj na usposabljanja ob delu in v javna dela, ampak se jih pusti 6 in več mesecev čakati, preden sploh lahko kandidirajo, se jih pošilja v neke delavnice, ki so same sebi namen, od njih pa je koristi bolj malo, delodajalci pa se jih otepajo, ker kao itak nič ne znajo, če pa  nimajo delovnih izkušenj. Ja, halo.. začaran krog. Znajdi se sam, to pri nas še vedno najbolj drži.
Mojcaziga, želim ti veliko uspeha pri študiju, predvsem pa eno lepo službico, čimprej.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mojcaziga -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 19:57:27)

IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
Mojcaziga, želim ti veliko uspeha pri študiju, predvsem pa eno lepo službico, čimprej.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



hvala. Iz tvojih ust v nevemkatera ušesa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image], ker vip-a nimam.

lp, mojca




Paštetka -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 20:01:10)

 
Glej, ti vidiš tako, en drug bi pa videl tako, da bi študiral potem pa še izkoriščal državo. Pa saj če




mojcaziga -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 20:09:39)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


Glej, ti vidiš tako, en drug bi pa videl tako, da bi študiral potem pa še izkoriščal državo.


Ja, jaz razmišljam tako. Pač trudim se v smeri, da bi bila čimbolj zaposljiva,....., hkrati pa bi si iskala službo. In ja, nič ne bi imela proti kakemu usposabljanju na del. mestu ali javna dela. Vse, da bi le dobila del. izkušnje, reference,.......

Kaj bi bilo bolje, očitno bi zares bilo, da bi pustila faks, se vpisala na Zavod, vlekla socialno pomoč, Zavod pa bi me pošiljal na delavnice in tečaje in morebiti plača celo kak NKP ali kaj podobnega. Ja, konec koncev bi tako res prišla bolje skozi.

lp




Petraa -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (6.9.2010 20:25:22)

na zavodu ne bi nič boljše šla skozi




poli* -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (7.9.2010 10:37:57)

Te prav razumem, da si zmedena, ker zadnjič je meni tudi referentka na zavodu rekla, da se tisti izredni študenti, ki imajo čez 26 let ponavadi prijavijo na zavod, mlajši pa ne. Zdaj pa ti razumi to [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




mojcaziga -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (7.9.2010 10:56:59)

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Te prav razumem, da si zmedena, ker zadnjič je meni tudi referentka na zavodu rekla, da se tisti izredni študenti, ki imajo čez 26 let ponavadi prijavijo na zavod, mlajši pa ne. Zdaj pa ti razumi to [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Pa, saj sem sama tudi tako razumela. V zakonu piše o študentih, ki imajo status. Sama ga nimam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] ali ga imam avtomatsko in ga pridobim z vpisom, pa čeprav študiram izredno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Se pa danes tudi referentka na Zavodu še ni izjasnila in mi bo posredovala odgovor jutri. Očitno še sami ne vedo kako in kaj.

lp




Tanja55 -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (7.9.2010 11:19:24)

IZREDNI ŠTUDIJ
Zakon o visokem šolstvu izenačuje redne in izredne študente. Iz tega izhaja, da ima izredni študent enake pravice in obveznosti kot redni študent. Status študenta se pridobi z vpisom na univerzo, ne glede na to ali gre za vpis v redni ali izredni študij. Pogoj za vpis v izredni študij ni več sklenjeno delovno razmerje, kot je to nekoč urejal Zakon o visokem šolstvu. Vir: KLIK






mojcaziga -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (7.9.2010 11:24:17)

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZREDNI ŠTUDIJ
Zakon o visokem šolstvu izenačuje redne in izredne študente. Iz tega izhaja, da ima izredni študent enake pravice in obveznosti kot redni študent. Status študenta se pridobi z vpisom na univerzo, ne glede na to ali gre za vpis v redni ali izredni študij. Pogoj za vpis v izredni študij ni več sklenjeno delovno razmerje, kot je to nekoč urejal Zakon o visokem šolstvu. Vir: KLIK





Ja, hvala. Takoj ko sem oddala sem videla kako neumnost sem zapisala, saj sem to o izenačenju že vedela. Pravzaprav sploh ne vem kaj sem hotela napisati.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley23.gif[/image]

lp, mojca




Paštetka -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (7.9.2010 16:00:39)

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


Glej, ti vidiš tako, en drug bi pa videl tako, da bi študiral potem pa še izkoriščal državo.


Ja, jaz razmišljam tako. Pač trudim se v smeri, da bi bila čimbolj zaposljiva,....., hkrati pa bi si iskala službo. In ja, nič ne bi imela proti kakemu usposabljanju na del. mestu ali javna dela. Vse, da bi le dobila del. izkušnje, reference,.......

Kaj bi bilo bolje, očitno bi zares bilo, da bi pustila faks, se vpisala na Zavod, vlekla socialno pomoč, Zavod pa bi me pošiljal na delavnice in tečaje in morebiti plača celo kak NKP ali kaj podobnega. Ja, konec koncev bi tako res prišla bolje skozi.

lp



pa saj se lahko zaposliš in študiraš ob delu.




mojcaziga -> RE: vsevedke na kup - zavod in študij (7.9.2010 16:18:37)

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


Glej, ti vidiš tako, en drug bi pa videl tako, da bi študiral potem pa še izkoriščal državo.


Ja, jaz razmišljam tako. Pač trudim se v smeri, da bi bila čimbolj zaposljiva,....., hkrati pa bi si iskala službo. In ja, nič ne bi imela proti kakemu usposabljanju na del. mestu ali javna dela. Vse, da bi le dobila del. izkušnje, reference,.......

Kaj bi bilo bolje, očitno bi zares bilo, da bi pustila faks, se vpisala na Zavod, vlekla socialno pomoč, Zavod pa bi me pošiljal na delavnice in tečaje in morebiti plača celo kak NKP ali kaj podobnega. Ja, konec koncev bi tako res prišla bolje skozi.

lp



pa saj se lahko zaposliš in študiraš ob delu.


Hvala. Veš, da nisem na to niti pomislila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley23.gif[/image]




Stran: [1]