Pralni prašek - pomagajte! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tia&silvija -> Pralni prašek - pomagajte! (24.7.2005 20:09:55)

Najprej vas prosim, da se mi ne smejite zaradi butastega vprašanja!

Mami me je učila, da je potrebno bele cote (seveda ne one fine ampak brisače, pomivalke, sp. perilo,...) prat na 90 stopinj za kar se uporablja prašek za pranje na 90 stopinj.
A je res, da sedaj lahko te bele cote pereš naprimer na 60 stopinj s praškom za pranje do 60 stopinj in je enak efekt?

LP, Silvija&Tia




Naja31 -> Pralni prašek - pomagajte! (24.7.2005 20:33:59)

Ja, se spomnim da je bil vcasih poseben prasek za 30, 40 stopinj in poseben za vec, samo zdaj se mi zdi, da so vsi praski za vse.
Jaz bele cote (tetra plenice) perem na 60 in se lepo operejo. Redko kaj perem na 90.

Lp, N




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (24.7.2005 20:50:16)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mala Tinka -> Pralni prašek - pomagajte! (24.7.2005 22:18:39)

Pri fajn zaflekanih krpah ti samo prašek in 90°C ne bo pomagalo!
Pri nas je max. temperatura 60°, za madeže pa poleg praška še razni odstranjevalci madežev (Vanish, Super10 ipd.).




Anonimen -> Pralni prašek - pomagajte! (24.7.2005 22:32:56)

Menda so bele cunje, če se kuhajo, bolj bele. Če se ne, sčasoma ratajo nekako sive, kot bi bile malo zaprane. Sicer tega ne vem po lastnih izkušnjah, ampak verjamem mami, tako da belo kuham in je res snežno belo.




frutka_ -> Pralni prašek - pomagajte! (24.7.2005 23:29:57)

Ja, pri nas je isto. Moj mali ima barvaste, potiskane pleničke za spanje in cartanje. Običajno sem mu jih prala na 60 stopinj in so prav grdo sive barve. Zdaj še samo ven kuham. Plenice, brisače, bombaž, krpe za kuhinjo...kuham ven. Pisane bodije in ostalo pa perem na 60.
Uporabljam tekoči Ariel in sem kar zadovoljna ampak bi morda poskusila kaj drugega. Ima katera kaj pametnega?! Pomožnosti kakšno firmo, ki ne dela testov na živalih?!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (25.7.2005 9:30:50)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]