Kako naj preneham dojiti?? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Tipi -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 13:55:05)

Moja hčerka je stara 15 mesecev in rada bi jo odvadila od dojenja, ker jaz tega ne zmorem več. To me tako utruja, da sem kakšen dan kot zombi. Mala se doji samo zvečer, ponoči in zjutraj. Sem že poskusila, da jo uspavam, dam flaško ampak nič od tega ne zaleže. Dere se kot zmaj ...
Dajte mi malo pomagati z nasveti, prosim.

lp:sloncek:




ronja5 -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 13:58:47)

Kaj pa duda, jo uporabljate? No saj zdaj verjetno tak nima več smisla. Sem pa nekje brala, da je Oriana uporabila Telebajske in njihov MOJ MOJ :zmeden:
Eh saj nimam prave ideje, upam, da ti bodo druge bolj v pomoč!




Tipi -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 13:59:59)

Pri nas ne vemo kaj je to duda.




ronja5 -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 14:04:12)

No zdaj sem se spomnila, kako je ta problem rešila kolegica. Malega je čez vikend dala k babici, pa je bil problem rešen!




maks -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 14:10:03)

Moj je tudi star 15 mesecev in se še dojiva;med tednom takoj, ko pridem iz službe(tudi sekundo ne počaka)in ponoči, najhuje je čez vikend, ko se mi zdi, da non stop! Tudi mi ne poznamo ne dude ne stekleničke. Bom morala kam iti in bo mali pri starih starših, če bo seveda kaj pomagalo. Sem ga že pustila jokat, pa je bilo grozno!So me pa ravno ta teden začele bradavice bolet,pa ne zaradi zob, ampak, ker tako močno vleče!
Je pa malo pomagalo, ko sem jih s kečapom namazala in čez dala velik obliž in mu rekla, da mamico "bubajo" in mu tudi pokazala in res je ratalo. Je pa večji problem ponoči, ko sem zelo zaspana, da bi še to počela. Upam na čimprejšno rešitev, ker bo čedalje težje.
:)-




ronja5 -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 14:13:59)

Maks a s kečapom :)-:)-:)- si bom zapomnila, mogoče še prav pride!




kofetek2010 -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 14:18:49)

ko je bil naš star 16 mesecev in 10 dni sem se vlegla na trebuh, na hitrco potegnila majco gor in mu pokazala, da ni več zizi, da so šle v Avstrijo in mali je potem težil, da naj greva po zizi v Avstrijo :)-
in ko me je potem čez nekaj časa videl, so se mu oči zasvetile in je rekel, hvala zizi, da si prišla :)- a takrat so bile že prazne in neuporabne :)-

sem pa jedla tablete prosti nastajanju mleka 8)




ronja5 -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 14:27:38)

Jana73 zdaj sem se pošteno nasmejala :)-:)-:)-




Ro-La -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 14:51:52)

moja brihta mala (Lanej) pa se je sam odstavil:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo: tak da ti ne morem svetovat, lahk ti samo rečem, da 1x bo že nehala, če ne prej pa takrat, ko jo bo v diskača vleklo:)-




špelica -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 15:43:06)

Našega pa dojenje ni nikoli ganlo preveč, če je blo ok, če ne pa flaška. Se je sam odstavil pri devetih mesecih.




snorlax -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 16:54:07)

Maks in Jana! Tole je bil najboljši vic tega tedna!:)-:)-:)- Kečap pa Avstrija!:)-:)-:)- Mislim, face!:bravo::bravo::bravo:

Midva še zizlama zvečer, pa zjutraj, pa tudi včasih čez dan, če je huda kriza. Je pa mleka bolj za vzorec, mislim, da se bolj cartlja. Malo še počakam, potem pa si še jaz kaj izmislim.

L.p.:)




viv_ -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 17:01:31)

Pri tako velikem je baje že problem, ker ne dojame, zakaj naenkrat kar ni več... (to je kolegu razlagala pediatrinja).

Pri tem kolegu (tamala je stara 18 mesecev) so najprej ukinili nočno dojenje, tako da so ji rekli, da mami spančka in da ne more dobit zizi, mama se ji pa ni oglašala... in je to dojela. Čeprav meni so nočni obroki pri tej starosti res čudni...

Je imela pa kolegica take težave in ni šlo drugače, kot da je sina dala za teden dni k svoji mami, da je ni videl, potem je pa pozabil...





bskrle -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 22:45:57)

Sem tudi sama želela postaviti isto vprašanje.
Midve se neuspešno odstavljava že 3 mesece, stara je 15 mesecev in 2 dni! Ko sem bila v službi sva dojile 3x na dan in 1x ponoči, sedaj imam dopust,pa je grozno:
kar naprej hodi za mano, hoče v naročje, govori am am, ponoči se 3x zbuja, dere, če je treba 2-3 ure, zjutraj noče nič jesti, zadnjič je zdržala do 11stih brez hrane, zapira usta ...
Flaške ne mara, mleka ne mara, dude nima ...
Sem ji povedala,da ponoči lahko je 1x, da je velika, da jo bom dojila le zjutraj in zvečer
Vem,da razume.

Prsi imam kot ...
mleka pri meni ne zmanjka tako hitro, pri prvi punčki sem ga imela še 1 mesec.

Samo da slišim njen jok, me prsi začno boleti in vse pritiska ...

Kje se pa dobijo tablete? Katere?

Radi bi imeli še enga otročka in dokler dojim nimam M!




kofetek2010 -> Kako naj preneham dojiti?? (22.7.2005 23:16:44)

meni jih je moj G predpisal, kako se jim reče pa žal ne vem več :)




Stran: [1]