kako ji naj dam sirup (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


zmaga -> kako ji naj dam sirup (22.7.2005 11:55:57)

Punce lep pozdrav !
Predvčerajšnjim sva bili z Izo v posvetovalnici in ker ji primanjkuje železa sva dobili sirup.Mora ga jemati 2krat ne dan po eno polno žlico.A kaj, ko gospodična noče odpret ust niti slučajno. Če ji ga dam na silo, pol sirupa steče stran, danes zjutraj pa po tem siljenju ni hotela jesti zajtrka.
Ima katera kakšen nasvet ?
Lep dan vam želim :rozica:




CUKRČEK -> kako ji naj dam sirup (22.7.2005 12:10:50)

Ko je mogla moja bejba piti neki sirup sem se tuf+di ful matrala z žličko. Potem sem pa dala sirup v cucelj od flaške, ta malo dala ležat in sem ji držala cucelj tako, da je posesala z njega.
Na ta način je vedno spila ves sirup.




srki -> kako ji naj dam sirup (22.7.2005 12:34:53)

Tdi midva sva morala imeti sirup za hemoglobin, ravno včeraj sva vsega porabila, dobival pa ga je od 7. meseca pa do sedaj, ko ima 14 mesecev,:zmeden2: zdaj morava pa v kontrolo. Kakšen sirup si pa dobila? Mislim, da je v Ferrum Leku neka "šprica", v katero daš sirup, pa ji ga potem stisneš, da se ne matraš s zličko, ker vse poliješ, tukaj pa ne. Jaz sem to delala in je vredu uspevalo. Če je je ni bilo v Ferrumu, je bila pa mogoče v kakšnem drugem sirupu.




Magi* -> kako ji naj dam sirup (22.7.2005 12:58:44)

ali s šprico ali pa zmešaj v majčkeno čaja, soka ali vode in po flaški - seveda, če pije iz flaške.




zoja -> kako ji naj dam sirup (22.7.2005 13:23:06)

pri nas smo vse sirupe mešali z malo čaja.itak, če ga popije po žlički, poplakne potem še s čaje, a ne?




ursk@ -> kako ji naj dam sirup (22.7.2005 14:38:32)

Čisto vse sirupe jima dam preko šprice, ker drugače itak vse okrog polijem. Šprico enostavno kupi v lekarni ali pa ti jo bodo celo dali. Stane par tolarjev.




zmaga -> kako ji naj dam sirup (22.7.2005 15:18:42)

Hvala punce, zlate ste !:bravo: Bom šla v lekarno po šprico, ker v tem sirupu (Legofer ) je ni.
A potem to samo špricneš v usta ? No, bomo probali in upam, da bo delovalo.
Lepe pozdravčke :rozica:




zmaga -> kako ji naj dam sirup (22.7.2005 15:25:34)

Srki !
A za toliko časa si dobila sirup ? Jaz sem pri Izinih 9m dobila tablete Ferrum lek, zato ker sem še dojila.Ko sem jih pojedla sva imeli kontrolo, je zdravnica rekla da ni v redu, ampak nisva dobili nobenega zdravila.Sedaj pri 12m je morala dati spet kri in je zdr rekla, da je še slabše in je dobila ta sirup.A ga po mojem ni za več kot en mesec.
Hvala za odgovor in lep dan !!!




kofetek2010 -> kako ji naj dam sirup (22.7.2005 15:30:19)

ko je bil moj sin dojenček (sedaj ima 8,5 let) se ja dobila za kupit taka posebna šprica s cucljem in si imel točno označeno koliko ml zdravila doziraš :)

mogoče se še vedno kje dobi, ker zadeva je res super :)




viv_ -> kako ji naj dam sirup (22.7.2005 17:07:44)

Sicer je taka požeruška, da sirup sama privleče iz frižiderja in pridno odpre usta... ampak ponoči sem ji pa dala v flašo malo čaja in sirup notr, pa je bilo OK. (antibijotik je morala dobit ob polnoči)




Stran: [1]