mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


vaney -> mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 11:41:33)

Sem na porodniški. Še med porodniško bom šla na eno operacijo (stomatološko kliniko) in bom 2 tedna v bolnišnici. Ta čas bo z otrokoma (takrat 2 leti 10 mesecev, 9 mesev) mož. Zda pa me zanima, če katera ve...a lahko on za ta čas dobi bolniško zame ali mora dat dopust? Samo to je 14 dni dopusta in mu ga potem več nič ne ostane:((( A katera kaj ve, kako je s tem?




benika -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 11:46:57)

Mislim da lahko dobi bolniško za nego.




RAKICA2007 -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 11:52:19)

IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Sem na porodniški. Še med porodniško bom šla na eno operacijo (stomatološko kliniko) in bom 2 tedna v bolnišnici. Ta čas bo z otrokoma (takrat 2 leti 10 mesecev, 9 mesev) mož. Zda pa me zanima, če katera ve...a lahko on za ta čas dobi bolniško zame ali mora dat dopust? Samo to je 14 dni dopusta in mu ga potem več nič ne ostane:((( A katera kaj ve, kako je s tem?


ja on lahko dobi bolniško za nego.
samo čakaj; zakaj bi on zate jemal, če pa boš ti v bolnišnici? On bi moral potem za otroke vzeti... ne vem, ali nego ali pa bolniško... jaz bi se vseeno pozanimala še pri P ali pri svojem zdravniku...

dobro uredi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/rozica.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka2.gif[/image]




vesna_b -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 11:56:44)

če že ne more dobit, bo pa vsak razumevajoč zdravnik napisal kaj drugega...




vaney -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 11:59:11)

Za bolniško me zanima zato, da ne bi celega dopusta porabil zato, da bo 2 tedna doma z otrokoma, ko mene ne bo, samo zaradi tega. Sem pa tudi jaz razmišljala, da bi njegovega zdravnika vprašala ali pa pediatrinjo, če se da to kako drugače rešit...




uškinamama -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 12:00:19)

A porodniško se da prekinit za ta čas?




vesna_b -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 12:04:08)

vaney - da se - če hočejo
imam prijateljico, ki je imela sina v bolnišnici. njej je pripadala postelja, ker je bil še majhen, ampak ne pa bolniška. ker sta bila konec meseca v bolnišnici, je šel kar njen mož do njenega zdravnika, in mu povedal, da ji gre več kot pol dopusta, če lahko kaj uredijo- ker je morala v službi oddati bolniški list

pa je napisal, da je bila ona bolna, in ji dal bolniško. torej lahko tudi zdravnik tvojega moža tako naredi...




BAMBINA_ -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 12:34:09)

Čakaj, bolniško naj bi dobil za varstvo zdravih otrok? Glede na to, da nega ne pripada niti materam hospitaliziranih otrok, ki so z njimi v bolnici, močno dvomim, da bi jo dobil mož zate v času hospitalizacije... Pa saj lahko, glede na starost otrok, izkoristi še neplačan očetovski dopust, ki mu pripada, če je na vlogi označil uveljavitev te pravice.




melanija -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 12:58:20)

Sodelovka je koristila 5 dni nege ožjega sorodnika,ko je bil mož operiran. Baje da ti to pripada oz. lahko koristiš.




K_a_t_i -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 13:41:25)

IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Sodelovka je koristila 5 dni nege ožjega sorodnika,ko je bil mož operiran. Baje da ti to pripada oz. lahko koristiš.

Ja, če je doma. Za čas v bolnišnici pa pomojem ne.

Jaz bi tudi rekla - ali naj mu osebni zdravnik piše nekaj drugega, ali pa ti prekini porodniško za tačas, ali pa naj koristi neplačanega očetovskega. Malo je odvisno tudi od tega kak je tvoj poseg - če ni nujen (kakšna estetska operacija, recimo), bi ga jaz definitivno prestavila za 2 meseca. Takrat ne bo nihče potreboval nege. Če je nujen, potem pa ena od naštetih opcij. Pa srečno!




K_a_t_i -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 13:42:16)

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

če je na vlogi označil uveljavitev te pravice.

Sej tega ni treba označit. A si ziher?




vesna_b -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 13:45:13)

je, je, ker to napišejo že na odločbo o koriščenju plačanega očetovskega dopusta




kristinaj -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 13:50:35)

 verjetno nič, ker si hospitalizirana,,, če bi bila doma bi verjetno nego dobil




kristinaj -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 13:52:21)

kaj pa očetovskega dopusta ta čas ne more koristit????




vaney -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 14:19:30)

Kako to mislite, da naj za ta čas prekinem porodniško? A da bi mož šel za ta čas na porodniško ali kako? Samo potem jaz tudi porodniške za ta čas ne dobim, ne? Pa smo spet tam...Da bi šel na neplačan dopust, ne bo šlo, ker ni označil na vlogi, 11 dni plačanega je pa že izkoristil. Operacije ne morem prestavit, ker se navezuje na ortodontsko zdravljenje in je samo zaključek zdravljenja, ki ga čakam že par let. Jah, nič, probali bomo pri njegovem zdravniku, če ne, bo pač dal dopust. Hvala vsem za odgovore.




vesna_b -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 14:23:40)

sicer pa - če ne bo ratalo pri zdravniku se zmenit, bi pa mogoče se lahko v službi dogovoril, da bi imel kak dan neplačanega dopusta - v tem primeru podjetje plača samo prispevke, tako da ima polno delovno dobo, edin plače pa ne dobi za ta čas... sam mu pa ostane dopust...

upam, da se boste lahko zmenili...




ana b -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 14:35:04)

Prekineš porodniško za tačas in v tem času porodniško lahko koristi mož, ti pa imaš bolniško.




srki -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 14:39:42)

Za to je pa verjetno potrebne en kup birokracije, bi rekla. Pa potem, da porodniško spet nazaj dobi tudi.

Če imate dobrega zdravnika, bo že zrihtal, da bo prav. Saj lahko za njega napiše bolniško, eni vem da to delajo.




K_a_t_i -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 22:10:11)

IZVIRNO SPOROČILO: vesna_b

je, je, ker to napišejo že na odločbo o koriščenju plačanega očetovskega dopusta

O, šit! Ja pa kaj so blesavi?! Noben na CSDju nič ne zine, meni je pa samoumevno, da najprej oddaš za plačani del, ko pa (do otrokovega 3. leta pri prvem in nevemkaterega leta pri drugem) potrebuješ neplačanega pa še enkrat oddaš vlogo za tisti del. Sej pa ja nimaš pojma že 60 dni pred rojstvom, če boš to potreboval al ne?!
Ima morda katera izkušnje, da so vlogo sprejeli naknadno?!




eva1 -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 22:43:05)

Ja on se lahko zmeni za bolniško zase, al pa greš ti na bolniško in on na porodniško, ostane še neplačani očetovski dopust




janapan -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (22.7.2010 22:45:19)

Če ne dajo nege pol pa lahko mož koristi neplačan dopust, mislim, da lahko do otrokovega 3 leta koristi 75 dni.




krokos -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (23.7.2010 9:19:25)

Pri zdravniku naj se zmeni, da da njemu bolniško (zanj).




sončnica24 -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (23.7.2010 12:27:04)

Na prvi vlogi ki se oddaja za koriščenje plačanega dopusta ni potrebno označit da boš koristil neplačanega ker ga midva tudi nisva pa je moj zdaj vmes že bil enkrat en teden na neplačanem dopustu doma.




RoZala -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (25.7.2010 10:46:38)

Očitno je res odvisno od zdravnika do zdravnika. Lani je bila moja soseda še na porodniški. Zbolel je sin in zbolela je ona. Mož je šel do svoje zdravnice in rekel, da rabi bolniško zaradi otroka. Rekli so ok. Ko je prišel čez 3 dni po bolniški list, so mu rekli, da bolniške za otroka ne more dobit, ker je mama na porodniški. Nič ni pomagalo, da mama nisi s postelje ni mogla vstat. Tako je dobil 3 dni neplačanega dopusta. 




petea -> RE: mož na bolniški za ženo na porodniški-je mogoče? (26.7.2010 18:14:12)

vaney,
sem se ob prebiranju Pravilnika o postopkih za uveljavljanje pravic iz zavarovanja za starševsko varstvo spomnila nate:

'30. člen

(1) Pisni dogovor o izrabi dopusta za nego in varstvo otroka lahko starši spremenijo v primeru, če nastopi razlog za podaljšanje dopusta za nego in varstvo otroka ali če pričakujejo rojstvo drugega otroka ali v primeru bolezni enega od staršev ali napotitve enega od staršev na delo v tujino ali odsotnosti enega od staršev zaradi izobraževanja ali izgube oziroma spremembe zaposlitve enega od staršev. Spremenjeni dogovor je treba priložiti na enakem obrazcu, določenem v 29. in 30. členu tega pravilnika in mu priložiti ustrezno dokazilo o okoliščini, ki je podlaga za spremembo dogovora.
(2) Spremenjenemu dogovoru na obrazcu Priloga št. S-2 je treba priložiti za vsakega od staršev tudi obrazec Priloga št. S-1 – podatki o zaposlitvi in plači oziroma osnovi, od katere so bili obračunani prispevki za starševsko varstvo.'




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>