RE: domači bazen (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


sanasan -> RE: domači bazen (20.7.2010 22:37:15)

voda in elektrika[sm=zmeden.gif]...mene je celo sosed na to opozoril, ko me je videl s tamalo sestavljat bazen[sm=smiley1.gif]




Anonimen -> RE: domači bazen (20.7.2010 22:37:44)

IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

ko se kopamo pumpa laufa,

ali ni bolj varno, da laufa, ko ni v bazenu nikogar...se mi zdi, da pri naši črpalki tako piše...jaz filtriram ponavadi po 22h cca.1-2h, ko ni nikogar in nato črpalko izklopim in pokrijem...

Bi znalo bit ja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ... šeprav voda in elektrika nebi smeli skup pridet, saj je pumpa tako narejena ...




dps1 -> RE: domači bazen (21.7.2010 7:41:14)

zaenkrat še nimamo težav z algami, pa voda dosega 34 stopinj. 




mala maja -> RE: domači bazen (21.7.2010 9:46:56)

mi imamo zraven bazena poseben prostor za črpalko in jo skoraj vedno ugasnem ko se kopamo. imamo vgraden bazen, in zraven prostor cca 2 x 1 m v katerem je črpalka in notri cel kup vtičnic. Imeli smo tudi lučke v bazenu. Samo jaz se nisem upala kopati ko so bile prižgane, pa smo jih ven pobrali. Me je bilo groza.

Po moje sama črpalka ni problem, problem so vtičnice. Ti napihljivi bazeni pa imajo kabel od črpalke zelo kratek, moraš praktično vtičnico pripeljat do bazena. Pa tudi če jo zaščitiš pred vodo, vprašanje če je 100% zaščitena.


Glede alg, pa lahko kupite tekoči klor pa ga dodajte če voda začne postajati motna. samo takoj ko boste dodale klor, se nihče ne sme kopati par ur. najbolje je da to naredite pozno popoldan, pa črpalko vklopite nekje ob cca štirih zjutraj. Mora voda nekaj časa počivati, ker če jo črpalka meša ne bo nič. Zjutraj pa črpalka lepo pobere smeti. Priporočam vam da tudi tekočino za kosmičenje vlijete. Enostavno se vse mucke, packarija... zbere na tleh v kepice, pa je veliko lažje posesati potlej.




Jessy -> RE: domači bazen (21.7.2010 11:05:39)

Pri nas je situacija taka, da dodajamo klor in algicid, nimamo pa črpalke, ker imamo otroški bazen, v katerem je cca 2,5 kubika vode. Zagotovo pH ni vredu, saj kljub kloru voda postaja motna, na dnu pa je že sluzasto.
Ali je taka voda strupena za kopanje? Se mi zdi škoda vsak teden menjati vodo, a če ni vredu, raje to naredim, kot da je kaj narobe.




mala maja -> RE: domači bazen (21.7.2010 11:11:41)

jaz sem doma v takem bazenu kar z eno brisačo zbrisala to sluz, pa je bilo potlej nekaj dni še ok.

Glede strupenosti vode pa....v moji mladosti smo se kopali v ribniku, na gramoznici, v Krki..pa nikoli ni nihče pomislil da je voda strupena. pa smo vsi preživeli.




noranate -> RE: domači bazen (21.7.2010 16:59:43)

mala maja, grem probat še tvojo varianto, če pa ne rata, zlijem vodo. Se pravi, da imate tud sesalec za vodo. Še to povejte, kolikokrat v sezoni menjate filter. Hvala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]