Voltaren na Paracetamol (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


maja1488 -> Voltaren na Paracetamol (16.7.2010 19:02:28)

A lahko otroku staremu 14 mesecev (11kg) dam svečko Voltarena po tem, ko je 3x dobila Paracetamol (vsake 4 ure)? Vročina namreč ne pade pod 39.5 s svečko. Čez dve uri spet naraste na 40.




Hope2 -> RE: Voltaren na Paracetamol (16.7.2010 19:22:14)

Naš še ni imel 1 leto in so mu na infekcisjki tako delali in nam tako svetovali za naprej. Pazit le moraš, da med paracetomolom in voltarenom mine vsaj 4 ure, med dvema voltarenoma pa 8. Aja ni pa dobil celga, temveč pol svečke




anika87 -> RE: Voltaren na Paracetamol (16.7.2010 19:43:32)

Tudi mi smo dobili ista navodila kot hope2, vendar naš je dobil kar celo svečko 12,5 mg.
Po paracetamolu 4 ure, po voltarenu 8 ure presledka.




bebii -> RE: Voltaren na Paracetamol (16.7.2010 19:50:55)

Nam so na infekcijsi večkrat dali taka navodila: med  dvema paracetamol svečkama mora miniti vsaj 4 ure, med dvema voltaren svečkama pa vsaj 8 ur , medtem ko med paracetamolom in voltarenom lahko mine manj časa tudi samo 1 ura, ker če paracetamol ne prime lahko čez recimo uro ali dve daš voltaren. Tako so tudi oni dajali otroku ko smo bili hospitalizirani, tako da dejansko otroku v 24 urah bi lahko dali 7 svečk (4 paracetamolove in 3 voltarenove-seveda v presledkih zgoraj napisanih).

lp




maja1488 -> RE: Voltaren na Paracetamol (16.7.2010 19:54:55)

O  hvala. Sem mal prepozno prebrala in je dobila še en paracetamol (četrti danes). Če ne bo haska, dobi kasneje Voltaren.




bebii -> RE: Voltaren na Paracetamol (16.7.2010 19:57:15)

aja, še to. Za Voltaren so rekli da se da 1 mg zdravila / kg telesne teže tako da če je otrok lažji od 12 kg (mislim da je Voltaren 12,5 mg- nisem sigurna) se lahko malo svečke odzadaj odreže. Tako so meni takrat rekli in tako smo delali, ker cela svečka je bila enkrat pšreveč in je bilo potem hudo, ko je vročina preveč padla in po koncu delovanja svečke prehitro naraščala). lp




maja1488 -> RE: Voltaren na Paracetamol (16.7.2010 20:10:30)

IZVIRNO SPOROČILO: bebii

aja, še to. Za Voltaren so rekli da se da 1 mg zdravila / kg telesne teže tako da če je otrok lažji od 12 kg (mislim da je Voltaren 12,5 mg- nisem sigurna) se lahko malo svečke odzadaj odreže. Tako so meni takrat rekli in tako smo delali, ker cela svečka je bila enkrat pšreveč in je bilo potem hudo, ko je vročina preveč padla in po koncu delovanja svečke prehitro naraščala). lp



To mi je pa tut v lekarni povedala ja. Naša je imela pri enem letu 11, tko da jih ima zdaj najbrž med 11 in 12. Bom vseeno mal odrezala.




bebii -> RE: Voltaren na Paracetamol (16.7.2010 20:19:51)

sem zdej prav šibala do računalnika, da dopišem še eno stvar da nebi kdo narobe razumel in bi jaz kako krivo vero učila: med dvema paracetamol mora miniti vsaj ure ampak vseeeno jih v enem dnevu baje lahko daš samo ker praviloma naj bi med dvema dozama minilo vsaj   ur. vse kar pišem je res za hude primere ko vročine ni mogoče kontrolirat in otroka ne moreš ohladit.




bebii -> RE: Voltaren na Paracetamol (16.7.2010 20:21:28)

ma strela številke- miniti morajo vsaj 4 ure lahko pa jih daš samo 4 v enem dnevu, ker naj bi jih dajali na 6 ur. se opravičujem sem tako hitela da ne bi bilo kaj narobe...




eva1 -> RE: Voltaren na Paracetamol (16.7.2010 21:35:51)

Ja kot so že napisale..med paracetamolom vsaj 4 ure razlike(max. 15mg na kilogram TT), med voltarenu(1mg na kologram TT) vsaj 8ur, pri majnem še bolje  na 12h, med paracetamolom in voltarenom so meni rekli 2 uri...




Najaa -> RE: Voltaren na Paracetamol (16.7.2010 23:03:35)

lahko ja. In voltaren lahko daš že dve uri po paracetamolu.




DeHa -> RE: Voltaren na Paracetamol (13.9.2010 21:53:32)

Saj ste vsi vse povedali, le pritrjujem, kar smo mi dobili na pediatrični v Mariboru: med paracetamolom in voltarenom lahko mine zelo kratek čas, lahko tudi le ena ura.
A pazite, da ne daste preveč voltarena - zeeeeeeelooooo zniža temperaturo. Zračunajte po kilogramčkih vašega otroka koliko mu naj date in odrežite višek svečke.
Sicer pa voltaren ful dobro zbije vročino!!!




Urska09 -> RE: Voltaren na Paracetamol (14.9.2010 7:13:41)


IZVIRNO SPOROČILO: DeHa

Saj ste vsi vse povedali, le pritrjujem, kar smo mi dobili na pediatrični v Mariboru: med paracetamolom in voltarenom lahko mine zelo kratek čas, lahko tudi le ena ura.
A pazite, da ne daste preveč voltarena - zeeeeeeelooooo zniža temperaturo. Zračunajte po kilogramčkih vašega otroka koliko mu naj date in odrežite višek svečke.
Sicer pa voltaren ful dobro zbije vročino!!!

Res je tako kot pišeš. Tudi pri nas smo to preizkusili. Naša tamala je pred 5 meseci fasala adeno virus. Živa groza! Paracetamol ni pomagal. Vročina 40 in več. Trajalo 6 dni. Sva šli na Metelkovo, od tam na infekcijsko, kjer so ji dali Voltaren in razložili, kako naj ga uporabljam. Prime pa res v 5 minutah za razliko od Paracetamola, ki prime v cca. 30-45 minut. In smo 4 dni kombinirali: Voltaren na 8 ur (ampak res ne na manj), vmes pa Paracetamol, ker je Voltaren popustil po 6 urah.




lana38 -> RE: Voltaren na Paracetamol (14.9.2010 14:40:34)

Meni so na infekcijski v MB rekli, kadar Voltaren popusti prej kot v 8. urah, naj dajem Paracetamol redno na 6 ur, če ima otrok vročino ali ne. Pa je pomagalo že večkrat. Pri nas je cela panika, ko ima vročino, ker je že imel en vročinski krč, ko je bil star 9 mesecev. TT mu kar poskoči iz normale na 39 v samo 10 minutah.
LP




Stran: [1]