kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Hanna M. -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (21.7.2005 15:35:25)

drage moje, :sloncek:
pri nas imamo trenutno obdobje, ko naša 14 m. :angel: oz. :hudicek: nič ne uboga! Zanima jo vse tisto, kar je nevarno zanjo ali kar se ne sme. Kot bi točno vedela, s čim se mora zaposliti, da bom jaz rekla, NE, to ne smeš, to pusti, greva stran od tu, to je nevarno, se boš udarila, bo bolelo,... saj ji velikokrat pustim, da kakšno stvar proba, čeprav se pri tem malo udari, ali pa ji pozornost preusmerim drugam (kar je vedno težje - saj pozna že vse finte), ja vsega ji pa res ne morem pustit, saj se bo še poškodovala. Res je, da je že od rojstva zelo aktivna in radovedna, spi samo ponoči, čez dan redko, pa še takrat le nekaj minut. Tako ima časa za raziskovanje veliko in jo hitro dolgočasijo že znane stvari. Ker nimam vedno časa, beri nujna opravila, da bi počeli kaj novega oz. šli v novo okolje, preizkuša ravno stvari, ki se ne smejo. Ko odločno rečem NE, se kremži, odkimava ali začne jokati, pri tem kaže, da želi ven in prosi z rokami, (zunaj preživi več kot 8 ur dnevno, pa ji še ni dovolj). Se kar zgozim nad sabo, ko se tolikokrat slišim reči ne, kot da ji dajem same negativne informacije, ampak resnično ne vem kaj bi! Kako je pri vas, so tudi taki mali nagajivčki?:zmeden2:




puncica -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (21.7.2005 15:51:56)

hm kako je pri nas precej podobno. Ravno včeraj sem pisala da mi je tamala že 150 tič zmetala vložke in tampone iz omare in jih za spremebno zmetala v bano polno vode. Vrata vhodna moramo itak skoz imet odprta, ker ona hodi ven in not. Poln hodnik in sobe imamo kamenja, ker ga ona v posodici noter nosi in potem vse razsipava, tak je najbolj fajn, jst pa za njo pospravljam. Če vrata slučajno zaprem, itak da se začne histeričn dret, ker ona že ne bo zaprta noter, bohnedi da je dež, ker pol lahko še samo znorimo.
No da še naštejem:_
- zmeče vse copate iz omare,
- se loti čevljov
- pozneje posod
- pa seveda njenih cot v komodi
- vse revije razmeče po kuhni
- razliva svojo flaško po nogici in preprogi, ker je fajn kaplice opazovat
pa še in še, morm it spet pogledat kaj špiči
Se ne sekiram, pač posrpravim, sem pa zadnjič glih brala da otrok nima tako dolgoročnega spomina pri teh mescih al neki, da hitro pozabi ko jo nekaj karaš in pozabi, da nasled dan ne ve več da je bil zarad nečesa kregan.

zdej pa res grem




Taša -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (21.7.2005 16:27:21)

Zadnje dni ful veliko spi..in je kar naprej utrujena..sem že spodaj eno temo odprla...
Drugač pa 10x na dan zmeče igrače iz škatle po kuhinji...
Odpira predal kjer imam servete in iz predala v trenutku vse servete zmeče ven..
Vse reklame in revije ko jih pregledam in preberem sproti zmečem v koš, ker drugače imam cajtnge po celem stanovanju;)
Najbolj se ji dopade ko odprem vrata v kopalnici..in že zašiba po vseh štirih proti njej!
Najraje je v Nikini sobi, kjer je toliko zanimivih stvari!




M&P -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (21.7.2005 20:06:50)

Naša je sicer 1 mesec mlajša kot tvoja,vendar je tud pravi mali:hudicek::)-
Prav dobro ve kaj lahko in kaj ne.Zelo rada pleza,v trenutku je na okenski polici,na njej stoji in ven gleda.Dons je npr. padla iz posteljice,kljub ograji.Najraje obrača gumbe na štedilniku,na srečo imamo električnega,vendar moram paziti,da kakšne sklede ne pustim gor,ker drugače bo vse zažgano:)-Da o reklamah in razmetavanju čevljev sploh ne govorim.No,pa da je ne bom samo kritizirala,zelo obožuje knjigice in je tud zmožna 5 minut biti na enem mestu in gledati knjigico:bravo:Seveda,to pomeni,da se suče okoli nje z ritjo navzgor,jo obrača,meče po tleh,ampak zamoti pa se:)-
Pa še in še bi lahko naštevalala......




Anja167 -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (21.7.2005 20:19:38)

Aha! Torej je naš čisto normalen in sploh ni hiperaktiven? :)-:)-:)-




lutka -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (21.7.2005 22:23:52)

takšna zgodba se odvija tudi pri nas doma, le da imam jaz dva :hudicek::hudicek:..............včasih se enostavno sesedem in samo gledam kaj delata. Na dveh koncih pač ne morem bit naenkrat:zmeden:

- najraje mešata z rokama po školjki
- v koš mečeta stavi, ki jih seveda ne bi smela
- kozarci v ragalu.... non stop na udaru
- posoda, najraje kar potegneta iz elementa, da čimbolj zaropota
- da o grizenju in cufanju sploh ne govorim :((:((

se mi zdi včasih, da bi jima bilo najbolje vse pustit, ampak potem bi naše stanovanje izgledalo,kot da bi padli vanj dve atomski bombi

pa saj bojo zrastli tile naši 14 mesečniki :zmeden:......

lp:rozica:




lin -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (21.7.2005 23:14:29)

Ste me potolažle,zdaj vem da nisem edina ki ima tak problem.:zmeden:
Mi smo ravnokar dopolnili leto dni in smo pravi:hudicek:.od zmeraj je zelo živahna in ko jo primerjam z njenimi vrstniki s katerimi se vsak dan družimo je res najhujša(beri najbolj divja)pa ko mi kdo reče saj so vsi otroci živahni,ni res niso vsi enako živahni,recimo od prijateljice mala ki je samo tri dni mlajša od Lin je čisto drugačna.
No da povem še kaj je pri nas trenutno najbolj in:
-gizenje,(mame ali none)in ko jo skregam me tako namrščeno gleda in včasih od hudega tudi zajoče)
-Čevlji(letijo po celem stanovaju in seveda v usta)
-denarnica(ko smo odzuni in hočem kaj plačat,jo morem skrivat ker čene je tak halo dokler je nedobi,pol pa kartico po kartico,listek po listek ven zmeče),
-mobitel(malo se pogovarja kao lolololo,pol pa leti v zrak in paf na tla) ,
-daljinc(je najbolj zanimiv ko ga z vso silo zaluča na tla da padejo ven baterije pol pa vsako posebej pod kauč porine),....so vsak dan na spisku.
Ko ji rečem Neeeeeeeeeeee točno ve da dela neki narobe ker me namrščeno pogleda ampak nič ne pomaga in dela to kar nebi smela naprej,pol pa ko še bolj jezno ji povem Neeeeeeeee,to se nedela,začne pa protestirat.
Včasih ko ni kaj po njeno se meče potleh ali pa z glavo buta ob tla,no niti da več nenaštevam.
Upam da bo kamlu minila ta faza ker jaz sem paffffffffff!




bini -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 8:28:30)

poleg vsega kar že omenjate, se naša še fajn na glas začne režat takrat ko jaz gulim svoj NE :zmeden:... in potem moram it stran, da se ne začnem še jest režat, čeprav situacija sploh ni smešna...
se trudim, da bi o tem razmišljala kot o nujni razvojni fazi :ups:..

btw lin - naša ima točno enak postopek pri ukvarjanju z daljincem :)- - sta ble najbrž v isti šoli :)-:)-




viv_ -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 8:55:35)

Hanna M. - pri nas je bilo isto in to je trajalo tam nekje od 11. meseca pa do nrkje 15. meseca. Jaz sem samo letala za njo "ne ne ne ne ne"... sem se pa toliko kontrolirala, da sem ji vedno razložila zakaj ne.

Pri nekje 14 mesecih je prišlo do te faze, da se je vsakič, ko ni dosegla svojega ulegla na tla in trmarila, če sem jo dvignila, kot da nima nog....

No, sedaj se je stvar začela normalizirat. Ve, kaj ne sme in kaj lahko, stika skoraj ne več, ker ima stanovanje naštudirano v nulo kaj je kje. Za omare ve, katero lahko odpre in katero ne... Tako da super! Tudi trma je precej pojenjala. Zdaj je višek trmarjenja to, da prime dudo in jo z vso ihto vrže v tla :)-:)-:)-




Anonimen -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 9:19:25)

Berem, da imate res živahne škratke.:)-
Filip spada izgleda bolj med mirne škrate-glede na to, kaj sem prebrala.:)-
Seveda se tud on z vso nemo loti razkopavanja. Ampak za seboj potem tudi pospravi. No...z mojo pomočjo.:)-
Začne ponavadi v kuhinji in iz polic zloži popolnoma vse dol - da povem, da sem na te police dala njegove igrače in so šli okrasni predmeti že pred meseci na veliko višje police :)-
Ko zmeče igrače na tla, se ponavadi nekaj časa zaigra. Potem mu pa samo rečem: "Pridi Filip, bova na poličko igračke pospravila!" In mu pokažem, kako...on ponovi za mano. Včasih uspešno, včasih pa ne :)- Včasih igrače ostanejo gor in se nato loti metat iz regalov knjige. In potem "bere". Seveda knjige za odrasle, kaj pa drugega :)-. Knjige vedno jaz pospravljam.:)-
O igralnem kotičku ne bi izgubljala besed-ponavadi ga pospravim zvečer, ko gre mali spat :)-
V kopalnici pa mu je v zabavo pralni stroj. Vanj zmeče vse umazane cunje iz koša :)- Nato eltijo vsi šamponi in podobno v banjo. :)-:)-:)-
S tem se zaposli in jaz pravim, da se s tem tudi uči.:bravo:
Na terasi je najbolj zadovoljen, če plezaliki trga liste (itak je teh listov preveč in jih namesto mene :)-)
Drugače pa nič ne tečnari ali kriči, če mu kakšno stvar prepovem. Dobro že ve, kaj sme in kaj ne sme. Rože imamo normalno po tleh razstavljene, točno ve, da jih mora pustit pri miru. I ko se ji približa, sam z rokico in glavco odkimava-da ne sme.:)-
Pa že itak je bolj mirne narave, ampak dobrovoljček in vedno nasmejan. In jaz ga imam tooooooooook rada, pa če milijonkrat za njim pospravim :)-




lin -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 9:34:27)

bini:)-:)-:)-:)-:)-




Hanna M. -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 9:41:07)

punce, hvala,:rozica:
sem se prav nasmejala:)-, ko sem brala kaj počnejo vaši otročki. Pred očmi se mi je zavrtel dobro znan film. Tudi jaz se včasih komaj zadržim, da se ne začnem smejat, kadar je situacija resna (varnost otroka), ko mala naredi tisti svoj prikupni face:)-.
Sem nekje zasledila, da je od 12-15 mesesa obdobje, ko malčki ignorirajo NE-je! Po 15 mesecu hočejo ustreči in so bolj poslušni. Če je to res, nas kmalu čaka mirnejše obdobje. So pa res eni pravi nagajivčki, ti naši mali :angel::hudicek:!, vendar jih kjub temu obožujemo in imamo :love:
Želim vam lep dan in razigran vikend,
H.:sloncek:




viv_ -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 9:41:49)

lin - moja pa isto varianto z denarnico... od kje jim ideje.

Pa zdej je navalila na mojo kozmetiko - jaz skorej nikol nisem namazana, mogoče gloss na ustnice pa trepalnice (ampak morm imet zelo dober dan če imam tok make upa). Imam pa eno torbico, v kateri imam tiste 3 šminke pa maskaro. In to je zanjo RAJSKO! Se usede na tla in se maže s šminko, pa po očeh s sencami... Pa ne vem od kje ve, kaj se za kaj uporablja, ker mene nikol ni vidla:zmeden2: A je to prirojeno? A fantje tudi to počnejo?




Anonimen -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 9:49:09)

Viv, mojmu ni kozmetika nič za mar :)-




viv_ -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 9:50:56)

Pol majo pa punce to vprogramirano :)-




mamsi -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 11:46:47)

Naša tamala je dobrovoljna raziskovalka, kar pa ne pomeni, da imam kaj manj dela z njo. Jaz sem se sprijaznila, da ves čas, ko sva doma, posvetim njej, za kosilo naredit pa prosim moža, da mi tamalo pomirka - 1/2 urce - poenostavimo.

Jaz sem uredila stanovanje kar se da primerno njej, umaknila sem vse, kar lahko povleče nase (razen talnih rož), to je za varnost, za predale in omare pa vztrajno ponavljam, da jih ne sme odpirati. Zemlje iz rož ne sme ven kopati. Samo en predal z vrnimi flaškami in tubicami (tudi tamponi) je dovoljen za raziskovanje. In potem imam tampone po celem stanovanju , ravno ko pride kdo na obisk,...
V glavnem, skos jo imam na očeh. In moram rečt, da se je navadila na NE, ker imamo že ves čas enake omejitve - kaj sme in česa ne. Zdaj, ko so zunaj rožice zacvetele, in seveda ne pustim po njih mendrat, je to zanjo prav posebna igrica, kako se zapodi proti gredici in vriska in se smeji, ko mami za njo teče in jo lovi. Smejim se tudi jaz, ko je pa tako prikupna, na gredico ji pa vseeno ne pustim.

Mislim, da je mirna doslednost (lahko tudi podkovana s smehom) zelo prijetna vzgoja. Pri nas to pali.;)




lin -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 12:18:45)

Sej meni je najmanjši problem pospravit za njo samo kaj ko divja kot zmešana pol pa samo robove gledam po stanovanju,čeprav so zaščite:zmeden:
ja pa meni gre tudi na smeh ko ji rečem e pa ona smešno odreagira a se raje velikokrat kr stran obrnem kot pa da me vidi da se ji smejem




Ajsha -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 12:36:50)

Pozdravljene!!

Jaz imam tudi 14 mesečnico doma ampak pri nas pa ni šans, da bi ji dovolila početi take stvari, ki jih vaši otročički smejo...

Meni se ne zdi normalno, da otroci vse razmečejo, se igrajo z gumbi na štedilniku, brodijo pa straniščni školjki, se igrajo s kozarci ipd. Ne rečem, da moja nima teh idej, ampak jaz jih že v kali zatrem, ker njeno pozornost preusmerim na druge stvari, ki zanjo niso nevarne ampak prav tako zanimive. Naučila se je tega, da je NE nekaj resnega in da se to upošteva - pa ni kakšen priden angelček, sploh ne. Skratka, menim, da otrokom ne smeš pustiti prav vsega in da mora biti otroška igra nenevarna (štedilnik, kozarci, ipd. odpadejo).

LP!




ZARA -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 12:45:37)

...se podpišem pod Ajsho! Jst ji tud ne dovolim kar vsega povprek,ker če ne bi se mi samo zmešal lahko...dovoljen ima en predal (s plastičnimi pokrovčki)...to je pa tud vse! Se mi zdi, da ima dovolj drugih igrač ...zdej je v fazi ko obožuje knjigice in brisanje prahu...
V kopalnico si je ne upam spustit,ker imam ziljon čistil,kuhinja je pa že sama po sebi nevarna,razen če je v stolčku...

lp




lutka -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 13:02:51)

ker tudi moja dva spadata med ljubitelje kopalnic vam moram povedat, da sem tudi jaz pri hčerki že v "kali zatrla" to početje. Kako mi je to uspelo: bila je priden poslušen otrok, razumela je besedico ne. Žal pa niso vsi 14 mesečniki takšni. Dvojčka enostavno ne razumeta besede NE. Poskušali smo vse, pa ne pomaga.

Do kopalnice prideta tako, da si odpreta vrata, znata že dvignit školjko, verjemite mi da zaenkrat mi še ni uspelo, da bi se razdelila na dva dela:zmeden: (mislim predvsem ko gre eden v kuhunjo drug pa v kopalnico), kjuč smo pa žal izgubili. Čstila so pa na visokem tako da jih ne moreta dosežit.

Ajsha verjemi mi, da sem daleč od tega ,da bi jima vse pustila, je pa lažje "pamat solit";), če imaš dokaj pridnega otročka ,ki ve kaj pomeni beseda NE.

aja, tudi v razvojni ambulanti mi je zdravnica rekla, da sta :duda::duda: tako živa, da je bolje da ju dam v vrtec, ker bom drugače znorela.

lp




Ajsha -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 13:09:13)

Hojla lutka!

Kot sem poudarila, moja punči ni priden otrok, ki bi vse ubogal, tako da ne solim pameti. Tudi ona bi počela vse možne vragolije, zato sem v njeno "vzgojo" vložila ogromno energije in doslednosti. Iz vsega tega sem potegnila to, da otroci nemudoma začutijo nedoslednost in takoj začno to izkoriščat. Verjamem, pa da je tebi nedvomno težje, ker imaš 2 otroka.

Lep pozdrav!




lutka -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 13:17:33)

saj v tem je poanta, kje dobiti toliko energije če pomisliš da je tukaj še 8 letna hči, ki je bila sedem let edinka, kuhanje , pranje, uspavanje........za to sem pa dostikrat sama, ker dela mož tudi po dvanajst ur, tudi ponoči sem dostikrat sama, ko ima mož nočno. In če spiš tri dni zaporedoma samo po pet ur......potem bi morala bit pa že supermama, da bi mi uspelo ohraniti toliko energije in doslednosti, da bi otroci ubogali na prvo ali če hočeš na drugo besedo

lp




lin -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (22.7.2005 13:18:05)

Lin recimo Wcja pa štedilnika pa kozarcev ne tika so pa zato denarnica,telefon,daljinc vsak dan na spisku.




M&P -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (23.7.2005 13:30:40)

Ja čakte,al mislite,da ji dovolim,da mi suče gumbe na štedilniku???Vsakič znova ji razlagam,da ne sme,pa da bo ajsi,pa jo preusmerim drugam,ampak to je še zmer najbolj zanimiv,vsakič,ko pride mim.Zato vsakič znova,če nisem že miljonkrat, šla skozi vse tiste vzgojne,enkrat se bo že naveličala.
Tko,da sem tud jaz dosledna,ne puščam ji vsega,dobr ve kaj sme in kaj ne sme,ampak so očitno gumbi le tolk privlačni,da jo tko zanimajo.




Primoza -> kaj počnejo vaši 14 mesečniki? (23.7.2005 13:35:47)

Seveda so. Pleza po vsem mogočem, brska po smeteh ipd.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>