|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšen položaj za podiranje kupčka?
2.7.2010 12:40:56   
divans1
Je najboljši, če ima user posted image zategnjene vratne mišice? Nošenje pokonci je prepovedano.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
2.7.2010 12:50:20   
sazi
Meni so v porodnišnici pokazali, naj si otroka poležem na prsni koš v polležečem položaju - tako je v bistvu ležal, hkrati pa imel glavo višje od želodčka in naj bi podrl kupček - ob gladenju po hrbtu. Pa roke naj ima položene ob glavi navzgor, da je telo res izegnjeno.
Če pa kupček podiraš na rami, imaš pa otroka tako visoko, da rokice iztegne čez tvojo ramo in je toliko nagnjen čez, da ima praktično na rami naslonjen želodček - če si lahko predstavljaš - seveda narediš po občutku, da vidiš, da je otroku udobno.

Sem imela pa sma pri 1. otroku s podiranjem kupčkov same probleme. Ga ni in ni podrl, na koncu pa večino vse, kar sme le s težavo spravila vanj, izbruhal. Kolikokrat sem se prav zjokala zaradi tega. No, pa je minilo, otork je zrasel v fanta, drugorojenka pa je imela z vsem skupaj precej manj težav.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
2.7.2010 12:53:59   
divans1
Kaj pa, če je v položaju lupinice, a ga tako lahko tudi podre?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
2.7.2010 13:31:17   
sazi
Po mojem je v položaju lupinice zelo težko podreti kupček, saj je telo skčeno in zrak težko najde pot vem. zagotovo ga kakšen otrok lahko, ampak moj ga niti slučajno ni.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
2.7.2010 13:35:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
2.7.2010 14:15:57   
charlyka
tudi mi težko podiramo kupčke user posted image verjetno zato velikokrat poliva...

jaz jo dam na svoj prsni koš in se nagnem in naslonim nazaj, včasih rata včasih ne

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
2.7.2010 14:18:57   
Eva19
meni so v porodnišnici svetovali naj jo dam v polsedeč položaj, primeš zadaj za glavico, z drugo roko ji pa fajn trebuščka masirej, tko je  meni največkrat podrla kupček, ker drugače pri nas ni šlo. 

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
2.7.2010 14:19:44   
divans1
Tudi meni se tako zdi, ampak pravijo, da je tako treba podirat, če ima zategnjene mišice. Pol pa brez veze to počet, če ga ne podre. Itak mu glavco skoz držim, da je ne rine nazaj.

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
2.7.2010 14:22:12   
smokyhawk
moj do 2 meseca sploh ni podiral kupčka. in je skos polival.šele pred kratkim je začel dokaj redno podirat kupčke in to tak da ga imam obrnjenega s hrbtom proti sebi da gleda naprej in ga ''guncam'' gor pa dol....user posted image user posted image nato pa ga položim na levi bokuser posted image tako mi je začel dokaj redno kupčke podirat...mislim da sn tle že na forumu zasledila to ''tehniko'' ki jo sedaj redno uporabljam in deluje...user posted image user posted image stari smo pa malo več kot 3 mesece....user posted image user posted image

(odgovor članu charlyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
2.7.2010 15:18:33   
izgubljena_ovcka
Pomoje ima vsak otrok svojo "foro". Naš največkrat prav fino rigne če ga napol posedem v naročje (kakor, da mi sedi na stegnu ampak je nagnjen naprej čez mojo roko). Na začetku je bilo treba z isto roko mu podpirat tudi glavico, da ni omahnila naprej, zdaj pa jo drži sam. Ampak pomoje pri ekstenzijskem vzorcu to ne pride v poštev, ker bo vzigoval glavico. Lahko pa poskusiš.

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
2.7.2010 20:24:27   
somic
na začetku mi je lepo podiral kupčka, v naročju, z malček privzdignjeno glavico, potem pa je postajalo čedalej težje... patronažna mi je svetovala, da naj ga dam pasti kravice (takrat ko je že lahko držal malček glavico) in tako mi je najhitreje podiral potem kupčke.

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
3.7.2010 22:45:24   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Eva19

meni so v porodnišnici svetovali naj jo dam v polsedeč položaj, primeš zadaj za glavico, z drugo roko ji pa fajn trebuščka masirej, tko je  meni največkrat podrla kupček, ker drugače pri nas ni šlo. 


Meni so tudi pri prvi tako svetovali... sedaj pri drugem v drugi porodnišnici pa so rekli, da bom s tem samo bruhanje povzročila in naj ga raje dam čez ramo... Jaz tudi komaj čakam, da mine to obdobje, ko je treba kupčke podirat user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
4.7.2010 8:32:53   
divans1
In kdaj je to najkasneje??? user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
4.7.2010 16:17:13   
mamsi
Jaz podiram kupčke že od prvega tedna tako, da si otroka položim na ramo tako, da s trebuhom gor leži in da ji rokice štrlijo žez mojo ramo. Nekaj časa nosim, potem pa ji podprem glavico z eno roko in rit in hrbet z drugo in se skupaj z njo nagnem naprej, tako da je mala cca 60° nagnjena nazaj. Tko super podira. Vsi ostali položaji izzovejo bruhanje.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
12.7.2010 15:35:35   
zlicka
Pozdravljene, tudi jaz imam enak problem:( ne gre in ne gre podirat kupčka :( pa sem že mal živčna, en al pa dva na dan uspeta....druga pa nič , med vsemi položaji podere čez ramo.

pa kar nekako nam ponoči ne uspe prav spat, me je že strah da nimam kvalitetnega mleka in se ne naje dovolj:( sicer je naša piška miška stara komaj 6 dni ampak me skrbi.

Nisem še panična, ampak počasi bom če nebo lepo jedla.
Danes jema na vsake tolko časa ker malo je pol zaspi in spet.....ne vleče dovolj. :(

Katera kak nasvet? :) havala vam že v naprej .

Lep dan vsem skupaj, vam in vašim sončkom :)

(odgovor članu mamsi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
12.7.2010 15:51:24   
tassika
Jaz sem ga podirala v polsedečem, čez koleno in ramo je vedno bruhala. V porodnišnici mi je pa rekla, da če ga ne podre ni panike, otroka ležat na levi bok in ga bo, je pa res, da sem mela dvignjeno vzglavje. Če je otrok dosti star, zna tudi lepo podreti kupčka ko pase kravice.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu zlicka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
12.7.2010 15:53:24   
tassika
Žlička kako misliš prav spat?Na koliko urc se zbuja?pa čez dan?

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
12.7.2010 17:03:12   
zlicka
Tassika ..čez dan kar spi v eno :) jo morem zbudit da grema jest...zvečer pa se zbuja na urco al pa manj .

saj vem da se bo vse pošlihtalo....:) je še tak mičkena pa tak malo stara da še ma čas za vse:) sicer pa itak tolko star otrok še druga ne zna a ne? :D

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
12.7.2010 17:18:47   
tassika
Res je, mogoče jo probaj čez dan malo več obdržat budno, ker če čez dan spi, ponoči pa ne, ni krivo mleko, ker drugače bi se tudi čez dan zbujala. Mislim, da mora še malo ujeti ritem.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu zlicka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
12.7.2010 17:48:52   
zlicka
upam da je res samo to, ker je pač prvi otrok in še človek ne ve kako in kaj in me skrbi za vsako malenkost ko me drugač nebi:)
Kaj pa kak nasvet za izbolšanje kvalitete mleka , če bi že blo slabo ? 

Kaj je prepovedano jest ??

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
12.7.2010 18:49:41   
tassika
Mleko je, kakršno je. Itak ti jo patronažna vaga, če dobiva dovolj na teži, potem je ok, če ne bi, bi ti že rekla, da dodajaj.

Kaj jesti. Meni je rekla vse. Je rekla, prej ko se otrok navadi, bolje je. Jaz nisem jedla citrusov (limona, pomaranča, mandarina, kivi) in pa zadev, ki napenjajo (fižol, čičerika, kislo zelje). Pri naši ni bilo nikoli težav. Aja razen paradižnika ni prenesla, je dobila drisko po njem. Aja pa nisem jdla zelo pekoče. Odsvetovala mi je kitajsko, mehiško, indijsko, tajsko restavracijo in pa odsvetovala mi je hrano z veliko konzervansi (paštete).

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu zlicka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
12.7.2010 19:11:46   
smokyhawk
Kaj jesti. Meni je rekla vse. Je rekla, prej ko se otrok navadi, bolje je. Jaz nisem jedla citrusov (limona, pomaranča, mandarina, kivi) in pa zadev, ki napenjajo (fižol, čičerika, kislo zelje). Pri naši ni bilo nikoli težav. Aja razen paradižnika ni prenesla, je dobila drisko po njem. Aja pa nisem jdla zelo pekoče. Odsvetovala mi je kitajsko, mehiško, indijsko, tajsko restavracijo in pa odsvetovala mi je hrano z veliko konzervansi (paštete).

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala.


uf,jaz pa vse jem,do pekoče,kitajske,fižola pa nevem ka še...se nisem ničemur odrekla...niti v nosečnosti se nisem ahtala pa niti sedaj....pa ga ni nič napenjalo..po mojem se je že v trebuščku navadu,ko sn jedla vsega boga med nosečnostjouser posted image user posted image

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
12.7.2010 19:28:39   
tassika
SAj možno, da tudi naši ne bi nič škodovalo, samo sem vseeno malo gledala. Se pa spomnim, da ko sem k tašči prišla na kosilo, je mene čakal povsem drug meni, ker jaz pa ne smem tistega kot oni, sem debelo gledala, rekla, da jaz vse jem in lepo pojedla svoj meniuser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
12.7.2010 20:24:57   
zlicka
Hvala sta mi pomagale:)

Tehtala še je zaenkrat ni, me pa prav zanima če je že pridobila kakšen gramček :)

Najraje seveda kak ko ima plenice dol ali že svežo na pol poti gor in tako mamico uči previjanja :) he h eh e

Punce hvala vam :)

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kakšen položaj za podiranje kupčka?
13.7.2010 20:31:26   
zlicka
Mi še kar ne podiramo kupčkov:((((( razen kakega na dan....po čudežu. Sam vidim da jo pol matra, danes je celo bruhnila ko sem jo dala v položaj helikopter:((

kako dolgo se naj vstraja pri podiranju kupčkov in pri enem položaju??

:(

(odgovor članu zlicka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




ime za punčko
mala mama



Kaja (15%)

Klara (21%)

Lara (38%)

Tija (26%)


Število vseh glasov: 244

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!