|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   veliki dojenčki
29.6.2010 12:59:22   
AnciM
Včeraj sem na pregledu doživela dvojni šok:

1. mali ima pri 4,5 mesecih že 8440g in 67cm. Toliko starejši ni imel pri pol leta. Zdaj me pa zanima: Se to kdaj umiri al bomo pri 1 letu na 12 kg in več? Zanima me, če moram bit na kaj še posebno pozorna? Mislim v stilu hitrega pridobivanja teže, "nerazvite" mišice in kosti...

2. še večji šok pa je bil, ko mi P začne razlagat da so dojeni otroci kasneje bolj nagnjeni k debelosti user posted image user posted image Češ, da se celice hitreje delijo in potem, ko začnejo jesti normalno hrano hitreje nabreknejo. Kakšne so vaše izkušnje? So bili veliki dojenčki, ki so bili bolj ko ne polno dojeni, res debelejši otroci.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: veliki dojenčki
29.6.2010 13:16:10   
Naja31
Ojla,

moj drugi sin se je rodil z 4915 gr, in se v prvih mesecih redil vsaj 1 kg na mesec, pri 4,5 mesecih je imel že 9kg. Bil je ogromen dojenček.
Zdaj je star 2 leti in 2 meseca in je še vedno med večjimi. Ima 15kg, ni debel, ker je tudi visok, ampak je pa močan fantek. Pri enem letu je imel 12kg, kar se meni ne zdi preveč. Prvi sin je imel pri enem letu 13kg, ampak je tudi že od začetka večji in težji od vrstnikov.

Z nobenim nismo imeli težave s prehranjevanjem, oba sta dobra jedca. Drugi bi vase zmetal vse kar najde, ampak za zdaj se ne obremenujem s tem. Ko zboli, se zgodi, da tudi cel teden nič ne je, in potem je bolje, da ima nekaj zalog, ki jih ob bolezni tudi hitro zgubi.

Zaradi hitrega pridobivanja teže ni imel mlajši sin nobenih težav,kvečjem nasprotno. Ker je bil zelo močan dojenček seje začel plaziti po trebuščku že pri 4ih mesecih. Teža se je zaustavila pri 6ih mesecih, ko je bil še vedno večinoma samo  dojen, njegove potrebe so zaradi premikanja bile že večje, GH pa še ni v celoti osvojil. Tako da je potem teža stala 2 meseca in niti ni bil več tako ogromen dojenček.

Jaz se zaradi težein velikosti 5 mesecev starega dojenčka ne bi obremenjevala. Če je zdaj velik in težak, to ne pomeni, da bo imel kasneje težave s težo. in obratno, drobceni dojenčki lahko tudi zrastejo v velikaneuser posted image .

Prvič slišim, da so dojeni otroci bolj nagnjeni k debelosti. Moja dva še nista zrasla, ampak prvi sin,ki je bil velik in močan dojenček, polno dojen do 6 meseca, in dojen do 16ega meseca, je zdaj "vitek" 5-letnik.

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 29.6.2010 13:17:39 >

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: veliki dojenčki
29.6.2010 13:18:46   
vesna_b
ne - naša je bila do pol leta na zgornji krivulji, potem pa je pri enem letu padla na spodnjo krivuljo. oz ni skoraj nič zrastla.
tudi sedaj, pri dveh letih, je drobižek, bolj ko ne. ni majhna, je čisto v povprečju (tudi po krivulji v kartonu), je pa pravzaprav suhcena, tako da ji moram hlače iskat z vrvico, ali pa ji dajem "pas"

no, smo se pa do dopolnjenih 6 mesecev samo dojile, potem smo šele začel uvajat drugo hrano. tud čaja prej ni marala pit...

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: veliki dojenčki
29.6.2010 13:51:30   
Anonimen
Naša je tudi pri enem letu thtala 12kg,nevem pa točno koliko je bila visoka je pa tudi vedno bila med večjimi dojenčki.Ko se je rodila je bila težka 3700g,dolga pa 55cmuser posted image

(odgovor članu vesna_b)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: veliki dojenčki
29.6.2010 14:04:18   
izgubljena_ovcka
prvič slišim, da naj bi bili dojeni otroci nagnjeki k debelosti!? A naj ne bi veljalo ravno za otroke hranjene izklučno z am (pa še to le skrajnih primerih)?

Kakorkoli... to je "krneki". Moj prvi sin je imel ob rojstvu povprečnih 3450g, pri 5,5m pa okroglih 9 kil (polno dojen do 6m in potem še do 14m). Pri enem letu je imel 10750, pri dveh pa malo več kot 12 kil in je pravi suhec. Res traparija...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: veliki dojenčki
29.6.2010 14:44:49   
AnciM
A naj ne bi veljalo ravno za otroke hranjene izklučno z am


Meni je P razlagala nekaj v stilu: dojenčki na AM res hitreje pridobivajo na teži, ker se njihove maščobne celice pač nafilajo. Kot otroci pa je naj bi bilo ravno obratno. Dojeni otroci naj bi imeli več maščobnih celic in ko se te nafilajo, naj bi bili otroci debelejši. Zato pa sprašujem za kasneje. Zdaj mi je itak bolje, da ima kako kilo več. Ko bodo prišli zobki in kobacanje, bo itak vsaka zaloga dobrodošla.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: veliki dojenčki
29.6.2010 16:15:19   
ribica.
ne se tolk obremenjevat s tem kar "pravijo". Dokler je otrok zadovoljen in sit in ni težav, ni tako bistveno a gre gor ena kila na mesec ali ma malo več oz manj. IZ moje izkušnje, velik otrok je pač že na začetku toliko večji da izstopa po velikosti. IN če se nekak normalno redi, izstopa vsaj še nekaj časa. MOj drugi otrok je imel ob rojstvu 4200g, in 57 cm, pa je tudi še sedaj velik otrok, saj večinoma mu dajo vsaj eno leto več. Sedaj je dopolnil 4 leta pa so mi ga že na začetku šolskega leta zamenjvali za prvošolca, kadar je prišel z mano po sestrico prvošolko. Ampak ne pomeni pa to, da je otrok debel ali nagnjen k debelosti ali karkoli takega. Jaz sem skoraj prepričana , da se bo v letih ko bo odraščal ta prednost, ki jo ima sedaj od rojstva nekako poravnala z vrstniki in ne bo več tak orjak.

Vse kar rečejo zdravniki enostavno ne drži, zapomnite si to!

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: veliki dojenčki
29.6.2010 20:32:47   
somic
jaz sem tudi doživela podoben šok

sicer nisem mogla najbolje ocenjevat, ker je bil moj takrat star 4 mesece in se  mu je še vedno videlo da je nedonošen. je bil še vedno mini, 56 cm in okoli 4 kg
zraven mene pa mamica z otročkom starim 3 meseca, pa je imel 6 cm in tudi okoli 7 kg in nekaj. res je bil ogormen in debelčkan, kot tisti baročni angelčki user posted image

takrat je tudi mene šok in sem se ravno tako spraševala kot ti, zdaj pa imamo skoraj 6 mesecev, pa ima 63 cm in 7700g, tako da tudi ni več med mini- ji user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil somic -- 29.6.2010 20:33:43 >


_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: veliki dojenčki
29.6.2010 22:12:57   
ledenka
naš je imel pri 5 mesecih 9800 g in 68 cm. zdaj pri 14 mesecih ima 11400 g in 81 cm, vedno bolj suh je, odkar hodi. še dobro, da ima nekaj rezerve, ker zelo malo pridobiva.

kolikor sem jaz prebrala, je ravno obratno, dojeni otroci so manj nagnjeni k debelosti.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: veliki dojenčki
30.6.2010 13:55:10   
Taddy78
Naš sicer ni bil ravno med težaki, čeprav se je rodil z 4030g. Pri pol leta je imel 8600g, pri 1.letu pa komaj 10.5kg (tam od 9.meseca naprej je vse šlo po polžje). Med 1. in 2.leto smo imeli obdobje nič jesti, tako da nas je gor držala samo pijača. Potem pa se je umirilo.

Je skozi med manjšimi, čeprav ima od 4.leta naprej take poskoke v rasti, da 10x preverim, ko narišem črtico na steno. Sedaj ima 4.5let in ima 109cm ter skoraj 18kg. Bolj manjši in suhcen user posted image (mi je prav smešno ko nekateri njegovi vrtniki nosijo že čevlje 30, naš pa je komaj na 26 user posted image ).

Kot user posted image pa je bil na AM.


(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: veliki dojenčki
30.6.2010 14:14:02   
AnciM
Prav hecno mi je vse skupi. Rodil se je namreč z 3480g. Torej je dobil že 5kg v 4,5 mesecih.

Sem pa govorila s kolegico, ki študira medicino, in je rekla, da je ona tudi zasledila pred kratkim to raziskavo o debelosti pri dojenih otrocih. Mislim, pri prvem mi je P pridigala, da ne dojim, saj sem mu morala dodajat od 6t naprej. Pri drugem mi pridiga, da dojim preveč. user posted image Res ne ve kaj hoče.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: veliki dojenčki
30.6.2010 14:25:52   
ZmajTolovaj
Ne se sekirat. Naša starejša je imela pri 6 mesecih čez 9 kg (že od začetka na AM), pri enem letu pa 10,5. Zdaj je stara tri leta in ima 15kg pri 97 cm, je čist v redu šlank. HB da ima apetit, ko bo jedel gosto hrano, ne bo šlo več tako hitro naprej, pa še premikat se začnejo. Tamala je imela pri 6 mesecih 8,5kg, pri 9 mesecih pa 9kg. Bolj pazi pri gosti hrani, da je zdravo, pa bo vse OK. Mleko je lahko sam fajn.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: veliki dojenčki
30.6.2010 14:33:04   
Najaa
Moja tavečja hčerka je že od spočetja velika punca. user posted image Tako velika, da so mi po morfologiji premaknili PDP češ, da je ta plod starejši in se bo prej rodil. Pa se ni,s e je čisto na rok. In imela je čez 4 kile, velika 56 cm. Ne vem točno, koliko kil je imela pri 5 mesecih, je pa bilo okoli 8. Pri enem letu pa točno 12 in še kakšen gram čez. Pa ni debela, pač ni trlica. Bila je dojena 11m, pa se po tem ni še bolj zredila, samo normalno se razvija naprej. Večja je od vrtnikov tudi zdaj oz. je velika kot največji fantek v vrtcu. user posted image Pač tako je, moj mož je namreč zelo velik in očitno je to podedovala po njemu.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: veliki dojenčki
30.6.2010 14:35:25   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Včeraj sem na pregledu doživela dvojni šok:

1. mali ima pri 4,5 mesecih že 8440g in 67cm. Toliko starejši ni imel pri pol leta. Zdaj me pa zanima: Se to kdaj umiri al bomo pri 1 letu na 12 kg in več? Zanima me, če moram bit na kaj še posebno pozorna? Mislim v stilu hitrega pridobivanja teže, "nerazvite" mišice in kosti...

2. še večji šok pa je bil, ko mi P začne razlagat da so dojeni otroci kasneje bolj nagnjeni k debelosti user posted image user posted image Češ, da se celice hitreje delijo in potem, ko začnejo jesti normalno hrano hitreje nabreknejo. Kakšne so vaše izkušnje? So bili veliki dojenčki, ki so bili bolj ko ne polno dojeni, res debelejši otroci.

user posted image user posted image user posted image Jasno, da boste na 12kg. Najmanj! Naša je imela porodno komaj 3.160, pa se je potem redila in rasla, da je bilo joj in pri 1 letu je imela 11,5 kg !!!! Sedaj, pri 16,5 mes ima pa 12,5. Mal se je ustavilo, HB! Tudi hrane pojejo bistveno manj kot prvo leto.
Glede debelosti....hmmmm....je možno. Moj prvi otrok ni bil dojen in ves čas suh. Še danes. Naša frajla pa celo 1 leto dojena in dobro rejena user posted image . Enako je bilo pri nama s sestro. Ko sva bili mali, seveda. Danes je ravno obratno: ona nedojena in krepka, jaz dojena in suhica.user posted image

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: veliki dojenčki
30.6.2010 17:13:23   
smokyhawk
moj se je rodil s 3580g in sma šla vn iz bolnce po 1 tednu z 3450g pa bil velik 49cm........pri 2 mescih je mel 6kg pa bil velik 59cm....raste ko konoplja...jutri imava cepljenje,me prav zanima kaj bo spet pokazalo...sma pa delno na aptamilo...malo dojena malo aptamil....
user posted image user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: veliki dojenčki
30.6.2010 20:10:23   
AnciM

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Pač tako je, moj mož je namreč zelo velik in očitno je to podedovala po njemu.


Ko bi še jaz lahko kaj takega rekla. Jaz imam samo 160cm, mož pa 172cm. Noben velik! Le po katerem dedku - pradedku je te gene pobral. user posted image

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: veliki dojenčki
1.7.2010 12:19:47   
Maxy
AnciM ne sekiraj se. Naš se je rodil s porodno težo 3090 g in je pri 6 mesecih tehtal 8800g, redil se je non-stop. Že v 1 mesecu je pridobil neverjetnih 1800g in me je P nadrla, da je preveč. Jedel je do 6 meseca na 2 uri, ponoči je blo ok, ker se je toliko najedel čez dan. Danes ima 9 mesecev in se borim z njim za vsako žličko, ki mu jo dam v usta. Ima pa 10 kg in delno se še dojiva. Tako da nekje se vsi ustavijo. 

_____________________________

Do krajev, kamor se splača iti, ni nobenih bljižnic. B.Sills

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: veliki dojenčki
1.7.2010 12:59:41   
Naina
Tudi mene je bilo strah pri prvem otročku kdaj se bo ustavilo in kako daleč bo šlo. Predno je dopolnil 1 leto je bil na 12 kg, vendar se je ustavilo, ko je začel hoditi. Sedaj je star 27 mesecev, je velik za 3 letnika in suh kot trlica. Ravno zadnjič smo ga tehtali. Ima 14 kg. 

_____________________________



(odgovor članu Maxy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: veliki dojenčki
1.7.2010 14:43:51   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Pač tako je, moj mož je namreč zelo velik in očitno je to podedovala po njemu.


Ko bi še jaz lahko kaj takega rekla. Jaz imam samo 160cm, mož pa 172cm. Noben velik! Le po katerem dedku - pradedku je te gene pobral. user posted image

Moja starša sta velika 165 cm (mama) in 167 cm (oče), jaz pa 173 cm......po dedkih.
Moj mož je pred kratkim bral zanimivo knjigo o genih, v kateri med drugim piše, da otroci gene podedujejo po starih starših. Nekaj v tem smislu, da geni preskočijo en rod (ne vem, če se čisto prav napisala). Če gledam svoja dva otroka, bo kar držalo. Starejši je kopija dedka po moji strani, tamala pa kopija babice po moževi strani.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: veliki dojenčki
1.7.2010 18:37:26   
AnciM
Ja to o preskoku roda sem pa jaz tudi že slišala. Zdaj sta mi mama in tašča razložili, da je bil moj dedek preko 190, možev pa tudi okoli 2 metra. Me mulo lahko preraste še pred šolo. user posted image

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Posvojeni ali lastni?
niwaj

Imaste lastne otroke ali posvojene?

lastni (99%)

posvojeni (1%)

v rejništvu (1%)


Število vseh glasov: 497

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!