"luknjica" na ritki (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tiktak -> "luknjica" na ritki (19.7.2005 16:22:22)

Včeraj sem pri moji pikici opazila eno tako "luknjico". Je med ritnicama, malo višje od anusa. Kar grozno za vidt. Pa smo bili danes pri zdravniku in dobili napotnico za otroško kirurgijo.
Naša pediatrinja ni bla ravno zgovorna, sem jo spraševala kam to vodi, pa je rekla da se ponavadi konča kar nekje pod kožo in da brezveze neki razglabljat, ko ne vemo kaj je in da bo raje pregledal kirurg. Saj se strinjam. Malček me pa le skrbi, da ne bo treba to kirurško odstranit.
Aja, hotla sem vprašat: Je mela katera kaj podobnega?




leah -> "luknjica" na ritki (19.7.2005 19:35:47)

Ojoj,bogica.No važno,da je ne boli in da bo vse ok.Za to sicer prvič slišim:zmeden2:Koliko pa je stara mala?




leah -> "luknjica" na ritki (19.7.2005 19:38:22)

jaja sej sem videla,tri mesece,ne?
pa slikce so full fajn,no Ela je pravi cukrček,je mamici podbna,a ne?res.A si rodila v Postojni?-glede na Eline oblekice in tvojo spalno srajco,predvidevam da ja.:)-




NIN@ -> "luknjica" na ritki (19.7.2005 20:13:04)

Ma pomojem nič hudega, mi jih prevč natanko preglejujemo vsak dan in vedno kaj odkrijemo. Čudno se mi zdi zakaj te zdravnica ni nič potolažila, ker ziher ve da ni nič. Če bi bilo kaj hudega bi se to že pri rojstvu :duda:odkrilo

ti kr pejt z njo na pregled da bo tebi lažžžžžžje




tiktak -> "luknjica" na ritki (19.7.2005 20:29:59)

Ja,leah, maš prou: sem rodila v Po, pa tud mala je čist taka kot jaz, ko sem bla mejhna. kot pravi mojmu :love: ena mamka v naši vasi: Nič ni teb podobna, od pasu dol pa sploh ne!:)-

Jst tud mislm, da ni nič hudga, sam je res neki čudnga. Tud jst prej še nism slišala za kej tacga.




lubi -> "luknjica" na ritki (19.7.2005 21:08:58)

tej luknjici se reče PILONIDALNI SINUS, to je največkrat slepa ulica, ki sega pod kožo, lahko pa je ulica povezana s črevesjem
najbolj zoprno je ker lahko kasneje v življenju pride do okužbe tega voda
veliko ljudo sploh ne ve, da jih ima, pa to opazi na žalost šele ko se zadeva vname in je treba h kirurgu
pri dojenčkih je pa tako, da se zadeva najlaže zapre, pa verjetno ne kar takoj, se boš morala odločit za poseg ali proti

ni pa to kaj takega, ki bi tvojo bebico ogrožalo

:metulj:




tiktak -> "luknjica" na ritki (19.7.2005 21:25:13)

O, lubi, hvala za informacijo! :rozica:

Bom še kirurga "zaslišala" kako in kaj.




Anonimen -> "luknjica" na ritki (20.7.2005 8:30:20)

hmmm...a je to tko višji gor proti trtici? a daš lohk slikco v album da bi vidla? k tole me ful zanima. sama mam namreč neki sličnega, moj bratranv pa fotr sat bla na tem operirana ampak ne vem če je to to.

lohk pa tut na mejl lara_mura@yahoo.com

lara




JASNA D -> "luknjica" na ritki (20.7.2005 10:41:33)



Moja pupa ima to. Pediater je pogledal, rekel, da zaenkrat ni panike (ob prvi posvetovalnici) in da je možno, da se bo v prvih nekaj mesecih življenja ta luknjica zaprla. Naročil mi je samo, da naj ta predel dobro čistim, vedno poskrbim, da bo suh in seveda opazujem, če bi se slučajno vnelo. Zaenkrat je s pupo in luknjico sve O.K., stara pa je 9,5 meseca.

LP, Jasna




tiktak -> "luknjica" na ritki (20.7.2005 21:42:15)

LARA, bom jutr pofotkala in ti poslala. Danes nisem utegnila.




Stran: [1]