spanje dojenčka in malčka v isti sobi (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


vaney -> spanje dojenčka in malčka v isti sobi (15.6.2010 12:43:58)

Sin je šel v svojo sobo spat pri 3 mesecih, ker je tam imel mir (mož dela 4 izmene in odhaja in prihaja ob norih urah) in je lepše in bolj mirno spal. Do kakšen mesec nazaj je spal v otroški posteljici, čeprav ima že skoraj eno leto komplet opremljeno sobo z veliko posteljo. Zdaj hoče spat striktno v veliki postelji. Razmišljam, da bi tudi hčerko, ki je zdaj stara 4 mesece in večinoma noč prespi, preselila v otroško sobo k bratcu. Ampak me je strah. Sicer je do sestrice izredno pozoren (včasih cewlo preveč), skoz bi jo čuval, božal, držal za rokico, dajal dudo, ima jo izredno rad, ampak kaj, če bi ji kaj v usta dal, kaj, če bi jo (hote ali nehote) preveč grobo prijel, jo hotel dvigniti...Kakšne izkušnje, nasvete ali pripombe imate mamice, ki ste to že poskusile. Je moj strah upravičen? Sicer imamo tudi elektronsko varuško, ampak dvomim, da bi zaznala zvok, če bi ji kaj v usta dal...Samo, če bom pa skoz v skrbeh zaradi tega, potem pa lahko še 5 let spi v spalnici, ker bo sin vedno starejši in v prednosti. Kaj pravite?




ajsek -> RE: spanje dojenčka in malčka v isti sobi (15.6.2010 12:53:20)

Kaj pa, da bi ji dal v usta?




kristinaj -> RE: spanje dojenčka in malčka v isti sobi (15.6.2010 12:55:10)

naša dva sta šla spat v svojo sobo, ko je imela tavelika 2 leti in mali 6m in nobenega problema. tudi če je kateri od njiju jokal se drugi ni zbudil..

zakaj bi ji pa ponoči kaj dajal v usta? sicer majhnih predmetov, že zaradi "tavelikega" ne smeš imeti zato vse majhne predmete odstrani...




Vinjeta -> RE: spanje dojenčka in malčka v isti sobi (15.6.2010 15:44:24)

Naš je imel 3 mesece, ko smo ga dali k bratcu, staremu 2 leti. Nobenih problemov ... če pa so malega mučili zobki, smo pa ta večjega prestavili v najino posteljo za tisto noč ...




roberta -> RE: spanje dojenčka in malčka v isti sobi (15.6.2010 16:52:14)

Moje mnenje je, da naj otrok v prvem letu spi skupaj s starši, šele potem pa ga načeloma damo lahko v drugo sobo. To, da mož dela na 4 smene po moje otroka prav nič ne moti pri spancu. Vsaj običajno je tako, da ko otrok spi, spi in ga ne moti prav veliko.

Ko bo pa stara 1 leto, se bo znala sama premikati, poklicati in tudi odriniti, če bo potrebno, pa jo preselite k bratcu.




slovenka -> RE: spanje dojenčka in malčka v isti sobi (15.6.2010 19:19:59)

mi smo našo ta prvo prestavili v svojo sobo iz spalnice pri 8 mesecih, pa je po tem takoj občutno boljše spala. ZAto sva z možem odločena, da pri drugem sedaj to čimprej izvedeva. Sem opazila včasih, da že, ko se je mož obračal na postelji, da je tudi mala postala nemirna - pa je spala v kinderpetu 2 m stran. Ta mali je pa star šele 10 dni in ima svojo sobico z zibko, ki bo sedaj počakala kakih 6 mesecev, potem pa ga bomo preselili tja, zaenkrat spi v najini postelji... v sobico od sestrice ga ne bi upala dati [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley5.gif[/image] zaenkrat ji še ne zaupamo... spi pa naša še zmeraj v kinderpetu - upamo, da ga zapusti tam do bratčevega 5. meseca in gre v veliko posteljo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Sem bolj želela odgovoriti na post od roberte glede tega, če otroka starši lahko motijo ali ne... naše izkušnje so bile, da kar precej...




vaney -> RE: spanje dojenčka in malčka v isti sobi (15.6.2010 21:17:26)

slovenka, najinega sina je premikanje po spalnici precej motilo, se je velikokrat predramil...ko je šel v svojo sobo, je čez noč začel spati po 11, 12 ur v kosu...ampak s hčerko bom pa res še malo počakala, da ga res kaj ne pikne, je še premajhna, da bi se znala branit, umaknit...




slovenka -> RE: spanje dojenčka in malčka v isti sobi (16.6.2010 12:44:29)

vaney, sem se zmotila - mislila sem napisati, da bomo malega selili v svojo sobico, ko bo star 6 tednov in ne 6 mesecev [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Želim ti, da vam uspe in boste bolje spali...




Stran: [1]