Študentska napotnica (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


lukec -> Študentska napotnica (15.6.2010 11:19:11)

Podjetje mi je dolžno nekaj denarja in mi ga ne morejo (nočejo) izplačati drugače kot preko študentske napotnice. Jaz se takšnega goljufanja nisem še nikoli šla in me po pravici povedano malo skrbi, zanima pa me tudi postopek. Se pravi, če dobim kandidata, ki mi "posodi" napotnico, ali mora on že naprej vedeti datume ali jih vpiše firma? Ali lahko vpiše kar moj TR ali mora biti na napotnici obvezno njegov? Po kolikem času lahko denar pričakujem? Ali se napotnica lahko datira za nazaj? Help!




zmajaz -> RE: Študentska napotnica (15.6.2010 11:22:20)

Napotnica se ne more datirati za nazaj, TRR mora biti njegov, pa tudi ta dohodek bo šel v dohodninsko napoved staršev te osebe, kar običajno pomeni še kako znižanje otroškega dodatka ipd., tako da posojanje napotnic je kar zoprna zadeva za tistega, ki jo posodi.




poli* -> RE: Študentska napotnica (15.6.2010 11:23:40)

Lukec, kako ste bili pa zmenjeni? Lahko ti nakažejo tudi kot "popoldanko delo".




lukec -> RE: Študentska napotnica (15.6.2010 11:31:58)

Joj, me živcira tale zadeva, skrbi me, da ne bi sploh dobila plačano. Gre za to, da sem podpisala pogodbo za delo preko javnih del, ker je birokracija kar predolgo trajala, so me prosili, če bi lahko začela kar takoj in bi te ure v dobro pokoristila za poletni dopust, kar mi je seveda ustrezalo. Ko so ugotovila, da ta program ni 100 % financiran od države in da bi mogli k moji plači primakniti "celih" 150 €, so odstopili od pogodbe in programa ter me pustili na suhem. Opravila sem 70 ur dela, ki so mi ga priravljeni plačati preko študenta. Gre pa za neto okrog 550 €, a za to je treba tud dohodnino plačat?




lukec -> RE: Študentska napotnica (15.6.2010 11:33:33)

Kako pa to plačilo za "popoldansko delo" izgleda?




Stran: [1]