dnevno spanje pri enoletnikih (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


bini -> dnevno spanje pri enoletnikih (19.7.2005 10:27:18)

:zmeden2: Naša je stara 13m in že kak mesec je iz 2krat na dan prešla na samo eno dnevno spanje.. to je čist v redu, ampak redko spi 2 uri, ponavadi manj...
glavni problem pa je uspavanje podnevi - upira se in skače po postelji, čeprav oči komaj drži odprte..:(

ponavadi me čist ob živce spravi. Zvečer je uspavanje čisto druga zgodba - najkasneje ob pol devetih spije mleko, odložim jo v posteljo in v 5 minutah že trdno spi -ponavadi do jutra..
Kaj naj naredim da bo tole uspavanje podnevi postalo bolj človeško?? predvsem me skrbi, ker gre čez 1 mesec v varstvo - le kako bo to tam izgledalo?
vsaka izkušnja ali nasvet dobrodošla :rozica:




CUKRČEK -> dnevno spanje pri enoletnikih (19.7.2005 10:37:28)

Naša je par dni mlajša od tvoje in spi še vedno 2x dnevno in potem celo noč. Dopoldne je ponavadi blazno utrujena že 2 uri zatem, ko vstane. Spi kako urco. Potem pa okoli 16. ure zaspi tudi za dve uri.

Jaz ji dam čaj v flaško, potem se pridno naliva, nasloni glavo name in zaspi....brez posebnega problema.

Probaj z kakim petjem(če nimaš posluha, se temu vseeno raje odreči:)- )ali paz božanjem. Moja ima ful rada, da jo po ličkih božam ali pa drgnem po hrbtu.




ZARA -> dnevno spanje pri enoletnikih (19.7.2005 11:21:20)

Oj bini...ja Zara čez dan spi samo dopoldne (2-3 ure trenutno) in to že precej časa,tm nekje od 10-11 mes!
Ja sej,težje zaspijo čez dan...jst jo položim in jo zamotim s kakšno knjigico,da se mal umiri pol grem pa ven in zaspi...včasih se pa matra celo uro preden dol pade!




viv_ -> dnevno spanje pri enoletnikih (19.7.2005 11:22:24)

bini - pr nas je isto... v vrtcu ni problema, doma pa tako kot si napisala... doma zaspi edino v primeru, da se kdo vleže zraven nje, potem še malo skače po postelji in jo zmanjka.

zadnjič sva jo pustila, sva rekla, da bova videla kako bo zdržala in je potem omagala sredi igre v dnevni na tleh :)-




Anonimen -> dnevno spanje pri enoletnikih (19.7.2005 11:24:23)

naša :duda: v vrtcu in pri možu full lepo spi, ampak če sem pa sama je pa kriza, ni variante, če pa ŽE, pol pa za 10 minutk...:((




bini -> dnevno spanje pri enoletnikih (19.7.2005 12:18:26)

ja, zdejle sem imela srečo in je že po 10 minutah mrknila...
hvala vam za vaše izkušnje, ste me potolažle :rozica:
vidim da so težave povsod enake - pač nas mame tile naši sončki mal nategujejo, pri drugih so pa čist bolj pridni... potem recimo, da se ne bojim preveč kako bo v varstvu, ker ko naša začne spuščat tisto svojo trmo+zaspanost v obliki joka, je treba iskat zamaške za ušesa - tolk je glasna :zmeden:




srki -> dnevno spanje pri enoletnikih (19.7.2005 12:41:03)

Vaše spanje je zame čisto O.K. Aljaž je tudi star 13 mesecev, 25. bo 14 mesecev. Ko sva bila še doma (zdaj je v vrtcu) je dopoldne spal od 1 ure pa včasih tudi 3 ure, popoldne pa nikoli ni če pa že, največ 1 uro. Sedaj, ko je v vrtcu, po kosilu spi tudi po 3 ure:bravo:
Drugače pa imam zvečer tudi jaz borbe glede spanja, saj nikakor ne more zaspat, tudi če že komaj gleda, on kar skače in nori, meni se pa živčki kravžljajo :grrr:
Pa tudi ponoči se zbuja, vendar ni prehudo, ravno toliko da še mene predrami, zjutraj pa vstat tako zgodaj, :zaspan:. Pa bo že, saj tako hitro zrastejo, potem jih pa ne bomo mogli zbudit, ko bo treba v šolo.




srki -> dnevno spanje pri enoletnikih (19.7.2005 12:41:04)

Vaše spanje je zame čisto O.K. Aljaž je tudi star 13 mesecev, 25. bo 14 mesecev. Ko sva bila še doma (zdaj je v vrtcu) je dopoldne spal od 1 ure pa včasih tudi 3 ure, popoldne pa nikoli ni če pa že, največ 1 uro. Sedaj, ko je v vrtcu, po kosilu spi tudi po 3 ure:bravo:
Drugače pa imam zvečer tudi jaz borbe glede spanja, saj nikakor ne more zaspat, tudi če že komaj gleda, on kar skače in nori, meni se pa živčki kravžljajo :grrr:
Pa tudi ponoči se zbuja, vendar ni prehudo, ravno toliko da še mene predrami, zjutraj pa vstat tako zgodaj, :zaspan:. Pa bo že, saj tako hitro zrastejo, potem jih pa ne bomo mogli zbudit, ko bo treba v šolo.




mamsi -> dnevno spanje pri enoletnikih (19.7.2005 15:03:01)

Naša ima 13 mesecev, spi 1-2x na dan vse skupaj 2-3 ure, ponoči od 10-11 ur.

Čez dan zaspi v vozičku, mal jo guncam in mrkne u minuti, zvečer pa v petih v svoji posteljici, potegnem ji še pojočega sončka in stisnem ninico in ni problema.

V vrtcu tudi ne.;)




bini -> dnevno spanje pri enoletnikih (19.7.2005 15:24:02)

a se je to kar sama naučila mamsi??
madonca, eni otroci so res kot iz filmov :bravo:.... no ja, ampak vsi so sončki - še dobr :love:




p@tricij@ -> dnevno spanje pri enoletnikih (19.7.2005 17:22:15)

naša je tudi že eno leto stara in hodi 2x na dan še spat. dopoldan in popoldan. zaspi mi pa enako kot tebi mamsi. jo sedaj navajam, da mi še poguncat ni potrebno.
zvečer pa še med dojenjem zaspi in spi celo noč.:sloncek:




puncica -> dnevno spanje pri enoletnikih (19.7.2005 18:39:06)

Pri nas zgleda uspavanje čez dan tudi podobno. Zadnje čase zaspi vedno na zakonski postli ini jo moram čist k sebi stisnt pa me po roki boža, pa po ušesih in potem končno ko se umiri zaspi. Včasih se še vedno ne in se vrti ko vrtavka, pol pa ji začnem šepetat pravljico itak sam rdečo kapico ker ne vem druga in ful vneto posluša in se tako umiri in počasi zaspi. Pesmice ne palijo več, poskusi.

Spi potem 1,5 ure redko 2 uri. Tako spi dvakrat na dan po uro in pol in zanjo je to dosti, potem pa zvečer ob osmih devetih še nočno spanje. Ja zjutraj se pa zbudi tam okol šestih sedmih.

Ma mi smo se kr navadl, sam če pa še kr skače po postl, pa si jst tv pržgem, pa potem ona se uleže name al pa na atija, pa zaspi, pol jo pa sam v postlco prestavim, no to je bol zvečer, ko je naspidirana do fula, pa vriska pa laufa pa se skriva. ma se ne sekiram, sej jo kmal zmanjka.




Stran: [1]