OP kožice na lulčku, fimoza, cirkumzicija (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


muška -> OP kožice na lulčku, fimoza, cirkumzicija (14.6.2010 11:08:19)

Katera mati je to že skoz dajala pri svojem sinu? Moj veliki sine ima to jutri.
Vem, da je to čisto rutinska OP, pa da ga bodo dali v spl. narkozo [image]http://kofetkanje.mojforum.si/images/smiles/jok.gif[/image]

Evo kaj me zanima, kako dolgo je v bolnici, baje lahko gremo isti dan domov, in kaj je priporočljivo zraven nest. Nihče mi nič ni omenil, zdaj da mu neke igrače zraven vlačim je pomoje brezsmiselno ali pač?

Pižamo bomo že svojo vzeli pa njegovo Nano tudi, kaj pa ostalo? Za jest in za pit itak dobi tam po posegu 1x ko se zbudi.... ?

Pri sami OP vem da nisem zraven, kaj pa pol, ko se prebuja iz narkoze? In pol gre kam, na oddelek?

Ima katera kakšno priporčilo, nasvet,.... karkoli?

Hvala




magda_velepič -> RE: OP kožice na lulčku, fimoza, cirkumzicija (14.6.2010 11:27:40)

Moj je bil star tri leta,ko je šel na t operacijo.Nič nismo zraven nesli,ker je itak bil sprejet v šok sobo že prej in pripeljan iz operacije pravtako v šok sobo.
Je pa šel domov čez pet ur seveda sem bila skoz poleg,ker je jokal drugače nebi smela bit,ker tja ni dovoljeno kar tak it.
Seveda pa dobiš domov razne kreme,fiziološko raztopino za izpiranje,gazice itd...skratka polno vrečko vsega za doma negovat.En teden obvezno vsak dan po trikrat kožico nazaj vlečt izpirat namazat dajat gor gazo....ti pa povem,da ni lepo za videt meni je skoraj slabo bilo,ko so mi kazali tam kak se tole dela.




muška -> RE: OP kožice na lulčku, fimoza, cirkumzicija (14.6.2010 11:34:25)

o hvala!!

jaz sem sicer med. sr. tako da mi rane in podobno niso problem, bo pa velik problem, ker fant že zdaj ne pusti, da se mu dotakneš lulčka, tak da se prav bojim kako bo po OP. Bo ati zadolžen za to delo.





potty -> RE: OP kožice na lulčku, fimoza, cirkumzicija (14.6.2010 12:59:00)

Ja, naš starejši je tut to imel(star skoraj 2 leti), pa mi je blo tut hudo ko je tulu pri negovanju po operaciji in ker se mi je fant usmilil, nisem dovolj natančno to čiščenje izvajala, pa se mu je na enem delu zarastlo, tako da so mu mogli kasneje še enkrat delat [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image](star skoraj 6 let). Pri drugem sinu so  pa sam kožico nazaj potegnil, ker ni bilo tako hudo, ampak potem tut ko je bilo treba negovat sem čistila temeljito kljub kričanju. Me je že prvič izučilo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].




darja.mark -> RE: OP kožice na lulčku, fimoza, cirkumzicija (14.6.2010 14:43:45)

No mene in mojega sončka pa to še čaka drugo leto [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]

Me je že zdaj strah kako bo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




blaža -> RE: OP kožice na lulčku, fimoza, cirkumzicija (14.6.2010 14:49:01)

naš kolega je pedijater, sicer v Ts, in sem ga zadnjič glede te zadeve vpašala, ker me je zanimalo.

Je reku, če otrok normalno odvaja vodo, če s tem nima problemov in ne obremenjuje zaradi tega ledvic, da je to jegov lulček in da se bo sam odloču, ko bo treba in če bo treba kaj in kako z njim. Pol je pa na starših vseeno če ga bojo dali prej na ta poseg, al pa ne.

Mi še vedno poskušamo z kremico, ker ta starejšemu gre skoraj dol, čeprav ta naš kolega e samo nasmehne, ko omenim to kremico.[sm=zmeden.gif]

ta mali ma tudi.[sm=hudicek1.gif] Ne vm še kako in kaj, v bistvu mu niti kaj dosti ne tikam, bomo vidli pol pri treh letih kaj bo rekla naša P, ki je tudi proti nasilnim posegom.[sm=smiley13.gif]




alda -> RE: OP kožice na lulčku, fimoza, cirkumzicija (14.6.2010 14:58:54)

Blaža: kakšna krema pa je to?..kje se jo dobi ? a rabim recept?
Hvala za odgovore!




blaža -> RE: OP kožice na lulčku, fimoza, cirkumzicija (14.6.2010 15:18:38)

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Blaža: kakšna krema pa je to?..kje se jo dobi ? a rabim recept?
Hvala za odgovore!


Krema ja v taki beli škatlici z rumenim. na žalost se ne spomnim imena, ker smo jo porabli in moram vprašat našo P, da nam spet predpiše. Mazali smo jo pa tri mesece po 10 dni v mesecu. Je neka hormonska krema. Vprašaj svojo P, bo sigurno vedla.

Kožica na vrhu naj bi se stanjšala zaradi te kreme , da gre lažje glavica čez.




alda -> RE: OP kožice na lulčku, fimoza, cirkumzicija (14.6.2010 16:57:21)

Blaža HVALA!!!




ledenaa -> RE: OP kožice na lulčku, fimoza, cirkumzicija (14.6.2010 18:35:55)

kortikosteroidna krema- dobi se samo na recept

V vsaki bolnici je drugače.Poseg je trajal cca 10 min,moral je biti tam še 20 min.Potem smo odšli domov.
za tam ne rabiš nič.
Doma nismo nič izpirali ,niti mazali,niti nobenih gaz dajali gor
.Kožico smo vlekli 2 x na teden po posegu.
malček si je pa sam dajal kožico dol,mi nismo rabili nič




Isabellabina -> RE: OP kožice na lulčku, fimoza, cirkumzicija (15.6.2010 9:31:18)

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

kortikosteroidna krema- dobi se samo na recept

V vsaki bolnici je drugače.Poseg je trajal cca 10 min,moral je biti tam še 20 min.Potem smo odšli domov.
za tam ne rabiš nič.
Doma nismo nič izpirali ,niti mazali,niti nobenih gaz dajali gor
.Kožico smo vlekli 2 x na teden po posegu.
malček si je pa sam dajal kožico dol,mi nismo rabili nič



No tud pri nas ni bilo treba nobenih maž in kakršnih koli izpiranj.Vsakič ,ko smo se potuširali smo sprali in to je bilo to.Po posegu pa smo šli domov ,ko se je prvič polulal.




Stran: [1]