žaluzije za strešnih oknih (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


susica -> žaluzije za strešnih oknih (9.6.2010 11:07:42)

zdravo!
vem da moje vprašanje spada bolj na forum gradnje, ampak midva več ne gradima!
prosila bi za  mnenja iz izkušnje, kako se obnesejo žaluzije na strešnih oknih?
v mislih imam žaluzije senčil Maribor, zgledajo kot navadne žaluzije za  navadna okna, ob strani majo silk da lepo tečejo!
zanima me če jih ima katera in kako je zadovoljna, ali se obesijo - upognejo, se naredi lok, ali so lepo ravna?




TomTaylor -> RE: žaluzije za strešnih oknih (9.6.2010 12:22:05)

Hvala za info, nisem vedela,da kaj takega sploh obstaja. Midva imava samo zunanja senčila (Velux), pa so tut kar okej - preprečuje segrevanje stekel in posledično je za kakšno stopinjo notri hladneje. Pa eno tako prosojno senčko meče notri...




jullie -> RE: žaluzije za strešnih oknih (9.6.2010 13:18:05)

..TT..mi imamo te tudi..razmišljava pa o nakupu sieste od velux-a, ki je res zakon.. za prav žaluzije pa ne znam svetovati..




mamica2009 -> RE: žaluzije za strešnih oknih (9.6.2010 13:33:02)

IZVIRNO SPOROČILO: susica

zdravo!
vem da moje vprašanje spada bolj na forum gradnje, ampak midva več ne gradima!
prosila bi za  mnenja iz izkušnje, kako se obnesejo žaluzije na strešnih oknih?
v mislih imam žaluzije senčil Maribor, zgledajo kot navadne žaluzije za  navadna okna, ob strani majo silk da lepo tečejo!
zanima me če jih ima katera in kako je zadovoljna, ali se obesijo - upognejo, se naredi lok, ali so lepo ravna?


Mi imamo navadne žaluzije in se nič ne upognejo, samo morajo biti fajn "našpanane"-napete, ko se odspodaj zatakne.
Imamo jih že ene 2 leti, senco naredijo da ni direktnega sonca v prostor.




CatJa -> RE: žaluzije za strešnih oknih (9.6.2010 17:39:24)

Hm, za navadne ne vem, mi imamo te za zatemnitev, siesta, in so zakon.




Sacherca -> RE: žaluzije za strešnih oknih (9.6.2010 18:20:52)

Midva sva letos po stirih letih menjala navadna notranja sencila na stresnih oknih,nam so se zdaj po 4ih letos malenkost povesila. Sedaj pa sva nabavila kombinacijo siesta sencil+zunanja sencila,ni primerjave,zadrzijo kar nekaj toplote in popolno temo dobimo. 




Anonimen -> RE: žaluzije za strešnih oknih (9.6.2010 19:19:43)

Moji starši imajo na strešnih oknih notranje želuzije že kar vrsto let, pa so za zatemnitev tako tako, toplote pa čisto nič ne zadržijo, prej obratno ker se žaluzije segrevajo pa potem ko sonca ni več oddajajo toploto v prostor ... tako da na SV strani hiše so ok, na JZ pa nič kaj preveč ... bi bila veliko boljša zunanja senčila.




čaki -> RE: žaluzije za strešnih oknih (9.6.2010 19:46:37)

midva imava 3 taka okna z originalnimi senčili, pa so se povesila mogoče za 2mm.
poleti ko je pa vroče- no glih danes sem namontirala- pa pod žaluzije "nažokam" karton da ne gre tokl vročina not.




Stran: [1]