Dojenček v letalu (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> Dojenček v letalu (18.7.2005 10:05:29)

Mene pa zanima, če ima katera izkušnjo, kako se obnese pot z letalom z dojenčkom... Decembra planiramo namreč daljšo pot (11 ur z letalom v eno smer) in takrat bo moje dete staro 6 mesecev. Tako kot se tega veselim, imam tudi pomisleke... Ali mi morda lahko katera pove kaj iz lastnih izkušenj?




kofetek2010 -> Dojenček v letalu (18.7.2005 10:54:58)

pri vzletu in pristanku mu daj flaško, da se mu bo s požiranjem izenačil pritisk v ušesih ;) drugeče pa se pozanimaj pri letalski družbi kako je z baby sedežem in ne pozabi na kakšno ekstra dekico, da ga pokriješ, kr zna bit kr mrzlo na letalu ;)




Anonimen -> Dojenček v letalu (18.7.2005 11:18:27)

Ja kjerkoli sem na internetu kaj brala, je pisalo kot da moraš imeti tako malega otroka v naročju. Čeprav si res ne znam predstavljat 11 ur takole... Jana, kakšen je ta baby sedež in kje ga imaš, v naročju?




kofetek2010 -> Dojenček v letalu (18.7.2005 11:28:14)

podoben je kot tist za v avto, ampak je po moje zihr za doplačat, kr zasedeš cel sedež 8) najboljše, da se pozanimaš pri letalski družbi s katero nameravate leteti ;) boljša kot je letalska družba, več nudi ;)




Anonimen -> Dojenček v letalu (18.7.2005 11:32:04)

Ja, običajno je 60 % cene, to pa ni malo ... Bom pa preverila, hvala za nasvet.




kofetek2010 -> Dojenček v letalu (18.7.2005 11:37:20)

kam pa letite? a čez Atlantik? :zmeden2:




viv_ -> Dojenček v letalu (18.7.2005 11:38:00)

Naly - Sarita je letela s precej majhnim v Ghano... vprašaj njo.




Anonimen -> Dojenček v letalu (18.7.2005 11:42:13)

Jana, ja, čez Atlantik. Letimo na Kubo.
Viv, dobra ideja. Kako sem lahko na Sarito pozabila!? :zmeden:




kofetek2010 -> Dojenček v letalu (18.7.2005 11:49:48)

a je še kaj ostalo od Kube, po vseh teh orkanih :zmeden2:




Anonimen -> Dojenček v letalu (18.7.2005 12:03:41)

O, ja :)




špelica -> Dojenček v letalu (18.7.2005 12:09:02)

Super, tudi mi planiramo eno tako potovanje za zimo, naš bo malo čez eno leto. Smo pa bili v Franciji s šestmesečnim, pa v Grčiji z osemmesečnim in se je super obneso. Do drugega leta imajo otroci letalo zastonj, tudi tax ne plačajo in nimajo svojega sedeža. ni treba sedet 11 ur!!!Se moraš tudi spehodit, je dobro tudi zate, da tromboze ne stakneš. Sediš samo ob vzletih in pristankih. Ne verjamem, da boste kakšen baby sedež dobili, razen če vzames sabo svojo lupinico, vprašaš, da te posedejo na sedeže pri zaslinih izhodih, tam je več prostora, da imaš lahko lupinico zraven. Sicer pa mislim, da je Kuba dobra izbira tudi zaradi dobro razvitega zdravstvenega sistema, mogoče ti pride prav.
LP




viv_ -> Dojenček v letalu (18.7.2005 12:12:03)

Naly - a je tvoj :love: iz Kube?




Anonimen -> Dojenček v letalu (18.7.2005 12:13:33)

špelica, hvala za odgovor. saj nekako bomo že morali skozi to, če hočemo tja :) Kuba pa ni naključna izbira, moj sin je pol Kubanec in bo takrat že zadnji čas, da spozna drugo polovico svoje družine, a ne!? Že itak komaj čakajo, da ga vidijo, sploh babica in dedek.
Zdravstveni sistem pa...hmmm... za turiste je super, ja, o ostalem pa raje ne bi.




Anonimen -> Dojenček v letalu (18.7.2005 12:14:42)

viv, jap :)




špelica -> Dojenček v letalu (18.7.2005 12:28:31)

Sem mislila za turiste, ne za domačine!Tudi preostali life za domačine ni glih...

No, če Kuba ni naklučje pa sploh super, jaz sem razmišljala o primerjavi s preostalo srednjo in južno Ameriko, sem jo dala celo skozi...




tania -> Dojenček v letalu (18.7.2005 23:03:22)

Pri vzletih in pristankih so ti že druge povedale kaj moraš. Res da otrok do dveh let nima lastnega sedeža, je pa zato na voljo "baby coat", to je prenosna posteljica, ki jo montirajo na zid spredaj.
Ponavadi dajo družine z malimi dojenčki sedet v prvi sedež, tako da nimaš nobenega pred sabo, pa da se lahko bolje gibaš. (posteljca pa direkt pred tabo). Drugače pa to zahtevaj na Check-in-u.
Mislim pa da ni potrebno nobenega doplačila, ampak nisem zihr. Po moje je odvisno od letalske družbe.
Ko smo imeli za potovati z letalsko družbo Emirates Airlines nam ni bilo potrebno nobenega doplačila, ampak pol smo potovanje preložili.
Mislim da na tako dolgi poti se lahko brez problema sprehajaš po letalu s:duda:.
Želim ti lep lep pa max.uživanja!!!!!!!:sloncek:





Stran: [1]