dokumenti (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


pravljica -> dokumenti (17.7.2005 17:22:59)

naš :love: je star 1 teden, čez 5 tednov bi pa že šli na hrvaško obalo...bodo dokumenti lahko pravočasno urejeni?
kdaj ste dobile rojstni list? gre hitreje če pokličeš in greš sam dvignit na občino? kako je s slikami za osebno - ga lahko sama doma fotografiram in odnesem razvit? kam - v MB? kje drugače najlepše slikajo novorojenčke? kako dolgo se pa na osebno čaka?




Anonimen -> dokumenti (17.7.2005 17:25:51)

Rojstni list sem jaz dobila po pošti v roku enega tedna.
Na osebn pa smo čakali en teden.
Glede slik za osebno- mi smo jo peljali k fotografu, ker baje mora biti svetlo ozadje in znajo na občini komplicirat.




Annny -> dokumenti (17.7.2005 17:30:26)

Mi smo šli po rojstni list na matični urad, kjer so ga takoj naredili.
V istem dnevu smo jo peljali še k fotografu.
Na občini mora vlogo za OI oddati MAMA oz. mora biti mama obvezno prisotna (tudi, če je zraven oče)- pri nas so tako komplicirali, da sem očku morala napisati pooblastilo, da se strinjam s tem, da on odda vlogo..mislim:)
OI smo dobili kar hitro- ni minilo več, kot 14 dni.
Čimprej uredite vse te 'neprijetne formalnosti', pa bo:miska::miska::miska:

LP




Lunca1 -> dokumenti (17.7.2005 17:37:07)

Annny meni pa so komplicirali ker imam jaz drugo stalno prebivališče kot Pina, imava pa isto začasno




Annny -> dokumenti (17.7.2005 17:43:27)

Saj verjetno je problem prav v tem: Najin oče je bil v tistem času, ko je oddal vlogo za njeno OI, stalno prijavljen na drugem naslovu, kot midve. Midve z Najo pa obe na istem.







pravljica -> dokumenti (17.7.2005 18:17:24)

a, na matičnem uradu dobiš rojstni list :zmeden: kje pa je to v MB?




taška30 -> dokumenti (17.7.2005 19:37:48)

Mi smo dobili rojstni list po pošti šele pri 6 tednih starosti (Lj), tako da ti za vsak slučaj svetujem, da ga greš raje iskat, da ne bo prepozno.
Osebno dobiš v roku 1 tedna. Je pa zdajle zelo gužva, ker veliko ljudi daje delat osebno, ker je pač čas dopustov, tako da se raje kar podvizajte.
Lp




lin -> dokumenti (17.7.2005 23:08:29)

Ko je bila Lin stara 14 dni je iemla že svoj roj.list,osebno in bančno kartico:bravo::bravo::bravo: aja pa zdravstveno tudi




Stran: [1]