|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  48 49 50 [51] 52   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijčice 2010, 2.del
30.6.2010 9:56:17   
Aninchy
Honey26 - spiraj šive pod hladno vodo!! To so men svetovali v P in je takoooo pomagaaaal! Pa še prav pasal je! user posted image Ne preveč mrzlo vodo, da si ne vnameš mehurja slučajno, ampak kr hladna je pa lahko! user posted image Js sm si prve dni, ko sem bla še v P, tuširala šive ziher na dve al pa tri ure... Pa tud na wc nism mogla, ker me je peklo in sem stvar opravila kr pod tušem, medtem ko sem spirala, da ni blo pekočega občutka. In res, po enem tednu, ko da bi odrezal bolečino! Je pa problem, ker se pol ne zavedaš, kaj maš med nogim, pol pa mal bol na hitr stopim al pa mal preveč narazn dam noge, me pa tok štihne umes, da mi pridejo kr solze u očiuser posted image Ampak sicer pa preverjeno stvar pomaga. user posted image Ziher bo bolje kot je zdej... user posted image

Lp! user posted image


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 1251
   RE: Junijčice 2010, 2.del
30.6.2010 10:01:15   
milabe
iskrene čestitke INIKAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image no pa je vse ok...

annie - meni se čist ne da več, občudujem tiste ki so po teden dni čez rok.. ja žlahta ma kr neke želje po datumih ;) tebi se čist lahk uresniči kaka napoved, moj je pa mal extremist user posted image


(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 1252
   RE: Junijčice 2010, 2.del
30.6.2010 10:20:19   
tukaj
IZVIRNO SPOROČILO: milabe

vročina vas je odgnala od PCjev?
očitno nas bo nekaj juNijk, ki bomo šle v Julij...
js sam upam, da se mojemu ne uresniči želja, da bosta skupaj praznovala RD (15.7)user posted image user posted image



Pri nas že tudi vsi nestrpno pričakujejo novega družinskega člana - imam občutek, da so vsi okoli mene bolj neučakani kot jaz. Tudi moj ima rojstni dan 14.7, a upam, da bo naš user posted image prijokal kaj prej - sploh sedaj, ko bo zopet neznosno vroče. Me kar stisne ko pomislim, da je uradni rok šele 2.7 in da bo po tem še potrebno čakati. No jutri imam CTG pa bomo videli.

(odgovor članu milabe)
Neposredna povezava do sporočila: 1253
   RE: Junijčice 2010, 2.del
1.7.2010 6:13:28   
tukaj
Jutro,

očitno ste šle vse lepo v Rim - jaz pa se sedaj pripravljam na odhod v MB. Grem na akupunkturo, potem na CTG in pregled pri moji ginekologinji. _Me prav zanima, če se je že vsaj kaj začelo.
Jutri je namreč že tudi rok glede na ultrazvok.

(odgovor članu tukaj)
Neposredna povezava do sporočila: 1254
   RE: Junijčice 2010, 2.del
1.7.2010 9:01:00   
milabe
tukaj - Zgleda da sma midve edine ko še čakama.... tudj js danes ctg, zadnjič pr moji,
vsi pravijo da bi user posted image user posted image in pospešila user posted image pa si nobeden od naju ne upa user posted image
ko bo, tak bo... lp vsem

(odgovor članu tukaj)
Neposredna povezava do sporočila: 1255
   RE: Junijčice 2010, 2.del
1.7.2010 11:59:17   
annie
Milabe in Tukaj, brez skrbi, tudi jaz sem še tukaj user posted image , danes točno 7 dni čez rokuser posted image ...včeraj zvečer smo šli malo na Lent, pa so se mi tam začeli kao neki rahli popadki, ampak, ko pa sem prišla domov se je vse skupaj končalo user posted image Zgleda, da moramo danes spet iti na Lent in tam kar ostati, mogoče, pa bo spet kaj user posted image

Jutri pa spet na CTG v P, bomo videli kaj bo pokazalo...

Aninchy, iii kak je tvoj dečko lepi na tickerju user posted image

(odgovor članu milabe)
Neposredna povezava do sporočila: 1256
   RE: Junijčice 2010, 2.del
1.7.2010 12:30:58   
tweetek
ojla....

sicer se bolj malo javljam, ampak tole vam moram pa še vseeni sporočit:
v soboto 26.6.2010 ob treh osemnajst se nam je pridružil Lovro, velik 50 cm in težak 3295 g... Zgleda, da je izlet na Jasno in Vršič pomagal....

lp vsem novim mamicam, tistim ki pa še čakate pa predlagam gorski zrakuser posted image


_____________________________

Glasujte za Alples sobico št. 17! Naš Lovro rabi posteljico ;)

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 1257
   RE: Junijčice 2010, 2.del
1.7.2010 14:11:30   
Honey26
Aninchy hvala, sem se že hladila z tušem, zdej sm pa še ojačala frekvenco obiska mrzlega tuša user posted image . Bilo je že zelo boljše, potem pa sem včeraj šla na kratek sprehod, a očino vseeno predolg user posted image , danes me spet vse boli po starem user posted image , pa je že kazalo da bo kmalu bolečina čisto izginila... no patronažna je rekla nej se še z bivacinom mažem....eh, menda bo ekrat res tega konec...

čestitke tweetek user posted image in ena vzpodbuda "čakajočim"user posted image user posted image

(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 1258
   RE: Junijčice 2010, 2.del
1.7.2010 14:46:57   
bcljka


user posted image Kiya - 19.3. JULIJA
user posted image Štajerka26 - 22.4. EVA in LIA
user posted image Meymey - 17.5. TOMI (49cm, 2885g)
user posted image *Špela* - 20.5. ZOJA (52cm, 3100g)

user posted image mumu - 20.5. TIT (51cm, 3340g)

user posted image Bonnie_RR - 24.5. VITA (48cm, 2780g)
user posted image rea27 - 27.5. MARK IAN (50cm, 3120g)

user posted image Krtkova - 28.5. EMA (53cm, 4050g)
user posted image top10 - 29.5. JAKA (49cm, 2640g)

user posted image innes4 - 29.5. TIM (50cm, 3170g)
user posted image  tejalea - 30.5. ALEKS in ŽIGA (48cm, 2450g in 49cm, 2750g) 
user posted image mamimo - 31.5. BOR
user posted image RAKICA1 - 1.6. user posted image  (53cm, 3650g)

user posted image pik ipoki -1.6. ŽIGA (50cm, 3300g)
user posted image
markle -1.6. MATEJ (52cm, 3465g)
user posted image ajdameti - 1.6. TISA (50cm, 3528g)
user posted image
bubal - 2.6. SARA (52cm, 3180g)
user posted image Zoja83 - 3.6. ALJAŽ (3660g)

user posted image Slovenka - 3.6. MAKSIM (52.5cm, 4000g)

user posted image
1A - 3.6. TISA (50cm, 3155g)
user posted image mkbk - 5.6. LARA INTI (51cm, 3100g)

user posted image  Kety - 5.6. URBAN (49cm, 2990g)
user posted image amazonka3 - 6.6. TOMAŽ (51cm, 3040g)

user posted image novakatja - 6.6. TJAŠA
user posted image Majček28 - 7.6. JURE
user posted image
bridget3 - 10.6. TIM (48cm, 2870g)
user posted image Aninchy - 11.6. MARTIN (52cm, 3870g)

user posted image  Prizma - 11.6. NEŽA (52cm, 3520g)
user posted image
Maxica - 12.6. HANA (51cm, 3410g)
user posted image  SpeliG - 12.6. LEA (52cm, 3790g)
user posted image  nikri - 12.6. MARK (50cm, 3790g)
user posted image Sonček in poletje - 12.6. STAŠ (57cm, 5120g)

user posted image Bubika26 - 13.6. ALEKSEJ (50cm, 3490g)
user posted image  strelka81 - 13.6. ANDREJA (50cm, 2650g)
user posted image
soncnizarek25 - 14.6. SARA (52cm, 3650g)
user posted image  misar - 15.6. NEJC (49cm, 2865g)
user posted image  gajka - 15.6. ZARA (53cm, 3865g)
user posted image  tina2806 - 16.6. ALEJ (51cm, 3320g)
user posted image  ziva1 - 16.6. (49cm, 2990g)
user posted image  maxi74 - 18.6. ROK (53cm, 4065g)
user posted image  majkl - 18.6. JAN (55cm, 4250g)
user posted image  scoripogirl - 19.6. LUCIJAN (54cm, 3690g)
user posted image  nikita* - 20.6. NAL (54cm, 3950g)
user posted image  dvojčica6 - 21.6. AJDA (50cm, 3380g)
user posted image  miki23 - 21.6. GABRIEL (52cm, 3670g)
user posted image  bejbika81 - 22.6. KAJA (50cm, 3030g)
user posted image  naraščaj - 23.6. AJDA (53cm, 4050g)
user posted image  honey26 - 24.6. VIDA (50cm, 3180g)
user posted image  bcljka - 25.6. PIKA (52cm, 3640g)
user posted image  Nikcaa - 26.6. ARNE (58cm, 4660g)
user posted image  tweetek - 26.6. LOVRO (50cm, 3295g)
user posted image  Inika84 - 29.6. ANŽE (47cm, 2600g)


 
 
23 x user posted image
31 x user posted image


= 54 user posted image        

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 1259
   RE: Junijčice 2010, 2.del
1.7.2010 16:36:44   
Anonimen
ŠIVI
pozdravljena Honey26

vem kako je s šivi, zato ti dam par nasvetov:
Predel okrog šivov mora biti čim bolj suh, kar pa je zaradi čišče in potenja zelo težko. Tuširanje posebej večkratno ti bo predel samo še bolj močilo in bodo šivi prav totalno razmočeni in jih nikakor ne boš mogla osušiti.

Moja izkušnja, oz. moj nasvet:
1. za uriniranje si pomagaj z plastičnim lončkom, ki mu odrežeš dno in ga tesno prisloniš za sečevodom, da ti urin ne more stekati proti šivom in po njih.
2. po uriniranju si s posodo speri spolovilo in šive z malčno vodo ali še bolje s kamiličnim ali žajbljevim čajem, ker deluje proti vnetno,
3. predel si popivnaj z brisačko ali wc papirjem in če imaš fen s hladnim zrakom si ta predel dodatno osuši še s fenom.
4. na šive si položi košček vate (tista ki jo dobiš v drogerijah za kopanje otroka, štirikotna - taka kot tista za odstranjevanje ličil). Vato si daj tesno na šive, da je potem ko vsatneš med ritnicami, ker s tem se tisto mesto ne bo toliko potilo, oz. bo potenje vpila vata. Seveda uporabljaj vložke vir 80. Vata ki tudi ne bo čisto suha, saj iz šivov tudi priteka neka tekočina, vendar pa bo manj možnosti za razvoj bakterij.

Meni je ta nači pomagal omiliti bolečino. Traja pa dokler ti šivi ne popustijo do 14 dni.
Vzemi tudi kakšno protibolečinsko tableto, da se boš sprostila in tako boš sprostila tudi tiste spodnje mišice in te bo manj zategovalo.

Želim ti veliko lepih trenutkov z otročičkom

(odgovor članu bcljka)
  Neposredna povezava do sporočila: 1260
   RE: Junijčice 2010, 2.del
1.7.2010 22:59:55   
nikcaa
pozdravcek.. tako, midva sva doma... hvala za cestitke...

porodno zgodbico pa drugic ker gremo ninckat...

sva pa super... in zivljenje je postalo POPOLNOOOOOuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 1261
   RE: Junijčice 2010, 2.del
1.7.2010 23:36:29   
čeb Maja
čau,
najprej čestitke vsem novim mamicam user posted image user posted image user posted image

Tolk, da se oglasim in da povem, da tudi jaz še čakam - imam za sabo kup enih obiskov porodnišnice (ne ker sama hočem) in že porodne sobe (ne da sem sama hotla) ampak so ugotovili, da 16.6. le ni bil pravi rok ampak je bil 22.6. - tako, da sem danes na +9.

Skratka nič se ne javljam, ker sem psihično že kr malo fuč od tega čakanja in vseh obiskov porodnišnice in se zato nič ne javljam - ko rodim javim user posted image

Sva pa oba ok in v P me hočjo kar naprej tam na ctg-jih in pregledih in... bi me meli tam ampak ker sva oba z otročkom ok mi kar ne sprožijo - skratka cela kalvarija zaradi napačnega PDP-ja user posted image user posted image user posted image

Punce srečno - tiste ki ste še 2v1 - pa se oglasim ko bom imela štručko....


Mamicam in otročkom pa še 1x iskrene čestitke user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nikcaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1262
   RE: Junijčice 2010, 2.del
2.7.2010 6:29:28   
milabe
no vsaj cca 4 še čakamo. Sem pa slišala da v SG po 7 dneh sprožijo... a vam so že omenili kaj, da bi sprožli.?
Včeri sem bla na zadnjem ctg pri G, delala UZ, vse je super, itak je prava športnica, gibi so skos na full, vode je dovolj, tako da vikend samo čakam, potem v ponedeljek pa grem v P na ctg in mal se pokazat, če ne bo kaj.
A vas zdej že drugi vozijo? Do zdej sem se js sama, zdej me pa pomoje v ponedeljek lahk tud obdržijo, pa ne bom šla sama.
ja tud meni gre na živce čakanje.... čeprav 'samo' +3

(odgovor članu čeb Maja)
Neposredna povezava do sporočila: 1263
   RE: Junijčice 2010, 2.del
2.7.2010 9:33:05   
tukaj
IZVIRNO SPOROČILO: milabe

tukaj - Zgleda da sma midve edine ko še čakama.... tudj js danes ctg, zadnjič pr moji,
vsi pravijo da bi user posted image user posted image in pospešila user posted image pa si nobeden od naju ne upa user posted image
ko bo, tak bo... lp vsem



No včeraj je bilo na ctg-ju zaznati nekaj popadkov, a jih nisem čutila. Potem me je ginekologinja pregledala - odprta za 2 cm. Plodovnice je še dovolj, user posted image pa se počuti super.
Predlog ginekologinje je bil - veliko user posted image user posted image user posted image , baje za to tudi pri meni ni pomislekov - in sva popoldan poskusila, pa sem sedaj še vedno tu - bo potrebno vajo danes ponoviti. user posted image user posted image user posted image Je pa v Mb bila včeraj takšna gneča, da je bila porodna baje polna, tak da mogoče pa zato še nisem šla. No bo že prišel čas. Dokler pa vsem mamicam lepo cartanje, nam, ki še čakamo, pa naj čim hitreje mine.

(odgovor članu milabe)
Neposredna povezava do sporočila: 1264
   RE: Junijčice 2010, 2.del
2.7.2010 9:34:22   
tukaj
IZVIRNO SPOROČILO: milabe

no vsaj cca 4 še čakamo. Sem pa slišala da v SG po 7 dneh sprožijo... a vam so že omenili kaj, da bi sprožli.?
Včeri sem bla na zadnjem ctg pri G, delala UZ, vse je super, itak je prava športnica, gibi so skos na full, vode je dovolj, tako da vikend samo čakam, potem v ponedeljek pa grem v P na ctg in mal se pokazat, če ne bo kaj.
A vas zdej že drugi vozijo? Do zdej sem se js sama, zdej me pa pomoje v ponedeljek lahk tud obdržijo, pa ne bom šla sama.
ja tud meni gre na živce čakanje.... čeprav 'samo' +3



Jaz sem se do sedaj tudi vozila sama, včeraj pa je šla poleg prijateljica, od danes naprej pa imam mami dopust in bo ona tista, ki me bo šofirala.

(odgovor članu milabe)
Neposredna povezava do sporočila: 1265
   RE: Junijčice 2010, 2.del
2.7.2010 11:37:33   
bridget3
IZVIRNO SPOROČILO: Bubika26



Mi smo bli včeraj pri 10 dneh že prvič pri zdravniku-ima vneto okico, tako, da je dobil kapljice (4 dnevna terpaija z mojim mlekom mu ni pomagala). Drug teden pa gremo se spet pokazat-to je bil naš prvi izlet user posted image .



Hej!
Mene že sto let ni bilo tukaj gori, se vidi, da je dete pri hiši in mama nima več toliko časa ... sem se kar pri tem postu ustavila - Tudi mi smo imeli PRVI IZLET, izlet v porodnišnico po kapljice user posted image  Se ti je stanje kaj izboljšalo? Nam se je, ampak še vedno ima ta okica malce več izcedka (ampak precej manj kot prej)... jaz sem nehala s kapljicami po 6ih dneh, zdaj pa mu še dam mleko tu in tam vsak dan - škodit ne more.

Včeraj nam je popek KONČNO odpadel - včeraj bil ravno 1 mesec star (fak, 1 meseeeec je že mimo! user posted image  kako beži čas) ...

Krči: mučijo nas krči, ne zelo zelo, ampak toliko, da ga zvija včasih in se nemore sprdnit revček. Probali smo s kapljicami sab simplex, pa se nama ni zdelo ok, sva nehala. Potem z avstrijskimi antiflat (enako kot lefaxin - samo drugi proizvajalec), kar se nama je zdelo bolje. Ampak potem je ati šel še po vetrovne kapljice, in zdaj jih dajeva 3x na dan po 5 kapljic - minimalno - in se kar sprdi lažje, se nama zdi.
Sicer pa ne vem, ali je kaj na teh kapljicah sploh, eni so za drugi  proti... Nova patronažna je rekla, da so vetrovne zanič, da so jih pred leti baje ukinili, zdaj pa zadnji dve leti spet nazaj dali... da je presladko ... mi2 pa ne veva, kaj naj - ko prdci nočejo ven, bi vse poskusila, samo da bi mu bilo lažje...

Redimo se lepo ... odpustna teža je bila 2810, čez 2 tedna pa že 3100, smo baje pridni. Kljub zapletom kmalu po prihodu domov, mastitis in vročina preko 39. Zdaj je to za nami in upamo, da se ne ponovi...

Tako, zdaj pa grem še naprej malo prebrat poste, sem v zaostanku - dokler mali spi, izkoristim user posted image

PAPA MAMIKE! POLJUBČEK OD MENE IN TIMA.user posted image

(odgovor članu Bubika26)
Neposredna povezava do sporočila: 1266
   RE: Junijčice 2010, 2.del
2.7.2010 12:15:43   
bridget3
Tukaj,  še čakaš? Držim pesti, da bo kmalu prišla bebica, da se rešiš vročine in vsega, kar ti že najeda ... Bo kmalu, čutim user posted image  
Tudi ostalim, ki še čakate želim enako!

Porodno zgodbo pišete, vidim ... bom je še jaz , če mi uspe, dokler še mali štrumf spi...

V bolnici sem bila že v pon., saj so me zadržali po kontroli, zaradi premalo plodovnice.  Vsak dan so mi merili pritisk, vročino in me dali na ctg 3x na dan. Mene ni mučilo nič, razen škripajoče in neudobne postelje user posted image

Predlagali so sprožitev popadkov (z gelom), ampak ker je bila v porodnišnici velika gneča in veliko čakajočih carskih rezov, so rekli, da lahko še malo počakam.

V četrtek pa je bil dan, ko so me ob 7.30 peljali v porodno sobo. Ob 9.20 so mi vstavili gel in potem smo čakali. Aja, ctg je že prej kazal moje popadke, ki pa jih sama nisem čutila.

Po eni uri sem začela čutiti črvičenje, ampak nič hujšega, napetost kot huda driska user posted image .
Potem se je začelo okoli 12h vse skupaj stopnjevati, klicala sem dragega, da lahko počasi pride iz službe, ker rabim nekoga, da me malce zamoti ...

Ob 14h je bilo že hudo, popadki zelo pogosti, meni se je zdelo da vsako minuto ... Vmes me je babica še pregledovala (odprtost) in nažalost sem naletela na tako, ki mi je rinila prste noter ravno med popadkom, tako da sem se drla v bolečinah.

Pozneje se je menjala ekipa in je prišla druga babica - tale me je tako nežno pregledala, da sem se jih kar zahvaljevala ... je počakala, da prediham popadek in potem pregledala... Najprej sem bila odprta 2 cm, potem že 3 ... in čas je bil za EA! JEEEEEEEEES, EPIDURAAAAAAAAALNA, DAJTE MI JO user posted image

Pride anesteziologinja, prijazno začne pogovor - potem pa mi vtakne iglo v žilo med popadkom (kljub temu, da sem jo opozorilla, da pride popadek). In tako seveda poči žila, saj med popadkom res nem oreš biti nepremičen...
In potem mi da višje v roko... Uspe. (čeprav očitno ne najlepše, saj sem imela še teden po porodu roko celo plavo)... Gosppa gre še drugam nekomu to naredit, vmes pa meni vse huje in huje ... sem prav čutila pritisk čisto spodaj, kot bi bila glavica.

In babica potem reče, pa dajmo mi enkrat potisnit, pa da vidimo kako daleč smo (ker sem res imela pogoste popadke)... In potem pritisnem - in slišim: EVOOO, LASKI SE VIDIJO!!!! user posted image  IN MOJ PREVERI: "JAAAA, LASKI SE VIDIJO!" user posted image

iN TAKO pride anesteziologinja in me vpraša, če zdaj še hočem ali ne ... in sem rekla, da ne, saj bo očitno že otrok zunaj, če se glavica vidi...
Tako smo potiskali kakšnih 15 minut in najin štrumfek je prijokal na svet -
takoj se je pokakal in malega pokakanca sem dobila na trebuh user posted image  nisem mogla verjeti, da je tako hitro minilo, sem se kar čudila, a to je to? In malo bitjece je bilo tam na meni ... mislim, da še nisem dojela kaj se je pravkar zgodilo user posted image

Potem so ga porihtali, obrisali, stehtali, zmerili, preverili prehodnost dihalnih poti, in ga zavili v štručko, ki jo je ati potem dobil v naročje! PONOS, ATIJEV PONOS user posted image
Vmes sem porodila še posteljico - je kar spolzela ...

Potem sem opazovala  moja dva fanta... in malce zvezde štela, saj so me šivali - PRESREDEK SE NI STRGAL NITI BIL REZAN! Ampak notranji šivi so bili kar globoki - porod je šel kar hitro, zato je bila nožnica kar raztrgana. Moj pravi, da so me šivali 1 uro! Mislim, da je to bila največja bolečina pri vsem porodu. čUTILA sem skoraj vsak vbod - čeprav bi naj bilo omrtvičeno, ampak očitno tako globoko ni mogla pošpricat...

Ko je končno končala, smo se mi malo cartali, dojili - kakšne 4 ure smo bili v sobi in potem zvečer šli na oddelek.

Pozneje je bilo hudo v sobi, moj dojenček tiho, ostala dva pa non stop jokala ... mislim, da 4 dni nisem spala niti pol ure v enem kosu. Zadnji dan se je malo pokazala zlatenica, zato smo podaljšali še en dan - nato je šla nazaj in smo lahko šli domov.

Mami je imela težave z bradavicami, so bile kar ranjene, zato zdaj hranimo z nastavkom. Brez žal ne gre -poskusila enkrat in jokala kot mali otrok, zato sem se odločila za nastavek - raje tako, kot pa da se mi bradavice še bolj uničijo. Zdaj počasi celijo, bebi pa pridno papa tudi s pomočjo nastavkov.
Zaradi bradavic (infekcija) je po mojem mnenju kasneje prišlo do mastitisa - 3 dni je bilo hudo, visoka vročina... pozneje pa ok. Zdaj so prsi mehke, voljne user posted image  in mami olajšana.

Uf, sem se razpisala...

ŠE ENKRAT VSEM MAMICAM ČESTITKE!!! Forum spremljam bolj poredko, ampak mislim na vas.
LP.


(odgovor članu bridget3)
Neposredna povezava do sporočila: 1267
   RE: Junijčice 2010, 2.del
2.7.2010 13:30:38   
bridget3
ups, mojega otroka sem postarala za en teden - popek nam je odpadel pri treh tednih, ne pri enem mesecu user posted image  kaj pa vašim?
Kako negujete popek, ko odpade krn?
Meni je patronažna rekla, naj 2x na dan očistim, nežno, z alkoholom, ne preveč drezat.

(odgovor članu bridget3)
Neposredna povezava do sporočila: 1268
   RE: Junijčice 2010, 2.del
2.7.2010 15:28:09   
naraščaj
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

Čestitke, Inika 84. user posted image user posted image user posted image
Tudi od nas user posted image user posted image

tweetek, čestitke tudi tebi user posted image

_____________________________

Moji princeski: 23.11.2007 Taja
23.6.2010 Ajda

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 1269
   RE: Junijčice 2010, 2.del
2.7.2010 16:22:15   
gajka
IZVIRNO SPOROČILO: bridget3

ups, mojega otroka sem postarala za en teden - popek nam je odpadel pri treh tednih, ne pri enem mesecu user posted image  kaj pa vašim?
Kako negujete popek, ko odpade krn?
Meni je patronažna rekla, naj 2x na dan očistim, nežno, z alkoholom, ne preveč drezat.


Za začetek si povabljena na tole temo, kjer že pridno čvekamo o naših user posted image .

Drugače pa je naši krn od popkovine odpadel že 3. dan v porodnišnici. Pri starosti 2 tedna pa je bil popek že cel in smo se lahko začeli kopat. Glede negovanja "ranice" pa so mi v P rekli, da naj očistim z vatirano palčko, namočeno v 70% alkohol, patronažna pa je uporabljala fiziološko. user posted image

< Sporočilo je popravil gajka -- 2.7.2010 16:23:02 >

(odgovor članu bridget3)
Neposredna povezava do sporočila: 1270
   RE: Junijčice 2010, 2.del
2.7.2010 21:35:48   
soncnica 3
Pozdravljene, tudi mi smo že domauser posted image .

V soboto, 26. 06. 2010 je ob 10.07  po 12 minutah v porodni sobi na svet prihrumel naš korenjak Andraž, težki 3470 g in velik 53 cm.
Ponosni in veseli - veliki brat Kristjan, mami in ati.


Krasen naravni porod, ob 6.30 popadki na 5 min (iz nič), ob 7.30 šla na pregled v P, naredili CTG + pregled /juhu, bil je dežuren moj G/, ob 8ih sprejem, odprta 4 cm. Dobila antibiotik v žilo /zaradi streptokoka v nosečnosti/, tekel od 8.20 do 9.40, komaj da sem zdržala, saj so popadki "šibali" že na 2 minuti. Porodna, par predihanih popadkov, potem pa babica: "Gospa, primite se pod koleni, gremo!" "Kaj, a že?!", 4x potisnila in moj drugi zlati sonček je kar zaplaval na svet. Božansko in lepo.

Kaj več v naslednjih dneh, nisem vas brala za nazaj, čestitke pa vsem, ki ste v tem času tudi postale mamice. Mi imamo zelo pridnega fantka, ravno tako kot je njegov večji bratec.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Se beremo.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 1271
   RE: Junijčice 2010, 2.del
2.7.2010 23:13:06   
bcljka
TARAMTAMTAM:
 
dubla sm dva smsja z obvestilom o rojstvu ki pa sta se ko sem jih prebrala čudežno zbrisala iz mojga telefona user posted image user posted image user posted image  kok sm jezna aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
 
en ni bil podpisan in sumim da je od annie... rodila se je Klara!
 
drugi pa je od čeb Maje ki je končno rodilo Andraža (upam da sm si prou zapomnla)...
 
 
čestitke za nove user posted image  user posted image user posted image user posted image
 
 
 
soncnica 3 - čestitke user posted image

(odgovor članu soncnica 3)
Neposredna povezava do sporočila: 1272
   RE: Junijčice 2010, 2.del
2.7.2010 23:19:33   
bcljka

user posted image Kiya - 19.3. JULIJA
user posted image Štajerka26 - 22.4. EVA in LIA
user posted image Meymey - 17.5. TOMI (49cm, 2885g)
user posted image *Špela* - 20.5. ZOJA (52cm, 3100g)

user posted image mumu - 20.5. TIT (51cm, 3340g)

user posted image Bonnie_RR - 24.5. VITA (48cm, 2780g)
user posted image rea27 - 27.5. MARK IAN (50cm, 3120g)

user posted image Krtkova - 28.5. EMA (53cm, 4050g)
user posted image top10 - 29.5. JAKA (49cm, 2640g)

user posted image innes4 - 29.5. TIM (50cm, 3170g)
user posted image  tejalea - 30.5. ALEKS in ŽIGA (48cm, 2450g in 49cm, 2750g) 
user posted image mamimo - 31.5. BOR
user posted image RAKICA1 - 1.6. user posted image  (53cm, 3650g)

user posted image pik ipoki -1.6. ŽIGA (50cm, 3300g)
user posted image
markle -1.6. MATEJ (52cm, 3465g)
user posted image ajdameti - 1.6. TISA (50cm, 3528g)
user posted image
bubal - 2.6. SARA (52cm, 3180g)
user posted image Zoja83 - 3.6. ALJAŽ (3660g)

user posted image Slovenka - 3.6. MAKSIM (52.5cm, 4000g)

user posted image
1A - 3.6. TISA (50cm, 3155g)
user posted image mkbk - 5.6. LARA INTI (51cm, 3100g)

user posted image  Kety - 5.6. URBAN (49cm, 2990g)
user posted image amazonka3 - 6.6. TOMAŽ (51cm, 3040g)

user posted image novakatja - 6.6. TJAŠA
user posted image Majček28 - 7.6. JURE
user posted image
bridget3 - 10.6. TIM (48cm, 2870g)
user posted image Aninchy - 11.6. MARTIN (52cm, 3870g)

user posted image  Prizma - 11.6. NEŽA (52cm, 3520g)
user posted image
Maxica - 12.6. HANA (51cm, 3410g)
user posted image  SpeliG - 12.6. LEA (52cm, 3790g)
user posted image  nikri - 12.6. MARK (50cm, 3790g)
user posted image Sonček in poletje - 12.6. STAŠ (57cm, 5120g)

user posted image Bubika26 - 13.6. ALEKSEJ (50cm, 3490g)
user posted image  strelka81 - 13.6. ANDREJA (50cm, 2650g)
user posted image
soncnizarek25 - 14.6. SARA (52cm, 3650g)
user posted image  misar - 15.6. NEJC (49cm, 2865g)
user posted image  gajka - 15.6. ZARA (53cm, 3865g)
user posted image  tina2806 - 16.6. ALEJ (51cm, 3320g)
user posted image  ziva1 - 16.6. (49cm, 2990g)
user posted image  maxi74 - 18.6. ROK (53cm, 4065g)
user posted image  majkl - 18.6. JAN (55cm, 4250g)
user posted image  scoripogirl - 19.6. LUCIJAN (54cm, 3690g)
user posted image  nikita* - 20.6. NAL (54cm, 3950g)
user posted image  dvojčica6 - 21.6. AJDA (50cm, 3380g)
user posted image  miki23 - 21.6. GABRIEL (52cm, 3670g)
user posted image  bejbika81 - 22.6. KAJA (50cm, 3030g)
user posted image  naraščaj - 23.6. AJDA (53cm, 4050g)
user posted image  honey26 - 24.6. VIDA (50cm, 3180g)
user posted image  bcljka - 25.6. PIKA (52cm, 3640g)
user posted image  Nikcaa - 26.6. ARNE (58cm, 4660g)
user posted image  tweetek - 26.6. LOVRO (50cm, 3295g)
user posted image  soncnica 3 - 26.6. ANDRAŽ (53cm, 3470g)
user posted image  Inika84 - 29.6. ANŽE (47cm, 2600g)
user posted image  annie? - 2.7. KLARA
user posted image  Čeb Maja - 2.7.


 
 
24 x user posted image
33 x user posted image


= 57 user posted image  

< Sporočilo je popravil bcljka -- 2.7.2010 23:20:18 >

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 1273
   RE: Junijčice 2010, 2.del
3.7.2010 6:44:56   
tukaj
Jutro,

še vedno smo tukaj. user posted image Grem sedaj k mojim, ker je moj v službi, njegovi pa gredo malo na potep in mogoče pa se naš user posted image odloči, da le počasi prikuka na svet. Včeraj se mi je malo začela pojavljati rjavkasta sluz - upam, da bo

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 1274
   RE: Junijčice 2010, 2.del
3.7.2010 10:18:48   
milabe
no Tukaj tebi se vsaj kaj dogaja, meni čisto nič. :(
vsakič ko grem na wc gledam če jekje kak čep, pa nič.

Računam na ponedeljek ali torek ;)

čestitke novim mamicam (un porod 12 minut je pa svetovn) user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tukaj)
Neposredna povezava do sporočila: 1275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  48 49 50 [51] 52   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  48 49 50 [51] 52   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?