Popolna cestna zapora (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


rija -> Popolna cestna zapora (27.5.2010 17:28:33)

A mi lahko katera pomaga s kakšnim zakonom, v katerem piše, da je dovoljena popolna cestna zapora za 3 ure celotne vasi?





Oceania -> RE: Popolna cestna zapora (27.5.2010 17:38:18)

Kakšna odredba o prepovedi prometa,ki mora biti objavljena v uradnem listu? Sicer pa še kakšna druga zakonodaja, odvisno od vzroka zapore.




rija -> RE: Popolna cestna zapora (27.5.2010 17:48:37)

neki lokalni duatlon[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

in zato zaprejo celotno vas?? pa glih smo mislili meti neko fešto, pa je zdaj od 13. do 16. ure vse zaprto[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]

zanima me samo ali mi lahko kakšen vaški odlok omeji gibanje?

razumem, da je zaprta ulica, dve....in omogočen obvoz ali karkoli že.....ne pa da enostavno vse zaprejo...




Oceania -> RE: Popolna cestna zapora (27.5.2010 17:56:32)

IZVIRNO SPOROČILO: rija

zanima me samo ali mi lahko kakšen vaški odlok omeji gibanje?



Seveda lahko, občinski odlok ima enako moč kot zakon.




rija -> RE: Popolna cestna zapora (27.5.2010 17:59:55)

mislim to mi res zdaj ni jasno...a oni mi lahko totalno prepovejo, da grem iz svoje hiše nekam....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Felicita -> RE: Popolna cestna zapora (27.5.2010 18:15:55)

ne, samo cesto ti lahko zaprejo. organizator prijavi, občina potrdi in načelno bi mogla ''prizadete'' prebivalce obvestit, nujno pa ni afaik.

aja, pa da to gre brez problema - ljubljanski maraton, četvorka, študentski protesti,... gre pač.




rija -> RE: Popolna cestna zapora (27.5.2010 18:17:32)

ni nujno obvestiti?




Felicita -> RE: Popolna cestna zapora (27.5.2010 18:18:24)

mislm da je dovolj, da obesijo na oglasno desko na občini al kdorkoli že to potrjuje.




Gina -> RE: Popolna cestna zapora (27.5.2010 18:55:29)

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

mislm da je dovolj, da obesijo na oglasno desko na občini al kdorkoli že to potrjuje.


Ja, pri nas je že tako, kadar imajo dirko. Obvestijo na oglasni deski (ne občine, ampak vasi! - pa nisem zihr, da ne dobimo tudi v nabiralnike navadno) in zaprejo cesto za celo dopoldne. Vmes odprejo za nekaj časa vmes prehode za izhod iz vasi, ne vem a 15 minutne ali kako že, da greš po stranskih potkah lahko ven. NIkdar še nisem imela ravno takrat neodložljivih opravkov. Ma 1x na leto se pa že lahko prilagodiš za skupnost in lokalne interese, saj ni taka kriza...vsaj meni ne.




rija -> RE: Popolna cestna zapora (27.5.2010 18:58:35)

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
saj ni taka kriza...vsaj meni ne.


meni pa je. ker to nedeljo načrtujem že nekaj časa, v nabiralnike so se pa izvolili vtaknit en listek šele danes[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.5.2010 19:28:48)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mala maja -> RE: Popolna cestna zapora (27.5.2010 21:38:01)

lahko cesto zaprejo, morajo imeti dovoljenja s strani občine odobreno(in po novem celo načrt zapore). V vsakem načrtu zapore ceste mora bit napisano obvestilo za stanovalce in okoliške stanovalce če je zaradi zapore otežen dostop do hiš. Vsebovati mora tudi načrt obvoza (pa čeprav samo za 3 ure). In seveda po zakonu morajo stanovalce vasi, mesta, kraja, ulice....obvestiti. je pa odvisno za kako zaporo gre. če je dalj časa se poleg javnih obvestil (net, radio, lokalna tv...) obvesti tudi stanovalce, če pa je samo krajša zapora recimo tako kot pri vas 3 ure se pa ponavadi da obvestilo samo na lokalni radio in lokalno TV, lokalni časopis in mogoče na javni tabli v občini.
zdej si pa sama kriva če ne slediš lokalnim medijem[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Arwenko -> RE: Popolna cestna zapora (27.5.2010 22:06:55)

Lahko zaprejo brez težav, rabijo dovoljenje upravne enote in upravljalca ceste (odvisno od kategorije). Odvisno sicer od organizatorja, samo običajno se da marsikaj dogovorit. A to pa ne pride v poštev, da bi vaši gostje prej ali kasneje prišli in se izognili zapori?




Stran: [1]