Prekiniti dojenje ali si začasno iztiskati mleko? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


jutranja rosa -> Prekiniti dojenje ali si začasno iztiskati mleko? (26.5.2010 22:51:11)

Sinček je star 13 mesecev. Do sedaj sem dojila 2-3x/dan poleg vseh obrokov goste hrane. Tako sem želela nadaljevati do sinčkove starosti 18 mesecev, ker je sinček užival pri dojenju in ker drugače ne pije popolnoma NIČ. Tekočino zavrača tudi po žlički :(. Žal pa je sinček sedaj hudo zbolel in dobil vnetje dlesni. Pri prejšnjih napadih mikrobov sem se tolažila, da dovolj tekočine dobi vsaj z dojenjem, sedaj pa se niti dojiti več noče. Ne je, ne pije,...groza. Le s težavo mu stlačim nekaj žličk tekoče hrane v usta, da ne dehidrira. No, to se nekako trudim rešiti, zanimajo pa me vaše izkušnje. Če se je otrok zaradi podobnih težav nehal dojiti, ali je z dojenjem nadaljeval, ko so težave v ustih minile. Sedaj si mleko izčrpavam, če si slučajno sinček premisli ali pokaže interes po dojenju. Sedaj bradavico le narahlo oblizne in jo nato ugrizne. Je mogoče izgubil refleks za dojenje ali je to posledica izraščanja zobkov? Že nekaj časa ima 6 zobkov, pa me nikoli do sedaj še ni ugriznil in se je vedno z velim veseljm dojil. Sem v dilemi.

Ali naj neham dojiti, a ne vem kako bo drugače zaužil kaj tekočine ali naj si začasno mleko izčrpavam, da ne presahne?




anci banci -> RE: Prekiniti dojenje ali si začasno iztiskati mleko? (27.5.2010 14:24:26)

no jaz sem nehala dojiti pri 9 mesecih, ker je šlo na koncu samo še za izsiljevanje (zadnje 2 meseca sem ga samo ponoči še dojila)...na 5 minut se je zbujal in se hotel dojiti...in smo prenehali...en teden je bilo z mojimi joški hud problem, zato sem si vsak dan malo izčrpala in mleko je nato popolnoma izginilo...
imam pa isti probelm, da noče nič piti(iz flaše ne zna pit), po žlici tud ni šlo...
vendar sva z dragim toliko časa vztrajala da sva ga naučila piti s navadnega kozarca..malo po malo(prej je edino s dojenjem dobil tekočino)...a ja pa začela sm kuhati juhice(sicer malo bolj goste) in s tem smo tudi nadoknadili tisto njegovo ne pitje in s temi juhami je dobil čez dan zadostno količino tekočine




Hope2 -> RE: Prekiniti dojenje ali si začasno iztiskati mleko? (28.5.2010 6:34:58)

Ko naš zboli, se tudi ubadamo s tekočino. Drugače spije po 2-3 l na dan, ko zboli pa še kapljice ne bi. Rešujemo zadevo z juhicami, kupljenimi kašicami, ki so redke in tekoče, ful zmiksano tekočo hrano... tako dobi vsaj nekaj tekočine.

Za dojenje pa ne vem, moj se je odstavil pri 6 mesecih, po 4 dneh pa več ni vedel kaj je joška. Sem mu jo ponudila in jo je gledal, sploh ni vedel kaj naj z njo




jutranja rosa -> RE: Prekiniti dojenje ali si začasno iztiskati mleko? (28.5.2010 12:29:48)

Hvala za odgovore :). Uf, ja tudi jaz sem reševala pomankanje tekočine z zelo razredčeno in zmiksano gosto hrano. Smo že ven iz najhujšega :). Sedaj je normalno, le piti še noče, a nama je uspelo, da se je po 4 dneh stavke pri dojenju priklopil nazaj :). Juhuhu. Menda se bolan otrok nikoli ne odloči, da ima dovolj dojenja, da razlog tiči drugje. Moj revček je imel vnete dlesni. Če zdrav otrok odkloni dojko, je to drugače. Moj sinček se je ves čas zelo rad dojil, zato sem vztrajala in si 4 dni črpala mleko, da ne bi pošlo. Sem srečna, da nama je uspelo. Sinček pa tudi, saj se mu kar učki svetijo od zadovoljstva. Je zanj to, poleg tekoče GH, edini vir tekočine. Včasih ga prepičam, da naredi 2 požirka iz plastenke za vodo (to se mu edino zdi zanimivo), to je pa tudi vse.




Stran: [1]