Hrana v času dojenja (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


divans1 -> Hrana v času dojenja (22.5.2010 13:38:12)

Zanima me, katera hrana se odsvetuje v času dojenja za mamice. Naj povem, da je naš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] star 16 dni in trenutno še nimamo težav s krči.




emibu -> RE: Hrana v času dojenja (22.5.2010 15:22:40)

če ti bo kaj pomagalo:

Zaradi tvorbe mleka v dojkah potrebuje doječa mati več kalorij kakor sicer (približno 600–800 kcal več na dan). Hrana mora biti sveže pripravljena, določena živila je treba opustiti zaradi možnih kolik in alergij pri otroku. V prvih mesecih odsvetujemo pikantno hrano, svinjsko meso, agrume in pretirano kislo ali sladko hrano. Navodila o živilih, ki jih je smiselno opustiti v času dojenja, dobi otročnica navadno že v porodnišnici. Vsekakor je škodljivo uživanje alkoholnih pijač, tudi piva. Alkohol lahko povzroči opoj in sprostitev, vendar ga ob dojenju zaužije tudi otrok.




ledenaa -> RE: Hrana v času dojenja (22.5.2010 18:13:16)

Nobena,razen če vidiš da ima otrok po določenem živilu krče




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.5.2010 20:46:48)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




AnciM -> RE: Hrana v času dojenja (22.5.2010 21:09:43)

Prvega je zvijalo po kislem zelju, papriki in gobah, drugega ne zvija po ničemer. Tako sedaj jem vse.




*miska.mcc* -> RE: Hrana v času dojenja (22.5.2010 21:13:52)

vse jedla. vsakic, ko sem dojila. nobenega od treh ni zvijalo.




Hope2 -> RE: Hrana v času dojenja (23.5.2010 6:37:44)

Če gledaš, da že v P dobiš zelje, agrumu, fižol, jogurte....

Našega je začelo zvijat že 3 dan v P, začela sem izločat svežo hrano, hrano ki napenja, ocvrto hrano, mlečne izdelke... pa ni bilo nič boljše po 3-4 tednih, zato sem nadaljeva s vso hrano. Enostavno črevesje res rabi nekaj časa, da se navadi. Čebula (v vseh možnih oblikah), pa je bila največji zlodej za črevesje, tej pa sem se izogibala 3 mesece.  Izogibala sem se surovemu mesu, plesnivim sirom, surovim jajcam...

Če otrok ima alergijo pa je druga pesem.




lananai -> RE: Hrana v času dojenja (25.5.2010 19:00:49)

Jst sem jedla vse. Nikoli nobenega problema. Če bi jo slučajno začeli mučit krči, bi poskusila ugotovit od česa in se potem temu prilagodila.




ellie -> RE: Hrana v času dojenja (28.5.2010 0:06:29)

Jaz ne smem paradižnika...ker mi je malega 2x skoraj razneslo od krčev naslednji dan. In pa mlečnih izdelkov in izdelkov, ki vsebujejo mleko...to pa zaradi alergije.




Stran: [1]