Ebay - nisem dobila kupljenega (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


moci -> Ebay - nisem dobila kupljenega (14.5.2010 11:51:33)

kaj pa zdaj?
Plačala sem 29., pa še nisem dobila, ponavadi prejmem paket manj kot v enem tednu. tipu sem pisala, pa ne odgovarja.
Kakšen je postopek in kako dolgo moraš čakat preden se lahko začne?
Gre za angleški ebay.





zmajaz -> RE: Ebay - nisem dobila kupljenega (14.5.2010 11:57:54)

Jaz sem nazadnje čakala 1 mesec na izdelek - sem že sprožila spor, ker mi prodajalec isto ni odgovoril na e-mail, potem mi je pa hotel poslati že nov izdelek ali vrniti denar, v tistem sem pa dobila prvotnega in ni bilo treba. Je pa bila zadeva poslana s Kitajske. Časa da sprožiš spor je 45 dni od dneva plačila. Tako da če čakaš dobrih 14 dni se mi to ne zdi nič nenavadnega.

Je pa postopek tak, da ko v Paypalu sprožiš spor prvotno zadevo še vedno rešuješ s trgovcem (s tem, da tam se pa ta kar hitro odzove [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]), če ne dosežeta sporazuma, pa lahko v roku 20 dni, od sprožitve spora daš zadevo naprej v presojo.




ksenjak -> RE: Ebay - nisem dobila kupljenega (14.5.2010 12:07:04)

Jaz sem naročila sicer samo enkrat in takrat prejela po 3 tednih.

lp




rija -> RE: Ebay - nisem dobila kupljenega (14.5.2010 14:04:03)

prijaviš na ebay in paypal. jaz to naredim istočasno in čudežno se vsi prodajalci zbudijo in zadeve pridejo navadn v enem tednu.




moci -> RE: Ebay - nisem dobila kupljenega (14.5.2010 17:47:57)

rija, a to že lahko naredim ali moram še počakat?




zmajaz -> RE: Ebay - nisem dobila kupljenega (14.5.2010 17:52:07)

Lahko menda kadar koli - mislim, da ni omejitve, kdaj lahko najhitreje - omejitev je samo, da ne moreš pozneje kot 45 dni po nakupu.




rija -> RE: Ebay - nisem dobila kupljenega (14.5.2010 17:58:00)

IZVIRNO SPOROČILO: moci

rija, a to že lahko naredim ali moram še počakat?


raje prej, ko slej. meni se je že zgodilo, da nisem bila pozorna in sem zamudila rok.
saj navadno se potem prodajalec zgane....če že prej ignorira tvoje maile.




moci -> RE: Ebay - nisem dobila kupljenega (17.5.2010 8:59:34)

sem zdaj sprožila na ebayu. 




Stran: [1]