prodaja avta (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


hubi -> prodaja avta (10.5.2010 20:43:42)

Katere papirje je treba urediti pri prodaji avta? Na kaj moram biti pozorna? Menda je treba nekaj k notarju potrdit nosit. Mi lahko kaj svetujete?

Hvala...




karmen83 -> RE: prodaja avta (10.5.2010 20:59:50)

Obstajajo mesta, kjer ti lahko uredijo vse v zvezi s prodajo/nakupom avtomobila (prepis, overitev, zavarovanje), ponavadi tam kjer opravljajo tehnične preglede in prepise. Tako da ni več panike glede tega, predvsem pa manj stroškov in nervoznega letanja naokoli. Srečno!




krfjolca -> RE: prodaja avta (10.5.2010 22:34:59)

Predvsem NIKOLI ne dat avta iz rok, dokler nimaš VSEH papirjev. Vseh ne pomeni le kupoprodajne pogodbe, ampak tudi kopijo zavarovanja novega lastnika. Torej šele ko novi lastnik avto zavaruje nase, mu izročiš ključe, prej pa ne. Sicer imaš lahko probleme.




miapia -> RE: prodaja avta (11.5.2010 8:53:31)

Najceneje za tebe in kupca je, da kupiš v založbi Kupoprodajno pogodbo, ki jo izpolneš. Potem greš overit svoj podpis ali k notarju ali pa na upravno enoto oz. pooblaščeno organizacijo za tehnične preglede. Tvoja odgovornost pa je, da se prepričaš, da kupec dejansko pridobi prometno dovoljenje na svoje ime, drugače pa avto odjavi iz prometa. Če je kupec sumljiv, se mu mogoče raje odpovej, ker ravno taki te lahko hitro nasmodijo. Pa srečno prodajo.




špelin@ -> RE: prodaja avta (11.5.2010 8:55:47)

IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Katere papirje je treba urediti pri prodaji avta? Na kaj moram biti pozorna? Menda je treba nekaj k notarju potrdit nosit. Mi lahko kaj svetujete?

Hvala...

Priporočam ureditev prepisa na kakšnem podjetju, kjer to opravljajo - stane cca. 15 EUR in vsaj veš, da je vse po "regelcih".

In podpišem krfjolco.





miapia -> RE: prodaja avta (11.5.2010 10:24:09)

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@



Priporočam ureditev prepisa na kakšnem podjetju, kjer to opravljajo - stane cca. 15 EUR in vsaj veš, da je vse po "regelcih".

In podpišem krfjolco.



Posredniška prodaja žal ne pomeni, da je bolj po regelcih in da je kdorkoli od strank bolj krit. Provizija pa je odvisna od hiše, ki to opravlja in lahko stane tudi čez 120 eur. Ali pa 15, kot si napisala. Pa lahko mi verjameš, ker zelo dobro poznam izvajanje ZVCP-ja, ker je to moja služba.




špelin@ -> RE: prodaja avta (11.5.2010 10:30:14)

IZVIRNO SPOROČILO: miapia

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@



Priporočam ureditev prepisa na kakšnem podjetju, kjer to opravljajo - stane cca. 15 EUR in vsaj veš, da je vse po "regelcih".

In podpišem krfjolco.



Posredniška prodaja žal ne pomeni, da je bolj po regelcih in da je kdorkoli od strank bolj krit. Provizija pa je odvisna od hiše, ki to opravlja in lahko stane tudi čez 120 eur. Ali pa 15, kot si napisala. Pa lahko mi verjameš, ker zelo dobro poznam izvajanje ZVCP-ja, ker je to moja služba.


Glej, jaz osebno govorim o mojih osebnih izkušnjah - ker nimam pojma in se mi ne da v nulo študirat teh stvari, grem s kupcem pač do avtohiše, kjer jim zaupam in skupaj uredimo zadeve, kupec mi tam tudi preda denar, jaz njemu potrebno dokumentacijo itd.

Eno mogoče neumno vprašanje: kaj ima ZVCP s tem??
A da dokumentacija ni urejena in ev. kazni dobiva bivši lastnik?




miapia -> RE: prodaja avta (11.5.2010 11:06:37)

ZvCP je zakon, ki ureja in določa predpise za registracijo vozil. In če nimaš pojma, potem je moje pisanje verjetno bolj strokovno in objektivno, če je moja služba, da ta zakon izvajam. Je pa res, da se ljudje ugodneje počutijo, če nekdo uredi stvari namesto njih, čeprav je ena ali druga pogodba enako veljavna in posredništvo nima nobenih privilegijev v smislu, da je več in bolje urejeno.




špelin@ -> RE: prodaja avta (11.5.2010 11:30:39)

IZVIRNO SPOROČILO: miapia
ZvCP je zakon, ki ureja in določa predpise za registracijo vozil. In če nimaš pojma, potem je moje pisanje verjetno bolj strokovno in objektivno, če je moja služba, da ta zakon izvajam. Je pa res, da se ljudje ugodneje počutijo, če nekdo uredi stvari namesto njih, čeprav je ena ali druga pogodba enako veljavna in posredništvo nima nobenih privilegijev v smislu, da je več in bolje urejeno.

Rdeče odebeljeno: Džizs krajst, samo napisala sem svojo izkušnjo. Nisem napisala, da folk mora ravnati tako, kot sem jaz, uporabila sem le besedico priporočam. Jaz osebno. Ne ti.

Modro odebeljeno: Jaz osebno sem tistih parkrat ob prodaji avta koristila princip "čez komot ga ni". S svojimi lastnimi 15 evri.




Lu -> RE: prodaja avta (11.5.2010 13:13:13)

Tudi sama sem v tem poslu.

Greš v knjigarno in kupiš kupoprodajno pogodbo. Gor napišeš sebe kot prodajalce, in kupca. On ti plača avto. Ti overiš pogodbo ali na UE je dober 1 eur stroška, na tehničnih je overovitev 4 eur. Pri notarju pa čez 10 eur.

Na kaj paziti.... Da se ti bo vrnilo zavarovanje, moraš obvezno pridobiti polico od kupca. In to je res najbolje, da se naredi obenem. Ti delaš prepis lastništva in njemu takoj naredijo zavarovanje. To delajo povsod po Slo na tehničnih pregledih.

Če potrebuješ še kak info sem na voljo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]