eko plenice (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


behemot -> eko plenice (9.5.2010 15:04:56)

Se kaj spoznate na ponudbo eko plenic pri nas?
Vem, da jih imajo v Muellerju in DM, samo mislim, da niso nobene popolnoma razgradljive. Našla sem tudi stran Bambo Eko plenic, tudi niso popolnoma razgradljive.
Naš koš je vsake dva dni poln pleničk. Ker se imam za vsaj približno ekološko osveščeno, imam kar slabo vest, vsakič ko koš praznim. Na netu sem izbrskala ameriške in avstralske popolnoma razgradljive pleničke - se jih menda da kompostirati.
Povejte, pozna katera kaj več? Kako se obnesejo? So izrazito bolj debele? Se jih da kupiti npr. v Avstriji?





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (9.5.2010 15:45:44)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




sonček33 -> RE: eko plenice (9.5.2010 16:07:57)

Mislim, d aje od Alane  za na kompostnik samo vrečka, plenice pa ne.




Urska09 -> RE: eko plenice (9.5.2010 19:44:30)

Joj, jaz sem imela ene iz Mullerja, pa sem skor cel paket stran vrgla. Ker so tako trde in toge, da je imela tamala ful rdečo in vneto kožo na trebuščku (tam, kjer pridejo trakci) in v pregibih nogic.




malažabica -> RE: eko plenice (10.5.2010 9:05:15)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

najbolj eko so pralne.


se strinjam, potem rabiš tudi eko prašek
alana in moltex pa so eko samo par %




mayday -> RE: eko plenice (23.5.2010 19:18:51)

Glede Eko pleničk je takole: Moltex so več kot 50% razgradljive, folija pleničke in embalaža pa celo 100 %. To je v dobrobit narave. Niso beljene s klorom kar pa je prednost za otročka. Za kompost niso. Je pa razveseljiva novica, da v kratkem pridejo tudi take, ki jih lahko odlagamo na kompost, več kot 75 % razgradljive. Do takrat bomo zdržali s tem kar imamo :-)




malažabica -> RE: eko plenice (23.5.2010 22:24:04)

.




Eruvande -> RE: eko plenice (15.9.2010 10:53:40)

Mene pa zanima, katere od teh eko pleničk so za novorojenčke? Alana sem videla, da je od 4kg naprej.
Za pralne se ne bom odločila, bi mi bilo pa fino, da bi bejbika od začetka imela nekaj bolj prijaznega na ritki, kot pamperske. Sama gledam tako na to, da meni tudi ne bi bilo prijetno cel dan biti v always-kah ;)

Torej...katere ritki prijazne pleničke uporabljat od začetka? Hvala :)




Andromeda -> RE: eko plenice (15.9.2010 10:57:22)

IZVIRNO SPOROČILO: Eruvande

Mene pa zanima, katere od teh eko pleničk so za novorojenčke? Alana sem videla, da je od 4kg naprej.
Za pralne se ne bom odločila, bi mi bilo pa fino, da bi bejbika od začetka imela nekaj bolj prijaznega na ritki, kot pamperske. Sama gledam tako na to, da meni tudi ne bi bilo prijetno cel dan biti v always-kah ;)

Torej...katere ritki prijazne pleničke uporabljat od začetka? Hvala :)



Ritki najbolj prijazna je golota [sm=smiley1.gif] Mi smo najprej uporabljali pamers newborn (kupljene v mullerju, kjer so orignale aus deutscland [sm=smiley36.gif]), dobro so se obnesle tudi mullerjeve. Od alane pa je dobil vnetje [sm=zmeden.gif]




Eruvande -> RE: eko plenice (15.9.2010 11:06:02)

Hehe...verjamem, da je najbolj prijazna golota [sm=smiley36.gif]
Trenutno sem kupila samo Moltex od 3-6kg. Zdej pa odvisno, kako veliko bo dete [sm=smiley1.gif]




petrolejka -> RE: eko plenice (16.9.2010 10:13:41)

Mi uporabljamo občasno (drugače imamo pralne) bambo, bambolino ali pa bio razgradljive plenice od Gri Via sistema (tviga.si). Vege4 in vitababy prodajata tudi ene razgradljive plenice. Teh še nismo sprobali. Zgoraj naštete 3 pa smo in se dobro obnesejo. Koliko sta pa bambo in bambolina razgraljivi, pa ne vem natančno, od Vege4 preko 80%, pri Gro Via pa samo piše, da so primerne za kompostiranje. Samo pri Gro Via rabiš imeti še prekrivne hlačke čez, ker razgradljivo plenico nalepiš notri (jaz je ne lepim). http://www.tviga.si/Plenice/Razgradljiva-BIO-plenica-GroBaby-za-enkratno-uporabo.php




Stran: [1]