|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cepljenje OMR
7.5.2010 20:55:47   
smej
Pred nekaj leti je bilo ogromno povedanega o OMR cepljenju. Zdaj pa je zadeva potihnila. Zanima me ali vse mamice daste svoje otročke cepit pri enem letu ali je še katera, ki se zaradi možnih stranskih učinkov (avtizem) ne more odločiti. Nam se bliža dan cepljenja in sem pričela razmišljati o posledicah. Sicer pa cepiva in člankov o cepivu niti nisem podrobno prebirala. Je katera mamica, ki se ni odločila za cepljenje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cepljenje OMR
7.5.2010 20:57:54   
frutolina
tudi take mamice so na forumu...samo dvomim da se bodo vse javile (če sploh katera), ker tu jih znajo nekatere raztrgat.Saj veš, v smislu da s tem tvoj otrok ogroža njihovega user posted image .

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cepljenje OMR
7.5.2010 21:00:38   
smej
No saj tega pa tudi ne razumem, če je otrok cepljen, ga potem ne more ogrožati bolan otrok, ali se motim?

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cepljenje OMR
7.5.2010 21:05:37   
Felicita
ne, če tvoj otrok ni cepljen (brez utemeljenega zdravstvenega razloga), pa zboli, lahko okuži drugega otroka (ponavadi mlajšega) ki še ni cepljen oz. ni cepljen zaradi zdravstvenih indikacij (alergija na cepivo).

v slo sta se drugače marca pojavila (po 10 letih) 2 primera ošpic.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cepljenje OMR
7.5.2010 21:09:30   
smej
Aha. No pa saj menda so zdaj že znani rezultati študij da ni povezave med avtizmom in cepljenjem (to sem prebrala na MON-u). 

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cepljenje OMR
7.5.2010 21:09:49   
frutolina
no, če tvoj otrok ni cepljen zaradi utemeljenih zdravstvenih razlogov , pa zboli, lahko okuži drugega otroka (ponavadi mlajšega), ki še ni cepljen oziroma ne bo cepljen zaradi zdravstvenih razlogov. Tak da ...ne se družit z tistimi otroci ki zaradi zdravstvenih razlogov ne smejo biti cepljeni...ker čeeeeeeeee slučajno zbolijo, bo okužil tvoje otroke. Jasno ko beli dan, a ne Smej?

< Sporočilo je popravil frutolina -- 7.5.2010 21:13:10 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cepljenje OMR
8.5.2010 15:16:25   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: frutolina

no, če tvoj otrok ni cepljen zaradi utemeljenih zdravstvenih razlogov , pa zboli, lahko okuži drugega otroka (ponavadi mlajšega), ki še ni cepljen oziroma ne bo cepljen zaradi zdravstvenih razlogov. Tak da ...ne se družit z tistimi otroci ki zaradi zdravstvenih razlogov ne smejo biti cepljeni...ker čeeeeeeeee slučajno zbolijo, bo okužil tvoje otroke. Jasno ko beli dan, a ne Smej?

Očitno si tudi sama med tistimi mamicami...saj veš, ki te raztrgajo...samo z druge strani....

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cepljenje OMR
8.5.2010 19:37:28   
roberta

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: frutolina

no, če tvoj otrok ni cepljen zaradi utemeljenih zdravstvenih razlogov , pa zboli, lahko okuži drugega otroka (ponavadi mlajšega), ki še ni cepljen oziroma ne bo cepljen zaradi zdravstvenih razlogov. Tak da ...ne se družit z tistimi otroci ki zaradi zdravstvenih razlogov ne smejo biti cepljeni...ker čeeeeeeeee slučajno zbolijo, bo okužil tvoje otroke. Jasno ko beli dan, a ne Smej?

Očitno si tudi sama med tistimi mamicami...saj veš, ki te raztrgajo...samo z druge strani....


danes pa res ne smeš nič več nič reči... pa tudi če uporabiš povsem normalen ton kot ga je frutolina user posted image kdo je zdaj nestrpen? user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Cepljenje OMR
9.5.2010 11:56:17   
frutolina

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: frutolina

no, če tvoj otrok ni cepljen zaradi utemeljenih zdravstvenih razlogov , pa zboli, lahko okuži drugega otroka (ponavadi mlajšega), ki še ni cepljen oziroma ne bo cepljen zaradi zdravstvenih razlogov. Tak da ...ne se družit z tistimi otroci ki zaradi zdravstvenih razlogov ne smejo biti cepljeni...ker čeeeeeeeee slučajno zbolijo, bo okužil tvoje otroke. Jasno ko beli dan, a ne Smej?

Očitno si tudi sama med tistimi mamicami...saj veš, ki te raztrgajo...samo z druge strani....



user posted image
mislim, kaj sem pa narobe rekla? Malo sem popravila odgovor od Felicita. Ampak ne veliko.

no, mam vredu pediatrinjo pa se veliko menimo o cepljenjih...pa mi je zadnjič rekla da je bil 1 primer ošpic in da ga je imel malček iz tujine. Pa da so se od njega nalezla/e medicinske sestre v Lj. Ker njihova zaščita več ne drži. Tak da po tej logiki se lahko kjerkoli okuži tudi odrasel in prenese na otroke do 1 leta ki še pač niso cepljeni, pa tudi na ostale. Ker nobeno cepivo ne zagotavlja 100% zaščite. Vsaj ne pri vseh. No, to sem izvedela od pediatrinje, da ne bo kake hude krvi.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cepljenje OMR
9.5.2010 12:04:32   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: frutolina


IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: frutolina

no, če tvoj otrok ni cepljen zaradi utemeljenih zdravstvenih razlogov , pa zboli, lahko okuži drugega otroka (ponavadi mlajšega), ki še ni cepljen oziroma ne bo cepljen zaradi zdravstvenih razlogov. Tak da ...ne se družit z tistimi otroci ki zaradi zdravstvenih razlogov ne smejo biti cepljeni...ker čeeeeeeeee slučajno zbolijo, bo okužil tvoje otroke. Jasno ko beli dan, a ne Smej?

Očitno si tudi sama med tistimi mamicami...saj veš, ki te raztrgajo...samo z druge strani....



user posted image
mislim, kaj sem pa narobe rekla? Malo sem popravila odgovor od Felicita. Ampak ne veliko.

no, mam vredu pediatrinjo pa se veliko menimo o cepljenjih...pa mi je zadnjič rekla da je bil 1 primer ošpic in da ga je imel malček iz tujine. Pa da so se od njega nalezla/e medicinske sestre v Lj. Ker njihova zaščita več ne drži. Tak da po tej logiki se lahko kjerkoli okuži tudi odrasel in prenese na otroke do 1 leta ki še pač niso cepljeni, pa tudi na ostale. Ker nobeno cepivo ne zagotavlja 100% zaščite. Vsaj ne pri vseh. No, to sem izvedela od pediatrinje, da ne bo kake hude krvi.


hm, ošpice je prinesel necepljen otrok iz tujine in okužil neko (tudi nikoli cepljeno) tretjo osebo - to je bilo vsaj javno obvestilo (tule: http://www.ivz.si/javne_datoteke/datoteke/2195-CNB_marec.pdf )


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cepljenje OMR
9.5.2010 12:20:47   
frutolina
hm, zanimivo. meni je pediatrinja povedala točno tako kot sem napisala. Ker mi je bilo prav zanimivo ko je rekla da odrasli pač nimajo več zaščite user posted image . Nisem pa šla preverjat kako dolgo cepivo drži,oziroma če je to res. Mogoče ma pa ona napačne info user posted image . No, upajmo da ošpic več ne bo.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cepljenje OMR
9.5.2010 23:47:48   
Zdrav.ko Dren
IZVIRNO SPOROČILO: smej

Aha. No pa saj menda so zdaj že znani rezultati študij da ni povezave med avtizmom in cepljenjem (to sem prebrala na MON-u). 

Ne dvomim, da na MONu vedo več...
Bi pa vseeno rad vedel, katere študije so dokazale, da cepiva ne morejo povzročiti avtizma.
Ali je že katera študija dokazala, da dojenček ne more utrpeti hude stranske reakcije po cepljenju?
Ali je že katera študija dokazala, da dojenček ne more pasti v anafilaktični šok po cepljenju?
Ali je že katera študija dokazala, da dojenček ne more umreti od cepiva?
Ali je že katera študija dokazala, da ...
Ah, saj ne morem verjet...
Dojenček lahko na cepljenje odreagira na tisoč in en način, lahko celo umre - la avtizma pa nikakor ne more staknit !!!
Kakšna logika...

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cepljenje OMR
10.5.2010 7:47:29   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Zdrav.ko Dren

IZVIRNO SPOROČILO: smej

Aha. No pa saj menda so zdaj že znani rezultati študij da ni povezave med avtizmom in cepljenjem (to sem prebrala na MON-u). 

Ne dvomim, da na MONu vedo več...
Bi pa vseeno rad vedel, katere študije so dokazale, da cepiva ne morejo povzročiti avtizma.
Ali je že katera študija dokazala, da dojenček ne more utrpeti hude stranske reakcije po cepljenju?
Ali je že katera študija dokazala, da dojenček ne more pasti v anafilaktični šok po cepljenju?
Ali je že katera študija dokazala, da dojenček ne more umreti od cepiva?
Ali je že katera študija dokazala, da ...
Ah, saj ne morem verjet...
Dojenček lahko na cepljenje odreagira na tisoč in en način, lahko celo umre - la avtizma pa nikakor ne more staknit !!!
Kakšna logika...



http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2831678/?tool=pubmed
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2682483/?tool=pubmed
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2528717/?tool=pubmed
http://pediatrics.aappublications.org/cgi/content/full/121/4/e836

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20200853
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20142376
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20118180
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20432106
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20222272
Za zadnje linke ti svetujem dostop s katerega od računalnikov katere od slovenskih univerz, ki ima zakupljen dostop do celotnih teh člankov. so pa zanimivi, priporočam branje.

poleg tega morm pa preprosto opozorit, da hude stranske učinke lahko kdorkoli (ne samo dojenček) stakne od paracetamola ali aspirina. anafilaktični šok te lahko trofne pri 35ih zaradi napačnega prahu v zraku ali pika čebele. mene je pri 17ih zaradi pika mušice, pa se nikomur, vključno z mano sanjalo ni, da sem alergična, kaj šele da bi me lahko to spravlo v bolnico.
Verjetnost za smrt pri cepljenju je 200-500x manjša kot pri okužbi s katero od bolezni, proti katerim se cepi.
vsak farmacevtski proizvod ima zraven navodila za uporabo, kjer so med drugim zapisani stranski učinki. tudi cepiva. in vsak dober zdravnik ima ta navodila in jih na zahtevo starša (oz. tistega, ki ga bo cepil) pokaže. na žalost se ljudje tega ne zavedajo (pa ne samo za cepiva) in potem zaradi aspirina umre nekje 100.000 ljudi na leto, pa aspirin obstaja že nekje 100+ let in je nekak v splošnem prepoznan kot varno zdravilo.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Zdrav.ko Dren)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cepljenje OMR
10.5.2010 10:13:58   
Zdrav.ko Dren
Vprašanje je zelo preprosto: Katera študija je dokazala, da cepiva ne morejo povzročiti avtizma? 
Pustimo zaenkrat ob strani grotesko Wakefield - Lancet -  Deer - GMC. Pustimo ob strani balast vseh študij, ki nekih dejstev niso mogle (ali hotele) potrditi...
Preprosto:
- katera študija je dokazala, da npr. cepivo proti Hep B ne more povzročiti avtizma?
- katera študija je dokazala, da npr. cepivo proti HIB ne more povzročiti avtizma?
- katera študija je dokazala, da npr. cepivo proti paralizi ne more povzročiti avtizma?
- katera študija je dokazala, da npr. cepivo proti DTaP ne more povzročiti avtizma?
- katera študija je dokazala, da npr. cepivo proti ... ITD


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Cepljenje OMR
10.5.2010 10:30:06   
Felicita
ja u redu bo! kako boš dokazu da A ne povzroča B? ker lahko privlečeš podatke, da A povzroča B (npr. 50% ljudi, ki so cepljeni proti tuberkulozi v roku 60 let umre od srčnega napada; vsi ljudje ki so umrli od ledvične akutne odpovedi so vsaj 1x vzeli paracetamol, torej paracetamol povzroča akutno odpoved ledvic?), obratno pa ne gre, že zaradi naključnih dogodkov in slučajnih sovpadanj. v skupini 100 cepljenih je 1 avtist, v skupini 100 necepljenih ni nobenega. statistično tist eden ne pomeni nič, ker gre lahko za slučajen (nepojasnjen) nastanek in ne moreš povezati cepljenja (spola, načina prehrane, kraja bivališča?) z nastankom oz še slabše, nenastankom nečesa.

ker potem lahko začnemo z dokazovanjem kaj vse ne povzroča česa. npr da mleko (ne) povzroča želodčnega raka, ena lizika na dan (ne) povzroča povišanja holesterola, 500g zelene zelenjave na dan (ne) povzroča avtizma, več kot 10g soli na dan (ne) povzroča revmatoidnega artritisa in pik komarja (ne) povzroča vnetja slepiča. ker ko sem ga šla jest ven rezat, me je 2 dni prej pičil komar, kaj pa če je on kriv za vnetje mojega slepiča?

če mi poveš kako bi ta poskus (raziskavo) speljali, grem stavit da te lahko predlagajo za kako nagrado, morda celo nobelovo, ker bi pomoje rešil enega največjih metodoloških problemov v znanosti. res.

over & out, res se mi ne da več.


< Sporočilo je popravil Felicita -- 10.5.2010 10:35:04 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Zdrav.ko Dren)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Cepljenje OMR
10.5.2010 11:35:53   
Zdrav.ko Dren
Na to vprašanje so že številni odgovorili, pa še noben ni bil predlagan za Nobelovo nagrado, kaj šele, da bi njihov predlog realizirali... Brez vsake megle (...sum A=B<1/100 pri 50%...60 let...wxy.zx...) - vprašanje je preprosto in tudi do odgovora je mogoče priti zelo preprosto, saj je potrebno zgolj prešteti avtistične otroke med cepljenimi in necepljenimi otroci. Predlog je že zelo star, realizacijo so zahtevali celo nekateri senatorji ameriškega kongresa in tudi bivša direktorica CDC dr. Julie Gerberding, ko je bila še na položaju, je izjavila, da je taka študija izvedljiva in da bi jo morali speljati ("...could be and should be..."). Starši avtističnih otrok in njihove organizacije že dolgo zahtevajo tako neodvisno študijo, ki ne bo financirana in vodena s strani farmacije, vendar brez uspeha. Kdo in zakaj se boji rezultatov??? Kdo lahko preprečuje izvedbo??? Kdo ima moč in denar???



(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Cepljenje OMR
10.5.2010 15:53:58   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

ja u redu bo! kako boš dokazu da A ne povzroča B? ker lahko privlečeš podatke, da A povzroča B (npr. 50% ljudi, ki so cepljeni proti tuberkulozi v roku 60 let umre od srčnega napada; vsi ljudje ki so umrli od ledvične akutne odpovedi so vsaj 1x vzeli paracetamol, torej paracetamol povzroča akutno odpoved ledvic?), obratno pa ne gre, že zaradi naključnih dogodkov in slučajnih sovpadanj. v skupini 100 cepljenih je 1 avtist, v skupini 100 necepljenih ni nobenega. statistično tist eden ne pomeni nič, ker gre lahko za slučajen (nepojasnjen) nastanek in ne moreš povezati cepljenja (spola, načina prehrane, kraja bivališča?) z nastankom oz še slabše, nenastankom nečesa.

ker potem lahko začnemo z dokazovanjem kaj vse ne povzroča česa. npr da mleko (ne) povzroča želodčnega raka, ena lizika na dan (ne) povzroča povišanja holesterola, 500g zelene zelenjave na dan (ne) povzroča avtizma, več kot 10g soli na dan (ne) povzroča revmatoidnega artritisa in pik komarja (ne) povzroča vnetja slepiča. ker ko sem ga šla jest ven rezat, me je 2 dni prej pičil komar, kaj pa če je on kriv za vnetje mojega slepiča?

če mi poveš kako bi ta poskus (raziskavo) speljali, grem stavit da te lahko predlagajo za kako nagrado, morda celo nobelovo, ker bi pomoje rešil enega največjih metodoloških problemov v znanosti. res.

over & out, res se mi ne da več.


Odlični odgovori!!!!user posted image user posted image user posted image Se vidi, da si v tem "doma". Z veseljem berem user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Cepljenje OMR
10.5.2010 21:55:20   
frutolina
IZVIRNO SPOROČILO: Zdrav.ko Dren

Kdo in zakaj se boji rezultatov??? Kdo lahko preprečuje izvedbo??? Kdo ima moč in denar???





-Kdo in zakaj? Hm...farmacevtske družbe? Mogoče zato, ker če bi se dokazalo da res povzročajo nepopravljivo škodo otrokom - bi imeli za izplačat zelo velike odškodnine, pa še večina staršev ne bi več cepila otrok? No, v takem primeru cepiv niti več ne bi dajali v promet, ker vsako cepivo mora biti varno. Hm, drug odgovor pa so mogoče starši? Ker po cepljenjih se marsikdo na forumu sprašuje zakaj se je njegov otrok tako premenil, zakaj kriči, več ne spi, je od cepljenja nonstop bolan,zakaj ima strašno otečeno nogico, zakaj ga kuha grozna vročina, zakaj je po cepljenju z OMR dobil ošpice- pač neko posebno blažjo obliko ki jo lahko povzroči cepivo... ampak čez čas se na to pozabi. Tretji odgovor so mogoče vlade?  Ker zagotavljajo da so cepiva varna, in če se dokaže da niso...bi izgubljali tožbe ki bi jih zoper njih vlagali starši otrok ki so utrpeli posledice.
No, marsikdo in zaradi marsičesa. Denar je sveta vladar.
-Kdo preprečuje izvedbo? Hmm...farmacevtske družbe??
-Kdo ima moč in denar? Hmmm...farmacevtske družbe???

Ali ti misliš drugače?
No, pa ker vidim da maš tisočineno vprašanje ki so neodgovorjena, me zanima če mogoče veš kaj se je zgodilo s predlogom novega zakona o nalezljivih boleznih, ki se po nekih predalih kotali že hm, 2 ali tri leta?

No, felicita jaz nimam nič proti tvojim odgovorom. Me veseli da znaš odgovore dobro podkovati. In ne se razjezit če nekdo drugače misli. pri vseh stvareh je tako.





(odgovor članu Zdrav.ko Dren)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Cepljenje OMR
11.5.2010 13:52:30   
moglan
smej, jaz razmišljam podobno in ga ne bom dala cepit.

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Cepljenje OMR
11.5.2010 22:42:54   
Zdrav.ko Dren
Ja - res, tisoč in eno vprašanje je še neodgovorjeno, nekateri odgovorni za izvajanje cepljenja pa v javnosti praviloma nastopajo, kot da jim je vse jasno, kot da poznajo vse odgovore, kot da je stroka zastavila že vsa vprašanja in nanje tudi ustrezno in dokončno odgovorila. V medijih se ustvarja črnobela slika, da je stroka soglasna glede varnosti cepiv, neuki laiki pa trosijo naokrog nedokazane neumnosti o stranskih učinkih cepiv in sejejo strah med ljudmi.

In pridemo do tisoč in drugega vprašanja: ali je slika res tako črnobela?
Lahko bi citiral slovenske strokovnjake, ki vidijo sliko v več barvah, vendar pa očitno bolj verjamemo tujim virom in glede na vse linke malo višje v angleščini, si bom tudi sam dovolil citirati nekdanjo direktorico ameriškega NIH dr. Bernadine Healy: "I think that the government or certain public officials in the government have been too quick to dismiss the concerns of these families without studying the population that got sick. I think public health officials have been too quick to dismiss the hypothesis as irrational without sufficient studies of causation." Ta izjava je bila podana leta 2008 - po tem, ko je bila priznana odškodnina avtistični deklici Hannah Poling, saj je HSS potrdil, da so cepiva poslabšala njeno zdravstveno stanje tako, da se ji je pojavila epilepsija in simptomi avtizma. Zanimivo je o tej zadevi spregovorila na CNN takratna direktorica CDC dr. Julie Geberding TUKAJ.



< Sporočilo je popravil Zdrav.ko Dren -- 11.5.2010 22:44:57 >

(odgovor članu moglan)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Cepljenje OMR
8.9.2010 19:55:44   
Zdrav.ko Dren
Zdaj pa še novica iz Velike Britanije: otroku (z avtizmom) je sodišče priznalo odškodnino, saj naj bi mu cepivo OMR povzročilo poškodbo možgan, epilepsijo. No coment...
http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/7970199/Mother-wins-MMR-payout-after-18-years.html

(odgovor članu Zdrav.ko Dren)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Cepljenje OMR
9.9.2010 21:38:00   
ZoyaEva
To cepljenje ni obvezno ? Se cepi samo pri 1 letu ? 

(odgovor članu Zdrav.ko Dren)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Cepljenje OMR
29.3.2011 15:34:55   
Anonimen
Mi lahko razloži kdo kakšno cepivo je OMR? Kdaj se ga cepi v slo?

(odgovor članu ZoyaEva)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Cepljenje OMR
5.4.2011 19:50:28   
Zdrav.ko Dren
Šele danes sem prebral članek iz sobotne priloge dela iz 19.3.2011 - kdor ga še ni, ga lahko dobi s klikom na to povezavo:
Članek je v bistvu precej zmeden, kar je milorečeno nenavadno, če vemo, da ga je napisala edina zdravica, ki je na Pediatrični kliniki pristojna za obravnavo otrok z avtizmom. Ker ni referenc, navedkov ni mogoče preveriti, vendar pa zgodbo poznam iz tujih virov, zato me žalosti cel kup netočnosti. Preobširno bi bilo, da bi vse komentiral, zato se bom vprašal le eno vprašanje: Kaj je novega?
Kaj nam je sploh hotela povedati? Da so tudi med zdravniki prevaranti in zaslužkarji, ki so za denar pripravljeni podpisati ponarejene podatke? To že vemo! To smo vedeli že davno pred dr. Wakefieldom (osebno sem prepričan, da je dr. Wakefield žrtveno jagnje, ne pa pokvarjen prevarant...)
Ali nam je hotela sporočiti, da je spremenila svoje mnenje o možnem vplivu cepiv na avtizem - za revijo Zdravje je namreč pred nekaj leti izjavila: »Za zdaj se ni potrdilo, da bi bilo zgolj cepivo povzročitelj avtizma, ne moremo pa izključiti, da pri določenem odstotku gensko posebno ranljivih otrok ni možno tudi to.« Če se je torej o tem premislila, bi človek pričakoval glede na njeno pozicijo, da bi o tem objavila strokoven članek v strokovni literaturi ne pa v "rumenem tisku". Verjetno bi bil najprimernejši kar Zdravstveni vestnik, v katerem že od januarja 2009 sameva edini slovenski medicinski članek o avtizmu - ki ga pa ni napisala ona, kot bi mogoče kdo pričakoval glede na njeno pozicijo, temveč upokojeni ekspert za toksičnost živega srebra dr. Alfred B Kobal: Možni vplivi živega srebra na patogenezo avtizma. V članku dr. Kobal pojasnjuje, na kakšen način bi lahko živo srebro v cepivih škodovalo dojenčkom in kot edina naša strokovnjakinja za avtizem je gotovo prva poklicana, da strokovno odgovori na članek, če je sedaj prepričana, da cepiva ne morejo povzročiti avtizma.
Kaj je torej novega?
Kaj nam v resnici novega pove o možnem vplivu cepiv na avtizem? Ali se kaj spremeni odgovor na to vprašanje, če se bo čez čas izkazalo, da se je dr. Wakefield pozabil obriti, da se je začel drogirati, da je pedofil - mogoče nam bo kak novinar dokazal celo, da je bil nepismen, ko je delal tisto študijo... Ali je to sploh bistveno?
Cepiva imajo tudi stranske reakcije, to dejstvo! Od raznih manjših oteklin, nespečnosti, vročine, krčev, pa do hujših zapletov, vnetij možganov, paralize... Ne samo dojenček - tudi odrasel človek lahko od cepiva umre! Kdor misli, da človek lahko umre od cepiva, ne more pa dobiti avtizma, je pa res model...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Svinjska gripa
Sanikaa

Se boste cepili proti "svinjski" gripi?

Da, vsi družinski člani. (3%)

Da , samo odrasli. Otroke ne. (2%)

Samo otroke. (0%)

Ne! (87%)

Še ne vem. (9%)


Število vseh glasov: 383

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!