Nujno - pecivo iz pšeničnega zdroba (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


LERO -> Nujno - pecivo iz pšeničnega zdroba (6.5.2010 7:33:57)

A je katera delala tole pecivo?
Testo: 3 dl mleka, 10 dag orehov, 24 dag slad., 30 dag pšeničnega zdroba, pol žlice sode bikarbone
Krema: 5 dl mleka, 4 žlice moke, 15 dag slad., 15 dag marg.

Testo je zelo redko, vendar mora počivati 3 ure. A se bo potem kaj zgostilo? Po eni uri ni bistvene razlike. A lahko dodajam pšenični zdrob v poljubnih količinah, dokler se ne zgosti?
A so kakšne težave pri nastanku kreme?


Hvala.




TomTaylor -> RE: Nujno - pecivo iz pšeničnega zdroba (6.5.2010 8:10:58)

če boš dala še peči v pečico se bo pšenični zdrob skuhal oz. spekel in nabreknil.




donat -> RE: Nujno - pecivo iz pšeničnega zdroba (6.5.2010 8:56:13)

pšenični zdrob nabrekne. tako da mora biti tekoče, ni panike[sm=smiley1.gif]


dober tek!




**Tinkara78** -> RE: Nujno - pecivo iz pšeničnega zdroba (6.5.2010 10:01:54)

A se lahko uporabi tudi koruzni zdrob? A lahko napišeš kako poteka postopek s kremo.

Imam viška koruzni zdrob in ne vem kako ga na hitro porabiti. Se priporočam za recept[sm=smiley1.gif]




LERO -> RE: Nujno - pecivo iz pšeničnega zdroba (7.5.2010 8:10:52)

Krema: mleko, sladkor in moko - jaz sem dala ostro - sem skuhala kot puding in nato ohladila. V ohlajeno zmes sem dala stepeno margarino in nastala je zelo okusna krema.

Testo - po treh urah je bilo še vedno premehko za valjanje, tako da sem dodal precej pšeničnega zdroba - mislim, da se ta zdrob potem ni dovolj nabreknil. Na koncu sem dodala še moko, da sem sploh lahko zvaljala.

Ampak, kljub temu je nastalo lično pecivo iz treh oblat, vmes in na vrhu pa krema. Za okras pa sem dala malo mrvic.




2violina -> RE: Nujno - pecivo iz pšeničnega zdroba (7.5.2010 9:00:12)

IZVIRNO SPOROČILO: LERO

Krema: mleko, sladkor in moko - jaz sem dala ostro - sem skuhala kot puding in nato ohladila. V ohlajeno zmes sem dala stepeno margarino in nastala je zelo okusna krema.

Testo - po treh urah je bilo še vedno premehko za valjanje, tako da sem dodal precej pšeničnega zdroba - mislim, da se ta zdrob potem ni dovolj nabreknil. Na koncu sem dodala še moko, da sem sploh lahko zvaljala.

Ampak, kljub temu je nastalo lično pecivo iz treh oblat, vmes in na vrhu pa krema. Za okras pa sem dala malo mrvic.



Nekaj podobnega sem že delala. Naj ti povem, da se tako pridobljeno testo ne valja ampak se z žlico porazdeli po pekaču in poravna. Krema se ne peče ampak se razmaže (še topla) po pečenem testu.




LERO -> RE: Nujno - pecivo iz pšeničnega zdroba (7.5.2010 19:20:59)

Super, na to pa nisem pomislila, da bi to z žlico dala na pekač. Bom drugič tako naredila. Ja, kremo pa sem še toplo namazala na oblate.
Hvala.




Stran: [1]