Koliko plačujete elektrike? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


vaney -> Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 12:57:02)

Pri nas mesečni znesek nanese okrog 90€. Od elektronike imamo 1 štedilnik, 2 hladilnika z zamrzovalnim delom, 2 pečici, 3 televizije, 1 računalnik, 1 masažna banja, 1 klimatska naprava, 1 pralni stroj, 1 sušilni stroj in nekaj majhnih gospodinjskih aparatov. Zdaj pa smo dobili poračun in moramo doplačat še okrog 200€. Mož je prepričan, da je vsega "kriv" sušilni stroj, jaz pa skoraj ne morem verjet. V celi zimi je delal enih 20-30x, obrok elektrike je zrastel iz dobrih 70€ na 90€, plus še poračun. Dajte mi povedat, a sušilni stroj res toliko porabi? Imamo pa večino aparatov energetski razred A in se mi zdi, da ful plačujemo za to. Kaj pa vi?




Katy78 -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 12:59:07)

Mi živimo v bloku in plačujemo elektrike ca. 25 eur.




ledenaa -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 13:00:56)

Ja,sušilni stroj velik porabi.
Če klimo ugašate in prižigate tudi veliko potroši




čebelica01 -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 13:01:15)

jaz definitivno nimam tolko

imam en štedilnik  eno pečico  pralni stroj pomivalni sušilni dva računalnika , ki nonstop gorita mali gospodinjski aparati pa sej veš kaj še zraven spada .

pa mam 40 € mesečno res pa je , da perem in sušim vikend varianta , ko je poceni tok pa tudi likam takrat




melanija -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 13:05:23)

Pri nas plačujem 45 Eur, poračuna sem imela 80 Eur, zaradi klime, ki sem jo zjutraj prižigala zaradi otrok, ko smo se preoblačili za v vrtec. Drugače pa kuham na elektriko vsaki dan kosilo in večerjo, 1 TV - prižgana cel dan, 1 računalnik - prižgan praktično cel dan, pa luči, ki jih pozimi moram imeti prižgane cel dan, če ne ne vidim nič, pomivalni - najmanj 1x na dan, pa pečica tudi laufa skoraj vsaki dan. Pa še pralni in sušilni - samo pazim da laufajo ponoči oz. za vikende ko je tok cenejši.




klavdijas -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 13:08:39)

Pri nas plačujemo mesečno kolikor porabimo, po števcu. Čez zimo je bilo cca 65 - 70€. Smo pa štiri članska družina v hiši, ki jo ogrevamo na plin. Električni porabniki : pomivalni stroj, dva hladilnika z zmrzovalnim delom, zmrzovalna omara, računalnik, ki je ves čas prižgan, masažna banja, pralni stroj, sušilec, nešteto luči, ki so kar naprej prižgane, likalnik, liaklna preša, stroji za šivanje., štedilnik, pečica...Je pa nekaj, jaz striktno perem, pomivam in sušim samo na nočni tok. Res malokrat naredim izjemo in jih uporabljam na dnevni tok. Koliko pa porabi sušilec, ti pa povem, čez poletje, ko ne bom sušila perula z njim.

Lp,

Klavdija




rija -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 13:10:33)

55 eur. štedilnik, pečica, pomivalec, pralni, klima hladilnik+zamrzovalnink, 3 računalniki non stop, 1 tv non stop....vse ostalo na elektriko.

je pa res, da sem v tej rundi dobila poračuna nekaj čez 800 eur........v plus[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] tak, da naslednje leto ne bomo plačevali elektrike[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




vaney -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 13:10:56)

Pri nas klima laufa ful redko, parkrat gretje zjutraj, pa poleti občasno...ni pa vsakodnevno v uporabi. Pomivalni laufa skoraj vsak dan, pralni pa ene 3-4x na teden. Likam ful malo, pa še za to imam likalno prešo. Kuham ful malo, ker en štuk nižje kuha stara mama z štedilnikom na plin ali drva. Tv in računalnik pa res laufata cel dan, včasih rač. še ponoči...pa še skoz je fullll...naj se grejo solit[sm=hudicek1.gif]




aljuška -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 13:22:18)

52 eur cca mesečno. poračuna še nismo dobili . klimo pa prižgemo poleti ko je res neznosno. drugače pa imamo termo akumulacijsko pečko + obične stvari na elekriko.




poli* -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 13:26:20)

Vaney- meni se zdi, da niti ne plačujete ne vem koliko.
Mi up. pralni stroj 5x tedensko (večinoma poceni tok), pomivalni 3x tedensko (tudi nočni tok), luči, bojler, sušilec (približno 20x letno) in računalnik. pečice niti ne rabim. Aja, grešni kozel je verjetno hladilnik, ki je star okrog 25 let [sm=hudicek1.gif], ampak dokler mi ne bodo verjeli, da je to gl. krivec, bo požrl elektrike še pa še.
Do sedaj plačevali po 60€/na mesec, letos prišel poračun okrog 180€, tko da bo cifra še višja.




*alja* -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 13:50:27)

86e na mesec, mamo 2 veliki zamrzovalni skrinji, 2 hladilnika, 3 pečice, 1 bojler  (v letni kuhinji), zunaj nekaj strojev na elektriko ("šrotaš,...). 2 pralna stroja, 1 pomivalni

Poračun 135 v plus.




vaney -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 13:53:38)

Našla dežurnega krivca...klima[sm=hudicek1.gif]Zdaj moram samo še počakat moža, da zvečer pride iz službe in vidi, da sem imela prav[sm=jezicek.gif]ni vsega kriv sušilec, ampak njemu tako draga kliiiiima[sm=smiley36.gif]




TomTaylor -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 14:46:25)

2 tv-ja
3 comp-i
2 pomivalca
2 pečici
2 mikrovalovki
2 pečici
2 toasterja
2 pralna stroja
2 sušilca
3 hladilniki
2 zmrzovalni omari
1 indukcija
2 radia
3 nočne lučke (zaradi ortok)
2 zunanja senzorska reflektorja, ki skoz svetita za vsakega mačka, ki gre čez dvorišče

skratka, ena povprečna hiša

zadnja položnica: 77 evrov, probamo pa kar največ trošit v poceni tarifi, samo ne gre vedno




Julija08 -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 14:57:54)

70 €, pa nas je 6, živimo v hiši, 2 nadstropja.

Imamo pa:
- 4x Tv
- 1x pralni stroj
- 2x bojler
- 1x Comp
- 2x zamrzovalna skrinja
- 1x mikrovalovna
- 2x pečica (redko v uporabi, cca 1x na teden)
- 2x hladilnik

se mi zdi, da vi kar precej plačate....




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.4.2010 15:02:30)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Eva19 -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 15:11:57)

midva živiva v bloku in plačujeva 30 € mesečno. Imava eno pečico, 2 televiziji, 1 hladilnik z zmrzovalnim delom, 2 računalnika, gospodinjski aparati, mikrovalovna in pralni stroj. Pa še luči mava skor čez cel dan prižgane, ker v 2h prostorih ni oken in je tam in na hodniku kar temno. Poračuna sva imela pa 40 €, pomoje da zato, ker je on prej sam živel in je bla poraba pač manjša, zdej smo pa trije to leto. 




Klemy82 -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 15:53:30)

cca 80 eur na mesec pa imamo svega i svašta (2 gospodinjstvi si delimo račun)[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ... jst kuham na štrom, 2 pečici, 3 hladilniki, 2 pralna stroja, en sušilni, skrinja, 2 mikrovalovki, 3 tvji, kaloriferji in ostala električna krama+ fotrova delavnica. Koliko bo pa poračuna bomo pa še videli.




luan -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 16:03:56)

Plačujemo 80 eur za dvonadstropno hišo.
imamo pa:
- 4 tv(s skoz prižgana)
- 2comp(skoz prižgana)
- 2 pečice
- 2 indukcije
- 1 mikrovalovna
- 2 zamrzovalni omari
-3 hladilniki
- grelec za vodo
- pralni stroj(2x na teden)
- pralno sušilni stroj(laufa 6x na teden)
- klima
- 3 šivalne mašine(skozi ves dan najmanj ena laufa)
- pa še ostale drobne stvari, ki brez el.ne dajo nič od sebe




rija -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 16:19:40)

IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Našla dežurnega krivca...klima[sm=hudicek1.gif] Zdaj moram samo še počakat moža, da zvečer pride iz službe in vidi, da sem imela prav[sm=jezicek.gif] ni vsega kriv sušilec, ampak njemu tako draga kliiiiima[sm=smiley36.gif]


ne vem če bo glih klima[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
mi smo si s klimo kurile letošnjo zimo v trgovini pa je bilo elektrike za 300 eur po dejanski porabi. pa je bila prižgana na gretje non stop od 8.00 do 18.00
klime v bistvu zelo malo porabijo.

zato mi je bilo tudi hecno, da je od ene rrovke mož izjavil, da ne bodo kupili klime, ker so ekološko osveščeni, pa šparajo na elektriki. sušilec pa itak da ni problem[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




bubal -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 16:36:51)

IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Mož je prepričan, da je vsega "kriv" sušilni stroj, jaz pa skoraj ne morem verjet.


Nam je serviser povedal, da sušilec porabi do 150% več E kot npr.pralni stroj, kar je logično saj ima močan grelec. Po dooolgem premišljevanju smo ga prodali [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]....včasih ga še pogrešam.





noranate -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 16:42:51)

Tvojih stroškov Vaney definitivno ni kriv samo sušilec. pazi na odpiranje hladilnika. Ponavad vedo predvsem otroci, pa tudi veliki otroci (beri moški[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) odpret vrata hladilnika, se naslon nanje in razmišlja kaj bi? !  Logično, da se bo posledično aparat večkrat vklapljal.
Osnovno pravilo je (nasvet električarja) naj nikoli ne bi dva večja porabnika delala obenem. Npr. Pralni in sušilni stroj, električni štedilnik in sušilnik, ker je poraba dosti večja.
Kateri energetski razred so gosp. aparati? Na tvojem mestu bi si sposodila tisto napravico na elektro in bi videla kam gre elektrika.
Kakšne žarnice imaš v prostorih, kjer se največ zadržujete zvečer?
Če imaš plazmo - ona je zares velik porabnik elektrike (proti ostalim TV). Bojler naj bo skoz priklopljen na dol. temperaturo, ker porabi dosti več če ga vklapljaš sproti. Klima je tud velik porabnik (seveda spet odvisno od izkoriščenosti glede na prostor in energ. razred). In še velik tega.
Punca na delo, mal računaj, pa boš videla.
Svetujem pa ti, da vsak mesec sprot nosiš porabo na elektro in ne bo nobenih poračunov. Srečno [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]!




shewolf -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 16:52:40)

Letno povprečje je cca 40€.




LoCa -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 17:30:35)

običajno sem imela cca. 18 evrov in sem vedno dobila okoli 50 evorv dobropisa, letos pa sem dobila celo za doplačat 50 evrov[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. za prejšnji mesec pa je 24. a se je mogoče podražala?




K_a_t_i -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 19:12:26)

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Mi živimo v bloku in plačujemo elektrike ca. 25 eur.

Enako.




poli* -> RE: Koliko plačujete elektrike? (22.4.2010 19:16:41)


IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Na tvojem mestu bi si sposodila tisto napravico na elektro in bi videla kam gre elektrika.

A to se da sposodit/najet? ker to bi pa rada preizkušala, da odkrijemo krivca.




Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>