duda - prst (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


AnciM -> duda - prst (16.4.2010 12:32:22)

Je imela mogoče katera zaradi prezgodaj odpravljene dude, potem problem s cuzanjem prsta. Moj 20 mesečnik je danes uspel zgubit dudo in sem izkoristila priliko. Sedaj me je pa strah, da bo prste odkril.




baguSka -> RE: duda - prst (16.4.2010 12:33:33)

Da bi kr tko menju se nism slisala.....

Jaz npr ze od nikoli nisem marala dude, sem pa obozevala prst, katerega sem cuzala do 4. razreda OŠ!![sm=zardeva.gif][sm=zardeva.gif][sm=zardeva.gif][sm=zardeva.gif][sm=zardeva.gif]




lana38 -> RE: duda - prst (16.4.2010 13:18:15)

O, ja, moj mlajši 2 leti in 4 mesece, pa takoj, ko damo dudo na stran, uporabi prste. Tako da ne vem, kako se je bomo odvadili.
LP




livia -> RE: duda - prst (16.4.2010 13:36:22)

Naša ne, od znanke pa ja.




Taddy78 -> RE: duda - prst (16.4.2010 14:26:41)

Mi smo ga od dude "odstavli"pri 4.letih in HB ni ugotovil, da bi lahko bil prst dobra zamenjava.




darja.mark -> RE: duda - prst (17.4.2010 1:42:55)

mojemu rastejo zadnji zobki in je grozno kar se dude tiče..kar naprej bi jo mel v ustih, vleče jo ko novorjenček :)

če pa nima dude pa takoj prst v usta, al pa celo roko če bi šla [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]  pa prej nikol ni prstov v usta dajal....




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.4.2010 8:11:30)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




krtačka -> RE: duda - prst (17.4.2010 8:23:14)

Duda pri 4., 5. letih[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Brez zamere, ampak kaj res ni šlo prej odstavit? Prst ne rečem, je težje, ampak DUDO?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Moj otrok je star 2.5 let in se mu da že čist vse lepo razložit, ne znam si predstavljat da bi še dudo vlekel.
Ne vem al se vam ni dalo prej trudit ali v čem je bila težava? Res ne razumem tega.




AnciM -> RE: duda - prst (17.4.2010 12:22:39)

Preživeli prvo noč brez [sm=smiley29.gif]. Zaspi še nekako, samo ponoč pa vsako uro dretje. Koliko časa pa lahko to traja?

Prstov pa k sreči čez dan nima v ustih. Ponoči ne vem in me tudi ne bi motil, če bi jih imel.




zmajaz -> RE: duda - prst (18.4.2010 22:14:06)

Naša ta prva je dala sama dudo pri 7 mesecih stran - naenkrat je ni več marala, za ponoči je pa itak nikoli ni imela, silili je pa tudi nismo z njo. Ta drugi je pa bil nor na dudo, dan in noč jo je vlačil po ustih, po možnosti pa še 1 v roki - skratka pravi odvisnik - pa smo mu jo pri 9,5 meseca za hec probali vzeti, da vidimo, kaj bo. Če bi bilo hudo, bi mu jo dali nazaj, tako je pa sploh skoraj ni pogrešal. Čez dan je bil morda za odtenek bolj siten kot sicer, ko je ratal zaspan - ampak to samo prvih nekaj dni, pa tudi nič kritičnega, ponoči je pa bilo tako, da se je 1. tri noči po 1x na noč zbudil in začel jokati, pa sem ga samo malo kar v temi po ritki potrepljala in je v minutki nazaj zaspal, od takrat dalje pa ponoči veliiiiiiko bolj mirno spi kot prej, ko je še imel dudo in mu jo je bilo treba po parkrat na noč popravit, če je ni sam našel. Prsta pa tudi ni začel sesati. V glavnem presenetil nas je prav vse na celi črti, tako da mislim, da imajo strokovnjaki prav, ko nam govorijo, da je treba dati dudo kar kmalu po 6. mesecu stran, ker je takrat lažje pozneje. [sm=bravo.gif]




Stran: [1]