otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tanja1980 -> otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 20:55:25)

Ali lahko daš otroka v tem stolčku na prvi sedež sedet, če se air bagi ne dajo izklopit...

sem malo gledala pa so konraoverzne info, rabim pa nujno do jutr vedet???
hvala




smej -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 21:07:48)

Ne




laura28 -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 21:30:42)

V nobenem primeru ne smeš dati sedet otroka, v avtosedež od 9 kg naprej, na prvi sedež.
Edino lupinico lahko z isklopljenimi erbegi.




rija -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 21:37:34)

razen v primeru, da ga ne boš v poršu dvosedu nekam peljala, me resnično zanima motiv, zakaj ga sploh dati na sprednje sedeže[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




urška -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 21:43:38)

jaz enkrat sina tako peljala. bila je pač izredna situacija in ni šlo drugače. ko so me ustavili policisti (pač kontrola dokumentov) mi niso rekli, da ga ne smem tako vozit. moram pa priznat, da ni ravno prijeten filing otroka tako vozit. in se je tudi samo takrat ot naredilo.




tinec78 -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 22:00:07)

Oj,

po moje se sme tko vozit, airbagi pa MORAJO bit priklopljeni, Edini razlog, da so izklopljeni je da voziš spredaj lupino, če bi se airbag napihnil, bi otroka v lupini poškodoval (stisnil). Drugače pa je ista zaščita otroka, v sedžku 9+ če sedi spredaj ali zadaj, ne vidim razlike... ko bo moj šel v tavelik sedež, zna bit da se bo vozil spredaj, ko biva sama, kot zdaj.

lp
Tina




rija -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 22:13:08)

po tvoje ja. po zakonu pa ne.


je pa res bolje tak, kot pa med sedeži neprivezan....ja, to pa res....




Andromeda -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 22:27:52)

Sem iskala po ZVCP-ju, ki pravi tole: 102.člen: (14) Med vožnjo v dvoslednem motornem vozilu z vgrajenim zadrževalnim sistemom mora biti otrok, mlajši od 12 let ali manjši od 150 cm, zavarovan z zadrževalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni rasti in telesni masi. V osebnem avtomobilu, v katerem zaradi konstrukcijskih lastnosti avtomobila otroka ni mogoče zavarovati na tak način, sme sedeti tak otrok le na zadnjem sedežu.

Torej lahko sedi v ustreznem avtosedežu na prednji sedežih.




Andromeda -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 22:29:09)


IZVIRNO SPOROČILO: rija

po tvoje ja. po zakonu pa ne.






Vsemogočna Rija, nimaš vedno prav [sm=jezicek.gif]




rija -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 22:31:02)

potem pa lahko[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

tudi prav.





rija -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 22:31:27)

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: rija

po tvoje ja. po zakonu pa ne.






Vsemogočna Rija, nimaš vedno prav [sm=jezicek.gif]


a boš zdaj naslednji teden srečna?




Andromeda -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 22:32:50)


IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: rija

po tvoje ja. po zakonu pa ne.






Vsemogočna Rija, nimaš vedno prav [sm=jezicek.gif]


a boš zdaj naslednji teden srečna?



Sem že brez tega srečna [sm=smiley1.gif]




rija -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 22:33:53)

če ti tak praviš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




dskubin -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (15.4.2010 22:51:34)

Tu v Angliji se mi zdi da kar večina vozi otroke na prvem sedežu. Meni izgleda ful čudno, ker pač nisem navajena. Je pa statistično najbolj nevaren sovoznikov sedež, ker voznik pač avtomatično sebe varuje oz. obrne stran od tam, kamor se zaleti :) No, ker je statistično najvarnejši sedež za voznikom, sem tja dala stolček od taprvega otroka. Zdaj pa imam 3 in nimam glih neke izbire, so vsepovsod zadaj, seveda vedno v stočkih, ki se pa selijo tako, da je nam najugodneje jih pripenjat.




knedli -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (16.4.2010 7:31:31)

Lahko ga voziš spredaj, samo če ima avto airbage je treba dat sedež čist nazaj, ker v primeru nesreče je sila airbaga premočna za tako majhne otroke.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.4.2010 8:18:12)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




skuštrana -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (16.4.2010 8:45:07)

in mi je rekel da Airbag pustim vključen vendar sedež (avtomobilski) dam čisto nazaj....


Tako je prav.

A ni statistično najbolj varen zadnji srednji sedež?




špelin@ -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (16.4.2010 8:49:17)

Slučajno poznam primer, ko ima družina megana in zadaj sedita mlajša otroka (v sedežih 9-18 kg) + mama v sredini, spredaj pa oče (voznik) in sin (5 let) v avtosedežu 9-36 kg. Žal ne spravijo vseh otroških sedežev zadaj in je to trenutno za njih edina izvedljiva varianta. Ne vem pa, kako imajo v tem primeru urejeno z airbagom...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.4.2010 12:53:24)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




tanja1980 -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (16.4.2010 18:42:45)

Hvala,

ja to sem tudi sama prebrala, da lahko če je sedež nazaj, samo mora bit otrok velik že 150 cm...

sem se odločla, da tega ne bo izvedla, ker je preveč zakomplicirano.....

BTW,

RIJA kaj sploh pišeš, če se delaš pametno in hočeš modrovat, me sploh ne zanima, kaj si misliš. Kaj te briga, zakaj to sprašujem. Se ti ne zdi, da imam pametn razlog, sicer ne bi spraševala...

vedno jo vozimo zadaja, torkat sem pa hotela v avtu nekaj peljat...in sem se hotela prepričat, če je to zakonsko dovoljeno in če je varno, ker je o tem zelo malo napisanega....


get a life.............




Dashenka -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (16.4.2010 20:22:11)



Glej zakon pravi takole:

Med vožnjo v dvoslednem motornem vozilu z vgrajenim zadrževalnim sistemom mora biti otrok, mlajši od 12 let ali manjši od 150 cm, zavarovan z zadrževalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni rasti in telesni masi. V osebnem avtomobilu, v katerem zaradi konstrukcijskih lastnosti avtomobila otroka ni mogoče zavarovati na tak način, sme sedeti tak otrok le na zadnjem sedežu.

Kar pomeni, da otroka lahko pelješ na prvem sedežu v ustreznem otroškem sedežu, kar Roemer 9-18 seveda je.
Vendar, glede na to, da imaš verjetno airbag, moraš sedež porinit čimbolj nazaj.

Ko pa je otrok starejši od 12let ali večji od od 150cm, pa lahko sedi na prvem sedežu brez pomagal. kot so otroški sedeži ali jahači.




Taddy78 -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (18.4.2010 18:39:38)

Zdaj pa nekaj ne razumem...a so samo na naši lupinici slike, da otrok ne sme biti na sprednjem sedežu, če so airbagi, al se mi sanja (je namreč kar staaar model).

Tako da, ne, če so airbagi se ne sme. Pa ne gre se za to, katera sedaj ima prav in katera ne, pa če je zapisano v zakonu ali ne, ampak če se ti vklopi airbag, mislim da ne ne rabim napisat kake so posledice. Gre se samo za varnost otroka.





skuštrana -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (18.4.2010 18:42:22)

IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Zdaj pa nekaj ne razumem...a so samo na naši lupinici slike, da otrok ne sme biti na sprednjem sedežu, če so airbagi, al se mi sanja (je namreč kar staaar model).

Tako da, ne, če so airbagi se ne sme. Pa ne gre se za to, katera sedaj ima prav in katera ne, pa če je zapisano v zakonu ali ne, ampak če se ti vklopi airbag, mislim da ne ne rabim napisat kake so posledice. Gre se samo za varnost otroka.




Tukaj ni govor o lupinici, ampak o sedežu 9-18kg. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




krtekxx -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (18.4.2010 18:47:08)

Ne vem točno kaj pravi zakonodaja, vendar pa na spletni strani ADACa www.adac.de lahko najdeš crash test take situacije iz katerega izhaja, da je najvarnejša pozicija za otroka v avtu prvi sedež pomaknjen v maksimalno lego nazaj z vklopljenim air bagom. Nisem pa točno študirala ali je to za že od 9 naprej, ali le od 18 naprej. Mi vozimo otroke zadaj.




Taddy78 -> RE: otroka v romerju 9-18 kg na prvi sedež?? (18.4.2010 18:50:39)

Mislim da nima veze kaj je (sedež ali lupinica) nevarnost je ista.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>