|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nadure!?
11.4.2010 19:20:19   
nanč
Glede nadur sem že spraševala,vendar še zdaj nevem kako je s tem??Eni pravijo tako,drugi spet drugače.Pri nas velja,da ni potrebno delati nadur,če imaš enega otroka do 3 leta starosti.Vendar pa se zdaj govori,da tak zakon sploh ne obstaja.Glede 4-urnega ali več,to mi je vse poznano in je zakonito.Ampak mene res zanima kako je s tem 8-urnim delovnikom.Ker pri nas non stop šibajo nadure in sobote.Jaz si to pri dveh otrocih in šolanjem ob delu težko privoščim,delo nasploh pa je utrujajoče.

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nadure!?
11.4.2010 19:43:03   
**Tinkara78**
Zakon o delovnih razmerjih pravi:


190. člen
(varstvo v času nosečnosti in starševstva v zvezi z nočnim in nadurnim delom)


(1) Delavcu, ki neguje otroka, starega do treh let, se lahko naloži opravljanje nadurnega dela ali dela ponoči samo po njegovem predhodnem pisnem soglasju.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nadure!?
11.4.2010 19:45:12   
nanč

190. člen
(varstvo v času nosečnosti in starševstva v zvezi z nočnim in nadurnim delom)


(1) Delavcu, ki neguje otroka, starega do treh let, se lahko naloži opravljanje nadurnega dela ali dela ponoči samo po njegovem predhodnem pisnem soglasju.

Kje se to da prebrat?



_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nadure!?
11.4.2010 19:58:05   
**Tinkara78**
Tukaj:

http://www.mddsz.gov.si/si/zakonodaja_in_dokumenti/veljavni_predpisi/zakon_o_delovnih_razmerjih/#c16844

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nadure!?
11.4.2010 21:01:05   
nanč
Sem pogledala hvala!
Smpak vseeno nisem našla nikjer,kjer bi to natančneje pisalo?Ali sem spregledala??


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nadure!?
12.4.2010 7:20:54   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

Sem pogledala hvala!
Smpak vseeno nisem našla nikjer,kjer bi to natančneje pisalo?Ali sem spregledala??



Saj za otroka do treh let ti določa 190.člen. Kaj bi ti imela še bolj natančno? Če si do sedaj delala nadure in se nisi pisno strinjala s tem je podjetje v prekršku.

Poglej še kolektivno pogodbo za vašo panogo.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nadure!?
12.4.2010 17:10:33   
nanč

Saj za otroka do treh let ti določa 190.člen. Kaj bi ti imela še bolj natančno? Če si do sedaj delala nadure in se nisi pisno strinjala s tem je podjetje v prekršku.

Nisem dobro napisala..Sprašujem  do katerega leta otrokove starosti(če imam dva)mi ni potrebno delati nadur.Tako,zdaj pa mislim,da bi se morali razumetiuser posted image .


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nadure!?
12.4.2010 17:13:50   
Oceania
IZVIRNO SPOROČILO: nanč


Saj za otroka do treh let ti določa 190.člen. Kaj bi ti imela še bolj natančno? Če si do sedaj delala nadure in se nisi pisno strinjala s tem je podjetje v prekršku.

Nisem dobro napisala..Sprašujem  do katerega leta otrokove starosti(če imam dva)mi ni potrebno delati nadur.Tako,zdaj pa mislim,da bi se morali razumetiuser posted image .



Saj ti je Tinkara napisala:

(1) Delavcu, ki neguje otroka, starega do treh let, se lahko naloži opravljanje nadurnega dela ali dela ponoči samo po njegovem predhodnem pisnem soglasju.

Torej do dopolnjenega 3. leta mlajšega otroka.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nadure!?
12.4.2010 17:14:53   
zmajaz
Do 3. leta starosti ta mlajšega - to da sta 2 ti nič ne spremeni.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nadure!?
12.4.2010 18:27:15   
nanč
Torej do dopolnjenega 3. leta mlajšega otroka.

No,to me je zanimalo,ker obstaja tudi druga varianta in sicer;do otrokovega 6 leta-drugega.No,vsaj tako se govori,zato pa preverjam če drži ali ne.
No,pa hvala vsemuser posted image


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nadure!?
12.4.2010 18:56:51   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: nanč
No,to me je zanimalo,ker obstaja tudi druga varianta in sicer;do otrokovega 6 leta-drugega.No,vsaj tako se govori,zato pa preverjam če drži ali ne.
No,pa hvala vsemuser posted image

Tisto je pa za možnost koriščenja polovičnega delovnega časa zaradi starševstva.


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nadure!?
14.4.2010 3:30:09   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

Glede nadur sem že spraševala,vendar še zdaj nevem kako je s tem??Eni pravijo tako,drugi spet drugače.Pri nas velja,da ni potrebno delati nadur,če imaš enega otroka do 3 leta starosti.Vendar pa se zdaj govori,da tak zakon sploh ne obstaja.Glede 4-urnega ali več,to mi je vse poznano in je zakonito.Ampak mene res zanima kako je s tem 8-urnim delovnikom.Ker pri nas non stop šibajo nadure in sobote.Jaz si to pri dveh otrocih in šolanjem ob delu težko privoščim,delo nasploh pa je utrujajoče.


Če boš delala nadure in ti jih ne bodo plačali, si zmešana. Na nadure lahko samo to rečem. Pa glej, da te zdravje ne pojaha.

_____________________________

...

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?