Priprava mleka v hotelu (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


pika20 -> Priprava mleka v hotelu (12.7.2005 11:44:47)

Pozdrav,
prosim za nasvete oz. vaše izkušnje, kako je s pripravo mleka (stekleničke) v hotelu, saj je potrebno vodo prekuhati, kar je verjetno problem. Skratka, hvaležna vam bom za napotke, kako ravnati. Gre seveda za prve počitnice z dojenčkom (2 mes. in pol), zato se nam kar naprej porajajo vprašanja.
Hvala in lep dan,
Sasa




MINEJA -> Priprava mleka v hotelu (12.7.2005 11:47:56)

Sploh ni nobenega problema.:bravo: Zraven vzameš ustekleničeno vodo in grelnik vode. Vodo zavreš in pripraviš mleko. V vsaki hotelski sobi je sigurno ena vtičnica...:bravo::bravo::bravo:

Pa lepo dopustujte!

:sloncek::sloncek::sloncek:




morskadeklica -> Priprava mleka v hotelu (12.7.2005 11:49:32)

Ojla!

Midva sicer nisva bila z :duda: na morju. Sva pa pred leti šla v hotel na Hrvaško. Na obali je kava več ali manj obupna (jaz sem veliki "kofetar"), zato sva imela s sabo mali plinski gorilnik in se je super obnesel. Na tvojem mestu bi vzela gorilnik, pa če greste na morje, raje vodo kupi, saj je na morju z vodo kriza.

lp:muca:




MINEJA -> Priprava mleka v hotelu (12.7.2005 11:52:07)

Ni ti potrebno jemati gorilnika, zato ker se v tem grelcu vode le ta lepo zavre. To je zelo enostavno-tudi mi doma skozi uporabljamo to!

:kuza::kuza::kuza:




Blink1 -> Priprava mleka v hotelu (12.7.2005 12:05:30)

Vzami ustekleničeno vodo in jo zagrej kar v grelcu za flaške. Mi smo to prakticirali doma za ponoči. Pol vode je bilo celo noč v grelcu na 60 stopinj, potem pa sva pol hladne dolila pa je imela pravo temperaturo.

Uživajte:rozica:




pika20 -> Priprava mleka v hotelu (12.7.2005 12:11:34)

Hvala za odgovore, tudi sama sem razmišljala o grelcu vode, ampak le-ta se ugasne, ko voda zavre, za pripravo hrane pa bi morala vreti 10 minut. A morda preveč kompliciram?
Lp, Sasa




taška30 -> Priprava mleka v hotelu (12.7.2005 12:17:59)

Kompliciraš, ja:)
Ustekleničena voda sploh ni treba da zavre, je užitna tudi nepogreta. Le segreješ jo.
Še tisto iz pipe ne vem če je treba res 10 minut vreti :zmeden2:




bebica -> Priprava mleka v hotelu (12.7.2005 12:26:20)

Kakšne grelce pa imate in koliko stanejo? Tudi mi gremo v hotel, ampak naš :duda: bo takrat star že 15 m. Mleka sicer ne pije, rabim pa segreto mleko za razne linote ipd.




jazz -> Priprava mleka v hotelu (12.7.2005 12:34:14)

Mi imamo grelec severin in je bil poceni pa dela v redu. Lahko nabavite od milupe vodo, ki je ni treba prekuhati, samo malo dražja je in jo samo pogreješ v grelcu. Vodo imajo pa 100% v lekarni in je nabaviš kakšnih pet litrov. Lep dopust!




Tajča & Jaka -> Priprava mleka v hotelu (12.7.2005 12:38:13)

Mi smo bili tudi s tako majhnim na morju, pa sem šla kar v kavarno in so mi direkt v stekleničko natočili vodo za čaj (krop), potem jo pa samo malo ohladiš.
lp




marta2 -> Priprava mleka v hotelu (12.7.2005 13:10:10)

Jaz sem bila z dvomesečnima dvojčicama v hotelu. S seboj smo imeli parni sterilizator, grelnik za vodo in milupino vodo (najcenejša v Mullerju, ugodna v DM in Mercatorju in najdražja v Babycentru - cena litra od nekaj čez 200 tolarjev do 299). Vodo smo segrevali in dajali v termovsko ter sproti mešali hrano. Tko tudi delamo doma.

LP




k1 -> Priprava mleka v hotelu (12.7.2005 13:43:52)

jaz bom nesla mali koharček poleg pa bo....




iva01 -> Priprava mleka v hotelu (12.7.2005 13:53:51)

če maš grelec za flaške pa ustekleničeno vodo sploh ni panike




spacey -> Priprava mleka v hotelu (13.7.2005 0:35:10)

Kako jaz doma prakticiram s tem... Vodo (Milupa) si segrejem za cel dan in jo potem natočim v termosko, tako je voda vedno topla in kar je najbolj pomembno, da je takoj na voljo. Ta način je res najbolj praktičen in se super obenese. :)

Lp in uživajte na dopustu!
:kuza:




Stran: [1]