koliko poje 9 mesečni otrok (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tinica -> koliko poje 9 mesečni otrok (11.7.2005 16:59:44)

Mene pa zanima koliko pojejo oz. kaj jejo vaši 9 mesečni otroci. Ker včasih enostavno ne vem kaj naj mu še dam zjutraj za zajtrk ali pa za malico. In me zanima tudi, če jim daste še ponoči jest. Ker naš Tin pije mleko ob 2.00 h in pa nekje ob 6.00 h zjutraj.
Hvala za odgovore!

Lp, Tina




jana30 -> koliko poje 9 mesečni otrok (11.7.2005 20:34:45)

Moj fant za zajtrk poje 2dcl čokolina al keksolina al frutolina..., okrog 11h sadje-zdaj poje eno banano ali dve nektarini, za kosilo 1dcl juhe -od oka, npr- celo čufto in celi krožnik-mali testenin, jih ima zelo rad. Okrog 16.30 je jogurt ali puding, za večerjo pa odvisno od volje, včasih 2dcl čokolina in 1 dcl mleka za zaspat po flaški, kadar pa je preveč utrujen in zaspan pa samo 2 dcl mleka po flaški in to je to. Ponoči nič, zajtrkuje pa okrog 8 ure.




Nejka1 -> koliko poje 9 mesečni otrok (11.7.2005 21:50:25)

Naš je pri devetih pojedel skoraj toliko kot sedaj pri letu in sicer zjutraj flaško, potem dopoldne sadno kašico, potem kosilo juhico + še malo krompirčka in belega mesa, ali.....(kaj drugega), potem popoldne kakšne Fruchtzwerge ali puding ali... pa vmes še kak keks, zvečer pa spet flaško in to je držalo in drži do zjutraj.
Lp, Nejka




HuAnita -> koliko poje 9 mesečni otrok (11.7.2005 21:54:32)

caPINkA:
* (ponoči)+zjutraj - dojenje
* ob cca 10.00 - malica - sadje + žitarice, skuta, jogurt (zmiksano)
* ob cca 13.00 - kosilo (razne juhice, polenta, pire, testenine - po novem bljak)
* zdaj uvajam popoldansko malico okoli 16.30 (polenta ali gres s sadjem, rozinami, suhimi marelicami, sadje)
* pred kopanjem še malo riževe kaše + donenje pred spanjem

Včasih potem od 19.00 ne je do 5.00, včasih pa si postreže že ob 22.00, pa spet ob 01.00.
Je ne štekam, ampak bo že...

Aja, je pa bolj malo, kot ptiček. Je pa bolje, če jo hrani očka, pa če jemo skupaj, ali pa če so okoli drugi ljudje. Hja, kaj čem, je očitno po meni, da potrebuje občinstvo.;)




asso -> koliko poje 9 mesečni otrok (12.7.2005 10:39:34)

Mi jemo tudi kot ptiček, na obrok nekje 50g maximum, in sicer do 11. dojenje, okoli 11-12 sadni obrok, okoli 15 kosilo (3 žlice zelenjavne juhice, 6 žlic paštice z mesom, omakico, bučkami...), okoli 17.30-18 malica - kakšna skutica, jogurt in okoli 20. riževa kašica, za tem previjanje in pripravljanje za spanje, nato še dojenje. Okoli 1. ponovno dojenje, pa ob 5. ponovno dojenje, pa ob 9. ponovno dojenje...

Jemo malo, zato pa bolj pogosto:((:((

Lp asso




Stran: [1]