problem z kozo (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


urska74 -> problem z kozo (11.7.2005 13:57:47)

Pozdrav vsem!
Dojencica, stara 18 dni ima po obrazku (predvsem po lickih) bele mazoljcke, ki so obdani z rdecino! Kaj mi je storiti?




Anonimen -> problem z kozo (11.7.2005 14:02:22)

To ni nič hudega, skoraj vsi dojenčki to dobijo, naj bi bilo hormonskega značaja. Kolikor sem jaz o tem brala in tudi spraševala patronažno sestro (moj sinček je tudi ves pikčast, star je 19 dni), naj se ti mozoljčki ne bi z ničemer mazali, minejo pa sami od sebe! Jaz mojega vseeno s kamilčkami umijem po obrazu, ampak kaj drugega pa res ne.




piščanc -> problem z kozo (11.7.2005 14:04:21)

to naj bi bilo čiščenje kože, da se mamini hormoni izločajo iz dojenčkove kože, al nekak tako

najbolje je mazati s kakšnim bepanthenom ali drugim mazilom za obnavljanje kože, ni pa to nič hudega. pa kamilice tud pomagajo, ja.




Anonimen -> problem z kozo (11.7.2005 14:46:01)

o hudo! zdele sem se pa spet smejala, k sem mislna in brala kašne probleme s kozami mate pa pr vs :) da mleka ne dajajo al pa kej :)

ja to s kožo bo pa minilo :)

lp, lara




Natas@ -> problem z kozo (11.7.2005 14:58:48)

Lara, tudi sama sem mislila, da gre za kakšno kozo.

Lp




Naja31 -> problem z kozo (11.7.2005 15:15:01)

Ja, to je "prva puberteta". Moj je bil tud cist mozoljast, pa je minilo.
Meni je pediatrinja rekla naj nic ne mazem, edino lahko, ce je kaksen tak mozoljcek, da ima "belo kapico" po vrhu z alkoholom, da se hitreje posusi.

Lp, Naja




bobek05 -> problem z kozo (11.7.2005 16:27:25)

Mi po obrazku mažemo z Bebival-om od Mariborskih lekarn (je prav posebej za obrazek in rokice) in ima teh belih mozoljčkov vedno manj.. :bravo:

Bobek + Anej (25 dni)




Stran: [1]