A mi lahko kdo razloži,... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Spark -> A mi lahko kdo razloži,... (31.3.2010 13:36:51)

Ali je na Kitajskem težko dobiti kontracepcijo, oz. kako imajo to poštimano? Prebrala sem da na Kitajskem naredijo 13mio splavov, pa me zanima, zakaj se to dogaja. Ali je res to predrago oz. zakaj je lažje narediti splav, kot pa poskrbeti za zaščito.
Upam, da me ne bo kdo popljuval zaradi vprašanja, samo me res zanima.




ZARA -> RE: A mi lahko kdo razloži,... (31.3.2010 13:38:58)

IZVIRNO SPOROČILO: Spark
Ali je na Kitajskem težko dobiti kontracepcijo, oz. kako imajo to poštimano? Prebrala sem da na Kitajskem naredijo 13mio splavov, pa me zanima, zakaj se to dogaja. Ali je res to predrago oz. zakaj je lažje narediti splav, kot pa poskrbeti za zaščito.
Upam, da me ne bo kdo popljuval zaradi vprašanja, samo me res zanima.
O, mi je kar čeljust na tipkovnico padla. O, grozna cifra. Oni so kar se tega tiče še kar v 18 stoletju, sodeč po teh podatkih.




mojamura -> RE: A mi lahko kdo razloži,... (31.3.2010 13:39:13)

po moje je že v mladosti kiks, ker nimajo zadostne spolne vzgoje in niso verjetno osveščeni o tem, kaj pomeni nezaščiten spolni odnos.




zvesta -> RE: A mi lahko kdo razloži,... (31.3.2010 13:40:03)

Pa ne pozabite, da imajo politiko, da ima lahko vsaka družina samo enega otroka.

Pa da deklice potemtakem niso zaželjene.

Ne, ne odobravam..




Spark -> RE: A mi lahko kdo razloži,... (31.3.2010 13:47:52)

Zara, podatek sem pobrala na 24.ur, ne vem koliko je za verjeti tem podatkom. Ampak glede na številčnost prebivalstva je vse možno.




Felicita -> RE: A mi lahko kdo razloži,... (31.3.2010 13:51:50)

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Pa ne pozabite, da imajo politiko, da ima lahko vsaka družina samo enega otroka.

Pa da deklice potemtakem niso zaželjene.

Ne, ne odobravam..


točno to.

sicer pa je številka velika absolutno (to je le za 6,5 slovenij), po drugi strani pa je njih čez milijardo (kar je za 500 slovenij)... pomoje če izračunaš kako reprezentativno relativno cifro (npr št. splavov na mio ljudi) mogoče ne zgleda več tok grozno.




majch -> RE: A mi lahko kdo razloži,... (31.3.2010 13:54:24)

maraš procentualno zračunat koliko pride splavov na prebivalca, pa pol primerjat s kako zahodno državo, pa ti bo bolj jasno, ali je to veliko ali v mejah normale. Sicer pa...kitajska še google prepove, kaj šele tabletke, ki so prav tako zlo zahodnega sveta. Veš, da pol do onih vasic med riževimi polji ne pridejo take zadeve.




majch -> RE: A mi lahko kdo razloži,... (31.3.2010 13:55:20)

istih misli[sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: A mi lahko kdo razloži,... (31.3.2010 14:09:36)

Poleg tega, da je na Kitajskem 13 milijonov splavov na leto, se rodi na leto 20 milijonov otrok......na 1000 žensk, se pa na Kitajskem opravi 24 splavov.....v ZDA pa se recimo na 1000 žensk opravi 15 splavov.....na prvem mestu pa je Rusija, kjer se opravi 50 splavov na 1000 žens.....

Poleg tega, pa Kitajska izvaja že nekaj let strogo politiko načrtovanja družine, kjer tisti, ki imajo več kot 1 otroka morajo plačati kazen (izjema so tisti, kjer je prvi otrok deklica, se mi zdi)......

Samo za info.....Kitajcev je več kot 1 milijardo.....celoten naš planet pa šteje nekaj čez 6 milijard ljudi......




sanasan -> RE: A mi lahko kdo razloži,... (31.3.2010 14:43:25)

Kitajcev je čez 1,3 milijarde[sm=smiley1.gif]
tabletke se dobijo v prosti prodaji v lekarni, prav tako 'jutranje'....tudi z nakupom kondomov ni problema, ni da ni[sm=smiley36.gif]....cena je npr.za nas več kot ugodna, ne pa tudi ravno za vsakega Kitajca oz. Kitajko npr.po vaseh....
glede na vse javne kampanje, reklame itd. bi morali biti kar precej osveščeni. npr.tudi kondomati so povsod vidni, opozorila na spolne bolezni, še posebej aids...
se mi zdi, da je verjetno eden večjih problemov podeželje[sm=smiley13.gif]
omejitve 1 otroka ni več po celi Kitajski, če imaš pa denar, pa sploh ne[sm=smiley1.gif]




sanasan -> RE: A mi lahko kdo razloži,... (31.3.2010 14:46:24)

Sicer pa...kitajska še google prepove, kaj šele tabletke, ki so prav tako zlo zahodnega sveta.

google ja, tabletk pa imaš malo morje na izbiro[sm=smiley36.gif]....si ti tele tabletke malo z 'našo duhovščino' pomešala[sm=jezicek.gif]




majch -> RE: A mi lahko kdo razloži,... (31.3.2010 16:12:25)


IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

Sicer pa...kitajska še google prepove, kaj šele tabletke, ki so prav tako zlo zahodnega sveta.

google ja, tabletk pa imaš malo morje na izbiro[sm=smiley36.gif]....si ti tele tabletke malo z 'našo duhovščino' pomešala[sm=jezicek.gif]



[sm=smiley36.gif], ja to bi res bolj njim pasalo, ma...za kitajsko nimam pojma, sem kar tako na pamet bleknila




Stran: [1]