katastrofa odkar je v vrtcu (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


kaya2007 -> katastrofa odkar je v vrtcu (27.3.2010 17:51:40)

našo tamalo smo dali februarja v vrtec (maja bo stara 3 leta) in od takrat je njeno obnašanje katastrofalno [sm=hudicek1.gif]
prej je bila pridna, vse ok, zdaj pa samo še cvili, se dere in nič ne uboga [sm=smiley13.gif] se mi zdi, da se cele dneve samo še derem in se mi bo kar zmešalo, ker nič več ne pomaga..lahko grozim, jo opominjam, ji prepovem televizijo, vse sem že poskusila pa ni nobenega pravega učinka.

kaj naj naredim, preden se mi utrgaaaa???!!!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.3.2010 18:07:09)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Taddy78 -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (27.3.2010 18:22:13)

Če te lahko pomirim, oz. povem nekaj pozitivnega...pri nas je bilo isto in trajalo ena 2 meseca (tisto tahujše). Prišel je domov, se metal po tleh, kričal, brcal...veni je stal na vseh štirih z glavo proti tlem in se drl, da so hodli gosti k njemu in ga spraševali kaj je narobe, on pa kot da jih ne sliši. jaz sem samo šla vstran in se delala kot da ga ne vidim.
Z metanjem po tleh je sicer nadaljeval tam do 3.leta, sedaj pri 4-h pa je super, z občasno trmo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Vem da je hudo, da bi ga najraje vsekal...ko se je vrgel na tla, sem ga nekajkrat polila z vodo in je potem, ko me je videl s kozarcem v roki, takoj vstal.




zvesta -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (27.3.2010 19:50:44)

po moje to nima veze z vrtcem, ampak je faza v razvoju..... naš je isti, pa je v vrtcu že od enega leta...


se tolažim s tem, da bo minilo...




Splišni -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (27.3.2010 19:57:26)

Po mojem je to povezano s stresom, ki ga otrok doživlja ob vstopu v vrtec. Ob menjavi okolja. Verjetn je tam "priden", kar pomen, da si ne upa izražati svojih hotenj, želja, v glavnem počuti se tuje. Večkrat se zgodi,d aje otrok v vrtcu in doma popolnoma različna oseba.
Po moje gredo pač frustracije iz njega ven potem doma, nekje morajo it, nekje mora ventile odpret. Ne zna povedat, pa pač izrazi s stisko na tak način.
Saj konec koncev, če mi službo zamenjamo in rpdiemo v čisto novo okolje, kjer ne vemo, kaj od nas pričakujejo, se bomo zmogli vlopit, bmo zmogli delo ... sm tudi v stresu, to je menda precej podobna situacija.

In ne vem, če bi jaz vsa v stresu prišla iz take nove službe in bi doma bila posledično pač malo zadirčna (pa sem odrasel, ki znam z besedam povedat, kaj mi leži na duši), pa bi mi nekdo vodo v braz pljusnil, da bom dala mir ...




Anonimen -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (27.3.2010 20:03:06)

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Po mojem je to povezano s stresom, ki ga otrok doživlja ob vstopu v vrtec. Ob menjavi okolja. Verjetn je tam "priden", kar pomen, da si ne upa izražati svojih hotenj, želja, v glavnem počuti se tuje. Večkrat se zgodi,d aje otrok v vrtcu in doma popolnoma različna oseba.
Po moje gredo pač frustracije iz njega ven potem doma, nekje morajo it, nekje mora ventile odpret. Ne zna povedat, pa pač izrazi s stisko na tak način.


meni se to zdi ful pomembno, da ima doma možnost dat ven, kar ga muči. je pa res, da je pri 3. letih tudi prva faza trme. tko, da je pač treba doživet in preživet [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Volga -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (27.3.2010 20:03:22)


IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Po mojem je to povezano s stresom, ki ga otrok doživlja ob vstopu v vrtec. Ob menjavi okolja. Verjetn je tam "priden", kar pomen, da si ne upa izražati svojih hotenj, želja, v glavnem počuti se tuje. Večkrat se zgodi,d aje otrok v vrtcu in doma popolnoma različna oseba.
Po moje gredo pač frustracije iz njega ven potem doma, nekje morajo it, nekje mora ventile odpret. Ne zna povedat, pa pač izrazi s stisko na tak način.
Saj konec koncev, če mi službo zamenjamo in rpdiemo v čisto novo okolje, kjer ne vemo, kaj od nas pričakujejo, se bomo zmogli vlopit, bmo zmogli delo ... sm tudi v stresu, to je menda precej podobna situacija.

In ne vem, če bi jaz vsa v stresu prišla iz take nove službe in bi doma bila posledično pač malo zadirčna (pa sem odrasel, ki znam z besedam povedat, kaj mi leži na duši), pa bi mi nekdo vodo v braz pljusnil, da bom dala mir ...



Itak, dodam samo smajilja, ki kozla [sm=zmeden.gif]

Umiri se ti in otrok se bo umiril.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.3.2010 20:12:07)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




rogljicek -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (28.3.2010 10:32:32)

Kaya, mogoce gre pri tvoji cist za psiholosko finto, se cuti zavrnjeno, odstavljeno,... Saj ves, pri mamici je bila 3 leta, sedaj jo pa vzgajajo kar eni tuji ljudje. Jaz bi ji dala nekaj casa, da se navadi na vso situacijo. Pomoje gre samo za obdobje, ki bo prej ali slej minilo.




miapia -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (28.3.2010 13:36:48)


IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

po moje to nima veze z vrtcem, ampak je faza v razvoju..... naš je isti, pa je v vrtcu že od enega leta...


se tolažim s tem, da bo minilo...

Naša 15 mesečnica pa sploh še ni v vrtcu, pa je nekako taka.




CatJa -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (28.3.2010 13:58:26)


IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

je pa res, da je pri 3. letih tudi prva faza trme. tko, da je pač treba doživet in preživet [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]



Pri treh? Moj še dve ni, pa ga že ful, ful meče.




kaya2007 -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (28.3.2010 19:43:39)

ma ne vem, če se počuti tako grozno v vrtcu..vsako jutro se sama zbudi in si želi v vrtec, greva res na izi, nič ne hitiva...poberem jo pa tudi takoj po kosilu, tako da je večino dneva še vedno z mano. in hodi v nek privaten vrtec, v skupino 8h otrok. ok, je sprememba, ampak spet ne tako velika..že prej je vedno imela varuške in je navajena biti s tujimi ljudmi.
jaz še vedno mislim, da je pobrala obnašanje od drugih otrok...zdajle se je pol ure skupaj drla, ker ni hotela v banjo [sm=zmeden.gif] tega tudi približno še nikoli ni naredila, grozno je [sm=smiley13.gif]




ZmajTolovaj -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (28.3.2010 20:15:31)

Pri nas je isto. V vrtcu UŽIVA, že ob 6h zjutraj me hodi spraševat, kdaj gremo v vrtec, zadnjič sem jo na skupnih delavnicah opazovala med vrstniki, ma SUPER, res.
Doma pa - druga oseba. Prej so nam bili vsi fouš, kako nezahtevno bitje imamo. Zdaj pa .. užas. Včasih jo lahko lepo preusmerim, se kaj zamotiva, igrava, mi kaj pomaga, včas mi pa itak ventil poči, sploh če se še tamala dere zraven. Je pa vsak dan bolje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Lolek in Bolek -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (29.3.2010 10:06:33)

To da je bitje nezahtevno in orto vodljivo, je zaskrbljajoče! Jaz vem, da se moj otrok že zelo dobro pri štirih sam zase odloči in mi predstavlja velik napor, da ga včasih prepričam drugače. Karakter in samozavest delata svoje.

Pa vendar po večini, ko gre za varnost, uspem. Šele v zadnjem času[sm=smiley36.gif]




uškinamama -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (29.3.2010 10:17:41)

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

našo tamalo smo dali februarja v vrtec (maja bo stara 3 leta) in od takrat je njeno obnašanje katastrofalno [sm=hudicek1.gif]
prej je bila pridna, vse ok, zdaj pa samo še cvili, se dere in nič ne uboga [sm=smiley13.gif] se mi zdi, da se cele dneve samo še derem in se mi bo kar zmešalo, ker nič več ne pomaga..lahko grozim, jo opominjam, ji prepovem televizijo, vse sem že poskusila pa ni nobenega pravega učinka.

kaj naj naredim, preden se mi utrgaaaa???!!!


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] poznano. Naš je šel tako daleč , da si je nohte do živega pojedel . Tako,da bi ti svetovala, da se skuliraš - ne jo jemat kot trmasto  punčaro ampak kot dekletce, ki išče pomoč in sprošča frustracijo...Probaj si vzeti popoldneve samo zanjo , počnita nekaj kar jo sprošča in veseli, polno se cartajte - da opazi, da kljub temu , da je dopoldne v vrtcu ni glede vajinega odnosa nič spremenjeno.




liliana -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (29.3.2010 10:35:26)

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

po moje to nima veze z vrtcem, ampak je faza v razvoju..... naš je isti, pa je v vrtcu že od enega leta...


se tolažim s tem, da bo minilo...


Jaz tudi predvidevam, da je to spet neka faza....ker naša bo tudi maja stara 3 leta, pa je že kaka dva meseca "nemogoča" na podoben način, kot opisuje avtorica teme.....pa ni v vrtcu.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (29.3.2010 18:07:56)

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

kaj naj naredim, preden se mi utrgaaaa???!!!


Cool down. S tem si naredila že polovico.

Očitno je to sprememba za hčerko-želi tvojo pozornost saj je iz 24/24 urne oskrbe prešla samo na delno. S tem, ko tako burno reagiraš, ji daš tisto, kar želi-tvojo maximalno reakcijo.




kjava -> RE: katastrofa odkar je v vrtcu (29.3.2010 19:16:07)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

po moje to nima veze z vrtcem, ampak je faza v razvoju..... naš je isti, pa je v vrtcu že od enega leta...


se tolažim s tem, da bo minilo...


Jaz tudi predvidevam, da je to spet neka faza....ker naša bo tudi maja stara 3 leta, pa je že kaka dva meseca "nemogoča" na podoben način, kot opisuje avtorica teme.....pa ni v vrtcu.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Jaz se tud k temu bolj nagibam, ker naša je v vrtcu od septembra in jo tud sedaj grabi tako obnašanje [sm=smiley36.gif]
Samo se manj obremenjujem s tem, ker sem pri sinu to že dala skozi in približno vem, kako postopati. Pa ne me zdaj vprašat kako, ker mora vsak za svojga otroka pogruntat [sm=smiley1.gif]




Stran: [1]