nakup hiše videno kupljeno ali... (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Naš vsakdan



Sporočilo


tanci29 -> nakup hiše videno kupljeno ali... (26.3.2010 17:52:42)

ne vem sicer na katero temo paše moje vprašanje, zato ga bom zastavila kar tukaj.

tisti kateri ste kupovali nepremičnino..npr. hišo, katera ni starejša od 10 let. ali ste podpisali pogodbo videno kupljeno, ali ste v pogodbo vnesli klavzulo o nr. garanciji na stabilnost hiše...ali še kaj podobnega. prosila bi za kak nasvet, kajti poslušam različna mnenja in ne vem več kaj je prav in kaj ne.


hvala vam za odgovore in pomoč




bumerang -> RE: nakup hiše videno kupljeno ali... (26.3.2010 18:03:30)

Mislim, da pri nakupu nepremičnine klavzula videno-kupljeno itak ne velja. V vsakem primeru imaš pravico reklamirati vidne napake takoj in skrite v določenem roku. Kakšne pa so podrobnosti, ne vem.




tanci29 -> RE: nakup hiše videno kupljeno ali... (26.3.2010 18:49:45)

bumerang-zakaj pa se potem da ta klavzula v pogodbo...jest sem totalen laik v pravu in res nimam pojma. se pravi tudi če nepremičnino kupiš pod pogojem videno kupljeno, lahko skrite napake reklamiraš ali kako?




tanci29 -> RE: nakup hiše videno kupljeno ali... (26.3.2010 18:53:21)

še eno vprašanje...kako je z uporabnim dovoljenjem...baje da jih od leta 1980 niso več zahtevali....ali je za bivanje v hiši nujno potrebno imeti uporabno dovoljenje, ali je dovolj gradbeno dovoljenje in lokacijsko dovoljenje




bumerang -> RE: nakup hiše videno kupljeno ali... (26.3.2010 19:18:54)

Tanci, pojma nimam. Boš morala vprašati koga s stroke.




K_a_t_i -> RE: nakup hiše videno kupljeno ali... (26.3.2010 20:24:55)

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Mislim, da pri nakupu nepremičnine klavzula videno-kupljeno itak ne velja. V vsakem primeru imaš pravico reklamirati vidne napake takoj in skrite v določenem roku.

Komu pa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Verjetno gre za nakup od fizične osebe. Jaz si ne predstavljam, da bi za stanovanje, ki smo ga kupili, če bi recimo se pokazalo, da spušča kaka cev / pokajo stene / je v stanovanju vlaga,..., klicala prejšnje lastnike in zahtevala povračilo škode / znižanje nabavne vrednosti. Po moji logiki pa v tem primeru gre za videno - kupljeno.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.3.2010 8:24:26)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]