Podjemna pogodba? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Salja -> Podjemna pogodba? (26.3.2010 14:00:03)

Ali katera ve za kaj se gre?Namreč kolegico bi rada zaposlili ....s podjemno pogodbo da bi delala loe ponedeljek in petek, je pa trenutno na csd in ne ve, kako se to upošteva[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Hvala




Perunika -> RE: Podjemna pogodba? (26.3.2010 14:08:06)

Vem za primer, ko si prijavljen na zavodu in lahko zaslužiš preko podjemne pogodbe maksimalno 40 EUR. Po moje najbolje, da pokličeš na socialno in vprašaš. Ali pa računovodjo, če ga imaš. Meni moj računovodja vse razloži, pove, svetuje, karkoli rabim.




urška -> RE: Podjemna pogodba? (26.3.2010 14:26:38)

jaz sem tako zaposlena. na začetku, ko to niso bili visoki zneski (nižji kot je bil DSP), sem normalno dobivala DSP. je pa res, da sem morla vsak mesec javit koliko sem dobila in so ptoem oni to nekaj preračunavali. no ko sem dva meseca zaporedoma dobila kar konkretno plčao, potem so mi DSP ukinili.




daša -> RE: Podjemna pogodba? (26.3.2010 19:54:45)

Ja, pri podjemni je fora max. 40 eur, če imaš kakšne evrčke s strani države.

Če bo delala toliko, da bo več kot 40 eur, naj se proba zment, da se do 40 eur nakaže na podjemno, ostalo pa v gotovini oz. na napotnico študentskega servisa (če jo lahko od koga dobi). To sicer ni zakonito, ampak tako prakticirajo. Ker je tudi za delodajalca podjemna zelo draga (cca 60% plača državi enih davkov-več kot od navadne plače).




urška -> RE: Podjemna pogodba? (28.3.2010 8:21:47)

IZVIRNO SPOROČILO: daša

Ja, pri podjemni je fora max. 40 eur, če imaš kakšne evrčke s strani države.




zakaj ravno 40€? jaz sem dobivala približno okoli 200-250€. pa mi je niso vzeli, dokler nisem šla čez 270€ - tolko kot sem imela takrat DSPja.




Stran: [1]