|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenje - nujno
9.7.2005 9:52:41   
Anonimen
Moj mali je star en teden, včeraj sem imela naval mleka, zanima me naslednje:

- ali vedno začneš dojiti na isti dojki, kot si zaključil, ne glede na to, da je tadruga boleča in trda?
- kaj oz. kakšen je vzrok, da bi si začela iztiskati mleko?
- koliko časa traja, da se bradavice utrdijo in nehajo tako močno bolet?


Hvala :rozica:
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Dojenje - nujno
9.7.2005 10:00:15   
eva1
Vsak podoj začneš na drugi dojki(recimo da si ob 8h začela dojiti na desni, boč ob 10h začela na levi)
Ne vem zakaj bi si iztiskala mleko?
Mene še sedaj po 4 mesecih včasih bolijo-sam utrdile so se pri meni v 2-3 tednih!
Pa uspešno dojenje!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Dojenje - nujno
9.7.2005 10:03:55   
Anonimen
Tinka, jaz sem od začetka vedno začela na isti dojki, ker tako mali dojenček ne spije prav veliko in bi lahko odpil samo prednje nekalorično mleko...zato sem jaz vedno začela na že začeti, potem pa mu lahko daš še drugo, če je potreba. Če je dojka napeta in trda, izstisni le toliko mleka, da popusti napetost. Vzrok, da bi si iztiskala mleko? Kaj pa vem, če bi recimo fasala mastitis, potem je treba dojko praznit, sicer pa ne. Koliko časa traja da se bradavice utrdijo? Verjetno različno, jaz npr. nisem imela nobenih problemov. Če te bolijo jih namaži z Bepanthenom in jih imej čimveč na zraku - torej brez modrca, brez majice.

Če te še kaj zanima, vprašaj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Dojenje - nujno
9.7.2005 10:11:21   
Anonimen
al bina, v bistvu ena dojka ni ful trda, ampak čutim, da je tam več mleka kot v tadrugi. Bom zaćela kar na tej.
Sej mleka si ne bi iztiskala, ampak me je samo zanimalo, kdaj oz. zakaj prideš do tega.
Za bradavice bomo pa malo stisnili zobe (hvala bogu niso ranjene).

Zanima me samo še to, ali je možno, da je predolg premor med podoji? Moj mali spi tudi do 4uri skupaj.
Ali je dovolj 5-6 polulanih in pokakanih plenic na dan? Berem, da naj bi jih bilo 8-12 :zmeden: Midva se zadnjič previjeva okoli 23ih in prvič okoli 7ih.
Uf, mal se še lovim, ampak imam trdno voljo, da tole dojenje izpeljemo tako kot se zagre :bravo:

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Dojenje - nujno
9.7.2005 10:20:36   
Anonimen
5-6 plenic je čisto dovolj. Če ti otrok na 4 ure normalno je, torej poje veliko, po občutku, potem je dovolj na štiri ure. Bosta že prišla na svoj ritem, ne skrbi. Me veseli, da imaš voljo, kar tako naprej ;)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Dojenje - nujno
9.7.2005 15:12:22   
SPORTINA
Ojla...
Jaz imam tudi 14 dni staro dojenčico in podobne "tezave", ker pa je bilo že pri prvem otroku isto in sem delala enako kot sedaj, vem da bo tako prav....
Delam po svojem obcutku,vaga patronažne in zadovoljen otrok pa dokazujeta, da je zaenkrat vse v najlepšem vredu...
1.Prvič sem si bradavice mazala z Bepantenom, sedaj si jih z LANOLINOM (lekarna). Pravijo, da je boljse, saj ni treba spirat pred dojenjem (no prsi si itak moras umivat), Bepanten pa in ima ze malo "zdravilnega"-antibiotičnega(?)znacaja..to naj ti pojasni katera iz te stroke. Tako da ce nimas sile, je Lanolin dovolj za nego.
Je pa od zacetka malo za potrpet, potem se pa se vse unese. Pa se to, pravijo, ce bolecina po parih sekundah ne popust (ko ti otrok) zagrabi, da je narobe pristavljen. Vedi pa vsak stisk zob in bolecina bosta poplacana, se splaca stisnit zobe!!!

2. Moja velikanka spi ponoci tudi po 7h skupaj. V porodnisnici so nam rekli, da je to ABSOLUTNO prevec za takega otroka, saj rabi več podojev, da se zredi. In jaz sem nihala med tem ali jo zbudim in mojimi prepolnimi prsmi in med njenim mirnim spancem. Prisla je patronazna, in mi ze pred vaganjem povedala, kar je pokazala vaga. Otrok se je v 6 dneh zredil za cca 400g!!! Naj ga samo pustim spat. Torej ce se otrok redi, kaka, je zadovoljen, ni problema. Ker lahko pa menda tudi leni otroci za sesanje ali tisti z rumenico veliko spijo...Opazuj!!!

3. Vcasih mislim, da mi bo prsi razneslo. Medtem ko hcerka spi, menjam majice, blazinice, hodim pod vroc tus...Torej samo pazi, da se ti kaj ne zamasi...
Dojim pa kadar hoce in kolikokrat hoce...

To je moje mnenje...tako sem delala prvic, tako delam sedaj in kaze nama dobro.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Dojenje - nujno
9.7.2005 20:09:45   
Anja167
- jaz sem vsak podoj začela na novi dojki (še zdaj je navadno podoj samo na eni)
- iztiskala samo, ko sem imela zamašen mlečni vod, pa še to ni nič pomagalo; parkrat sem iztiskala takoj, ko je bila dojka trda, mali pa ni hotel jesti (velja za kasneje, recimo od 4. meseca naprej, ker so bile na začetku itak vseskozi trde)
- ne bi vedela, mene niso bolele; me pa bolijo zdaj, ker se mali na njih zelo rad crklja in jih razteguje na vse konce, pa tudi mleko težje priteče

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Dojenje - nujno
10.7.2005 0:25:44   
lelaval

Mislim, da ti je Sportina ful dobro opisala, kako ravnaj - tudi moje ravnanje je ful podobno njenemu.

Jaz začnem dojit na tisti dojki, ki se mi zdi, da je bolj polna (bolj trda- pa ne preveč, ker potem niti zagrabit ne more. Takrat si malo moram izstisnit).

Mleko si pa moram izstiskat ponoči, ker mi tamala :duda: spi ponoči 8-9 ur, meni pa mleko ful ven teče, čeprav si zvečer dam v modrc zraven blazinic še plenico. :):)
Jaz pravim, da imam mleka za 4 otroke, ne pa samo za 1 :):):)
Si pa to mleko dam v zmrzovalnik (tam lahko ostane 6-7 mesecev) in ga uporabi moj :love:, da nahrani otroka, ko jaz moram "kam skočit".:sloncek::kuza::sloncek::kuza:

Sčasoma boš sama po svojem instinktu ugotovila, kako je najbolje. Važno je, da imaš voljo, da boš dojila.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?