temenčka (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


NANA123 -> temenčka (18.3.2010 14:04:40)

Imam 2,5 mesecev starega dojenčka pa so se mu na glavi začela pojavljati temenčka ali lahko že uporabim šampon mustela za 2,5 mesecev starega.Hvala za odgovor.lp 




kristinaj -> RE: temenčka (18.3.2010 14:59:48)

jaz sem imela še mislim, da je stelaker krema od mustele, ki jo namažeš čez noč po glavi, ne pušča mastnih madežev in ne masti lask....potem pa šampon.... meni ni kaj dosti pomagalao... . jaz sem našim še prej namazala z olivnim ali mandljevim oljem in sproti gulila z glavničkom proti ušem... če jih ima malo ti tega ni treba delat...




manna -> RE: temenčka (18.3.2010 15:01:07)

Mi smo uporabljali Foam shampoo for Newborns. Saj je za novorojenčke.




hektorina -> RE: temenčka (18.3.2010 15:20:03)

Ja, nana123, sem ga tud kar zgodaj uporabljala pri sinu in je zelo pomagal. Mislim pa da je bil star tud tu nekje kot tvoj.




marantz -> RE: temenčka (18.3.2010 15:45:02)

Nam tud šampon od mustele ni kaj dosti pomagal, zato sem tud jaz prakticirala čiščenje z oljem in glavničkom.
Če je bilo zunaj oblačno ali deževno in se ni dalo it ven,  sem že dopoldne namazala glavico z oljem, prekrila z kapico in počakala do večera. Nato sem umila glavo z mustelo in mu jo z gostim glavničkom narahlo česala. Temenca so bila namočena od olja in so se lepo luščila. Po približno treh pranjih jih ni več mel.




Anonimen -> RE: temenčka (18.3.2010 15:49:37)

od cesa pa sploh to pride?
nasi tamali so se pojavila pri pol leta. in ima se zdaj (danes je 7 mesecev [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image])
samo ne veliko. ce fajn pogledas jih vidis.




Bananček -> RE: temenčka (18.3.2010 21:45:25)

Sicer odvisno kok močna temenca ima, naš jih je imel čisto mali in so mi v lekarni rekli naj namesto mustele vzamem A-dermo, ker je manj agresivna. Temenca kar odstopijo. Po dveh pranjih jih ni bilo več.




MTFP -> RE: temenčka (18.3.2010 21:48:23)

Naš jih je imel full, pa smo z PENO od Mustele vse stran spravili z 2x umivanjem glave...se niso potem več pojavile :D




koala -> RE: temenčka (19.3.2010 8:37:36)

Pri mojem je zalegla pena od mustele.




štrumfek -> RE: temenčka (19.3.2010 8:40:01)

mandljevo olje, pustim nekaj časa na glavici, potem pa z krtačko počešem in gre lepo stran




Stran: [1]