reakcija po cepljenju OMR (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Alči -> reakcija po cepljenju OMR (16.3.2010 8:59:08)

Živ,
včeraj je bil sin cepljen, danes pa ima 38 vročine. Kolikor sem brala, se reakcija pojavi kasneje, v 6-8 dneh. A je katera imela podobno izkušnjo? Skrbi me pa bolj kot to, kaj če je sin bil bolan, oz. v inkubacijski dobi, torej da se je nekaj še razvijalo, za kar ne moreš vedet, pa smo  ga dali cepit, ker je bil napregledu ok....a nima to lahko groznih posledic, če bolnega cepiš? A ve katera kaj o tem?




živa -> RE: reakcija po cepljenju OMR (16.3.2010 9:19:13)

Mi smo imeli vedno vročino isti in naslednji dan, pojavi pa se lahko do 8 dni pozneje, ne pa nujno tako pozno. Brez skrbi, zagotovo je samo reakcija. Pa tudi če je staknil kako virozo, ne bo prav nič hudega.

Lp,

živa 




avgust09 -> RE: reakcija po cepljenju OMR (16.3.2010 20:36:12)

Pri nas je tud bila vročina naslednji dan okoli 38-38,5. Trajala je samo en dan in pol je minilo. Sem pa klicala takrat P, ker sem se malo ustrašila in je rekla da če bo trajalo več kot 3 dni je lahko kaj drugega in ne samo reakcija na cepivo. Mi je pa tudi rekla da je pri vsakem cepljenju lahko večja reakcija. No po prvem ceplejnju ni bilo reakcije, po drugem vročina, po tretjem pa tudi nič reakcije....tako da za nas tole ni veljajo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Najaa -> RE: reakcija po cepljenju OMR (17.3.2010 8:31:47)

Moja je imela nasl. dan vročino.




MUREN -> RE: reakcija po cepljenju OMR (17.3.2010 9:21:12)

moja je tud mela vročino, čez 3 dni je izginila in po telesu so se ji pojavile pikice-6, 7. bolezen je bla. dobila je claritin




Stran: [1]