Ponavlajoči bronhitisi (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Maleal -> Ponavlajoči bronhitisi (15.3.2010 9:17:18)

Naša mala2 imata pogosto bronhitise,slišala sem ,da pomaga če greš v mesecu aprilu oz.maju na morje,kjer je veliko borovcev-baje dosti hodijo na Lošinj,ima kdo izkušnje s tem,je res potrebno it na Lošinj(tam naj bi bila vredu klima) ali lahko greš kamorkoli na morju?




koala -> RE: Ponavlajoči bronhitisi (15.3.2010 9:20:10)

Po moje je fora v morski klimi, tako da bo kjerkoli na morju dobro.





ribica. -> RE: Ponavlajoči bronhitisi (15.3.2010 9:20:59)

tudi jaz sem slišala da je Lošinj super za to. Sama nimam izkušenj, poznam pa nekoga, ki je kot otrok hodil tja, saj je asmatik. Rekla bi da katerikoli morski luft pomaga, ampak na LOšinju je baje še sploh blagodejen vpliv.




MTFP -> RE: Ponavlajoči bronhitisi (15.3.2010 9:25:48)

Jp, bo držalo. Jaz kot otrok sem ga imela obvezno vsako zimo. Potem smo med zimskimi počitnicami (se pravi nekje januar-februar) začeli hoditi na morje (pa ne na lošinj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]), no sedaj imamo pa itak vikend na morju tako da sem tudi pozimi dosti dol. In že od kar smo prvič šli nisem nikoli več imela bronhitisa... Naši pravijo, da je to zaradi morja, in da smo ravno zaradi mene začeli pozimi hoditi...

Mi gremo sedaj vedno, ko imam samo občutek, da se malega kaj loteva...pa zaenkrat še ni bil bolan... no mi je pa babca rekla, ko je bil star 2 meseca naj z njim hodim tik ob obali, da pride v pljučka prav morski zrak, da je pomagalo tudi marsikateremu dojenčku, ki je imel težave z dihali...




ZmajTolovaj -> RE: Ponavlajoči bronhitisi (15.3.2010 9:54:59)

Pri nas pa je priporočljiva Rakitna .. Lošinj je super drugač, mi bomo tudi šli  v kratkem.




Maleal -> RE: Ponavlajoči bronhitisi (15.3.2010 10:03:53)

MTFP kam pa hodite?




mala maja -> RE: Ponavlajoči bronhitisi (15.3.2010 12:39:07)

pravijo da je res mali Lošinj super, Rakitna je tako in tako znana. Tudi Debeli rtič pri nas je fajn.

So pa meni rekli /mali ima alergijsko astmo) da zelo pomaga če greš za en teden na morje, pa za en teden v hribe in spet na morje. Baje je to najboljša kombinacija.




Felicita -> RE: Ponavlajoči bronhitisi (15.3.2010 13:06:59)

morje je načelno res fajn, če veš da otrok ni alergičen na cvetni prah (borovcev), in to 100% ne alergičen... mene je blo 1x skor konc ko sem čez dan pujsala po strunjanu (tm po plaži od zdravilišča, kjer je borovc pri borovcu) super luft, sonček, luštn, pol pa zvečer fasala tako alergijsko reakcijo da je blo groza [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] 




MTFP -> RE: Ponavlajoči bronhitisi (15.3.2010 13:07:11)

Prej smo hodili različno, ampak pozimi največkrat v Novi grad, sedaj pa na Krk




muca79 -> RE: Ponavlajoči bronhitisi (15.3.2010 21:55:59)

Ejla,
moj mali sonček ki ima9 mesecev je imel že 3 krat bronhitis in to enkrat tako močen, da sva pristala v bolnici za en teden.
Res je, da pomaga morje a tam kjer je full borovcev, zato je Lošinj full ok, in dobro je tudi da greš en teden na morje in takoj naslednji v hribe.
Mojemu malemu pa preprečim sedaj bronhitis tako, da ko slišim da se pripravlja mu dam inhalacijo s fiziološko raztopino s inhalatorjem, ki sem ga kupila v Medigo je pa cena od 36€ do 100€ in čez.
Čim manj bolezni ti želim...
LP




NEA_TEJA -> RE: Ponavlajoči bronhitisi (16.3.2010 8:35:41)

Naš tamal je star 6m in smo pred cca enim mesecem preboleli bronheolitis smo bili tudi v bolnici.Sedaj pa komaj čakam da bomo lahko hodili na morje kjer je veliko borovcev.Meni je rekel pulmolog da naj bomo čimveč na morju če imamo le možnost no hvala bogu imamo v Savudriji prikolo.Pravijo tudi da je kamp Pineta v Savudriji zelo priporočljiv pa še blizu je ker je v njem sam borovc.




Stran: [1]