splošna dodatna olajšava (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


donat -> splošna dodatna olajšava (14.3.2010 20:14:43)

prosim če mi katera pomaga!!!!

V službi smo dobili da obkrožimo izjavo o upoštevanju dodatne splošne olajšave pri izračunu akontacije dohodnine od dohodka iz delovnega razmerja in pokojnine. Ker imam najnižjo plačo in ne presega letno 10.200 eur me zanima ali naj mi se upošteva dodatna splošna olajšava 251,65 eur ali pa 87.30 eur.




zmajaz -> RE: splošna dodatna olajšava (14.3.2010 20:33:25)

Če letni BRUTO dohodek ne presega 10.200 eur, potem se upošteva najvišja splošna olajšava, ki je 6120 eur letno oziroma 510 eur mesečno.
Od kod ti tista cifra 87,30 eur pa mi ni jasno. [sm=zmeden.gif]




Antilopa -> RE: splošna dodatna olajšava (15.3.2010 8:25:53)

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Če letni BRUTO dohodek ne presega 10.200 eur, potem se upošteva najvišja splošna olajšava, ki je 6120 eur letno oziroma 510 eur mesečno.
Od kod ti tista cifra 87,30 eur pa mi ni jasno. [sm=zmeden.gif]


Splošna in dodatna splošna skupaj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Antilopa -> RE: splošna dodatna olajšava (15.3.2010 8:31:04)

IZVIRNO SPOROČILO: donat

prosim če mi katera pomaga!!!!

V službi smo dobili da obkrožimo izjavo o upoštevanju dodatne splošne olajšave pri izračunu akontacije dohodnine od dohodka iz delovnega razmerja in pokojnine. Ker imam najnižjo plačo in ne presega letno 10.200 eur me zanima ali naj mi se upošteva dodatna splošna olajšava 251,65 eur ali pa 87.30 eur.


Absolutno se ti splača... pa četudi ne boš obkrožila, boš dobila z letno odločbo vso dohodnino nazaj (v kolikor imaš res minimalno plačo in nobenega drugega dohodka).




liliana -> RE: splošna dodatna olajšava (15.3.2010 8:54:35)

Če sigurno veš, da ti na koncu za leto 2010 ne bodo dohodki presegli 10.200 EUR podpiši.....oz. če imaš res samo dohodek iz zaposlitve.....če pa imaš še kakšen vir dohodka, kot je katasterski dohodek, delaš kaj preko avtorske pogodbe, imaš kakšne obresti, oddajaš kaj v najem.....pa se ti lahko zgodi, da na letni ravni presežeš to mejo 10.200 EUR, kar pomeni, da boš morala na koncu (naslednje leto ob prejemu izračuna dohodnine od DURSa) vrniti preveč obračunane olajšave...

Pa tudi, če imaš samo dohodek iz zaposlitve, se ti ta meja 10.200 EUR lahko preseže že s prejemom regresa in če te recimo na koncu leta delodajalec preseneti s kako božičnico ali trinajsto plačo......in tudi v tem primeru boš morala pri obračunu dohodnine za leto 2010 to vrniti......

Zato si moraš sama preračunati.....glede na višino tvoje plače in vseh ostalih dohodkov, ki jih pričakuješ v letu 2010......

Če pa ne podpišeš in ti na letni ravni dohodek ne bo presegel 10.200 EUR pa boš itak dobila takrat obračunano dodatno splošno olajšavo (v enkratnem znesku) ......




donat -> RE: splošna dodatna olajšava (15.3.2010 20:29:27)

zaslužek celoletni je okrog 7.000,00 eur, tak da za dodatno olajšavo bo 87.30 eur
po mojih ugotovitvah[sm=smiley1.gif]




zmajaz -> RE: splošna dodatna olajšava (15.3.2010 20:45:43)

Po tvojih ugotovitvah boš z dodatno olajšavo samo 87,3 eur na letni ravni še vedno preplačala dohodnino za cca. 235 eur - ki pa jih boš seveda dobila potem nazaj. Če bi vzela pa višjo dodatno olajšavo, pa praktično ne bi plačevala med letom nič dohodnine, ker tvoj dohodek sploh ne dosega ravni najvišje olajšave in je dejansko nisi dolžna plačevati.




Stran: [1]