Facebook in otroci (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


jagoda77 -> Facebook in otroci (11.3.2010 11:37:14)

Hm.... ne vem, če ste že imeli to temo, ampak a se še komu zdi, da 10 letni otrok ni za na Facebook? Da je z nekim razlogom omejitev 13 let?




baguSka -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 11:40:59)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] si predvidevala prav ja... je ze bila ta tema. in mislim da je blo govora ravno o 10 letniku...




NEVA-1 -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 11:42:02)

jaz vem za punčko, ki hodi v prvi razred pa ima profil na FB...




mala maja -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 11:42:58)


tukaj je bila že tema.

jaz edino toliko pristavim, da me je ta tema naplejala k temu da sem sama odprla malemu (12.5 let) FB račun za katerega vem geslo(čeprav sem bila proti). trenutno se mi zdi grdo...amapk edino tako ga imam lahko še malo pod kontrolo. in ja mu bom dovolila sprembo gesla ampak kdaj...ko bom videla da mu en hodijo po glavi kozlarije[sm=smiley36.gif]. Sam vem da ne zna naredit računa, ker me je prosil že tamali (9 let) pa da mu ga tavečji en zna naredit. jaz mu ga pa tud nisem odprla




Šaki -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 11:43:29)

oh pa sj jih majo tud dojenčki..profil namreč..le da jim ga nardijo starši[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




špelin@ -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 11:43:34)

Evo, moja tema na to temo: http://www.ringaraja.net/forum/Predstavljanje_otrok_na_netu/m_4397762/tm.htm

Moje mnenje ostaja enako.




alda -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 12:19:20)

absolutno sem proti in smo tudi naštimali tako rač. da določenih strani sploh odpreti ne more, kaj šele registrirat se gori /HB za tatkota računalničarja/
Je pa res da se določenih vplivov ne da izogniti, samo tako imam vsaj čisto vest/haa-haa/ da nisem še sama pripomogla k njenemu "internetnemu izobraževanju in razkazovanju.
.
.
.Me pa po tem sploh ne čudi porast pedofilije in ostalih nenormalnih obnašanj določenega tipa populacije , ko pa so že otroci, ki šele dobro zajokajo, postavljeni /v vsej svoji veličini/ na ogled vsej svetovni populaciji!




silvya -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 12:27:11)

Moja hčera ga ima. Bo letos 13. Je pa tako, da na FB v glavnem igra samo eno igrico in poklepeče s kakšno sošolko. Sem pa oba opozorila, tudi našega 10letnika, da na net ne dajeta svojih fotk in ostalih osebnih podatkov in tega se striktno držita, ker vesta kakšne so lahko posledice. Smo imeli kar precej debate o tem.
To, da si ne znajo svojega profila odpret ni ravno zagotovilo, da si ga kmalu ne bodo znali. Zato se je boljše pogovorit in opozorit otroka na nevarnosti.




mala maja -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 13:01:59)


IZVIRNO SPOROČILO: silvya
To, da si ne znajo svojega profila odpret ni ravno zagotovilo, da si ga kmalu ne bodo znali. Zato se je boljše pogovorit in opozorit otroka na nevarnosti.


jaz sem prvo prepovedala nalaganje kakštnih koli slik, pa vpisovanje v kakršnekoli nagradne igre in osebnih podatkov.
ta večji je dobil že takoj šolo, ko je bratu povedal geslo od igrice, mali kolegu ki je od večjega sošolec in tako so mu vdrli v račun. Seveda je bila šta**, predvsem o grdem pisanju po forumih.
Je sam prišel po pomoč, jokajoč kaj naj naredi. Smo se na forumu opravičili, obvestili admina, izbrisali račun, pa novega odprli.
Seveda sta bila oba kregana, predvsem tamali...ampak je pa mir od takrat pa upam da tud velika šola za naprej[sm=smiley1.gif]




ajsek -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 15:15:10)


IZVIRNO SPOROČILO: mala maja
in ja mu bom dovolila sprembo gesla ampak kdaj...ko bom videla da mu en hodijo po glavi kozlarije[sm=smiley36.gif].


A res ga misliš do konca življenja nadzirat? [sm=smiley36.gif]




puncica -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 19:31:49)

IZVIRNO SPOROČILO: NEVA-1

jaz vem za punčko, ki hodi v prvi razred pa ima profil na FB...


jaz pa za 10 letno punčko, pa me sploh čudi, ker doma res niso neka računalniška firma. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




mala maja -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 20:26:54)


IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


IZVIRNO SPOROČILO: mala maja
in ja mu bom dovolila sprembo gesla ampak kdaj...ko bom videla da mu en hodijo po glavi kozlarije[sm=smiley36.gif].


A res ga misliš do konca življenja nadzirat? [sm=smiley36.gif]


po pravici NE[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif], k bo ugotovil da ga nadziram bo upam že dovolj pameten da ne bo počel neumosti, pa geslo bo znal tud zamenjati[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Drugače pa sem ga nazadnje mislim da pred dobrim tednom prekontrolirala, pa ga tud danes ne bom....se mi ne da pa tud zaupam mu....




Urska09 -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 20:59:34)


IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

Hm.... ne vem, če ste že imeli to temo, ampak a se še komu zdi, da 10 letni otrok ni za na Facebook? Da je z nekim razlogom omejitev 13 let?


Meni na primer. Moj sin je star 11 let in si je lani odprl svoj profil na FB. S pomočjo starejšega otroka seveda. No, potem smo se pa vsedli in se doooolgo pogovarjali o pedofiliji in ostalih nevarnostih, ki prežijo nanj. Ja, na srečo je tud naš oči en tak tehnofrik in računalniško precej izobražen, da mu je zadevo pametno in pravilno prezentiral. In se je tamal kar sam odločil, da bo svoj profil zaprl in FB ne bo več uporabljal (mimogrede, zaprtje profila je cel projekt! Matr so zviti!). Je pa neverjetno, koliko njegovih sošolcev in sošolk ga ima!




Anonimen -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 21:08:36)

sama pa ne mislim komplicirat, ko bo prisel cas, da bojo otroci zaceli po neti čatkat.


ze zdaj sta dokaj domaca z racunalnikom in internetom. mislim, da lahko prinese vec koristi kot skode. seveda, pa je treba otrokom razlozit kako in kaj.




Urska09 -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 21:42:08)


IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

sama pa ne mislim komplicirat, ko bo prisel cas, da bojo otroci zaceli po neti čatkat.


ze zdaj sta dokaj domaca z racunalnikom in internetom. mislim, da lahko prinese vec koristi kot skode. seveda, pa je treba otrokom razlozit kako in kaj.


Joj miška, ne vem če gre tukaj za kompliciranje veš. Boš videla, ko bodo otroci malo starejši. Ful jih hitro potegne noter. Pa tok so naivni, da je joj! Če en sošolec nekaj reče, je to sveto! Se lahko na trepalnice postaviš in dokazuješ nasprotno.In hitro se začnejo dogajati kozlarije. Boš videla. Spomni se na tole temo čez par let [sm=smiley36.gif]




Anonimen -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 21:47:23)

ja urska, se strinjam....
hotla sem povedat, da ce kaj prepovedujes, da bojo se z vecjim gustom naredli. vsaj tako smo mi.
pa v soli pri racunalnistvu, alpa v knjiznjci, ko bojo sli po domace branje alpa pri prijatelju, ko bojo delali seminarsko.

zato....dragi moj sine....ce zelis, ti odprem profil na FB...kadarkoli hoces. in ti pokazem in razlozim vse haklce in fore.
naj raste z internetom. slej ko prej bojo padli v njega.
in v mail, in v msn in v skype in v razne forume.

mami, ne bos mogla preprecit.

in tisto, kar jim je vsakdanje, itak ni zanimivo. ce pa bos prepovedala, pa bo samo se slabse.




Urska09 -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 21:51:19)


IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

hotla sem povedat, da ce kaj prepovedujes, da bojo se z vecjim gustom naredli. vsaj tako smo mi.


Tokrat se pa jaz strinjam s teboj. Zato pa mi nismo prepovedali ampak ga z argumenti prepričali, da se je sam odločil in profil zaprl. Za nekaj let...ko bo malček starejši. Pa še svojim sošolcem je naslednji dan solil pamet [sm=jezicek.gif]




Anonimen -> RE: Facebook in otroci (11.3.2010 22:38:23)

Pa še svojim sošolcem je naslednji dan solil pamet user posted image



ha, za to pa...bravo:)




Stran: [1]